Чому чоловік живе за рахунок жінки

Чому чоловік живе за рахунок жінки

Часом чоловіки сідають на шию жінки. Хтось робить це свідомо, хтось навіть не розуміє, що відбувається. Чому так відбувається і чи це можна виправити?

Чому чоловік живе за рахунок жінки

Чому чоловік живе за рахунок жінки

Фото Jp Valery on Unsplash

Щоб побудувати добрі стосунки, в яких буде взаємність та повага, важливо розібратися в справжній причині, чому чоловік сів жінці на шию. Часом проблема у ньому, а часом у ній. Є кілька причин, що призводять до такої ситуації:

  • Чоловік повторює свій сімейний сценарій

Часто люди просто копіюють модель поведінки, яка була у їхніх батьків. Якщо в сім'ї чоловіка батько теж сидів на шиї у дружини, не працював, не займався домом, то для людини такі стосунки є чимось нормальним. Він очікує, що в його сім'ї буде все так само.

  • Ти повторюєш свій сімейний сценарій

Зворотна ситуація – дівчина виросла у сім'ї, де такий стан справ – норма. Вона підсвідомо ввібрала цю програму і, сама того не розуміючи, продовжує сімейний сценарій.

Спочатку вибирає чоловіків, схожих на її батька, а потім, у стосунках, починає бути схожим на свою матір.

  • У вас відбувся обмін ролями

Якщо тобі здається, що на початку стосунків чоловік був зовсім іншим і не збирався сідати тобі на шию, а потім, через якийсь час, ви помінялися ролями.

Виявляючи щиру турботу, жінки часом починають вирішувати за чоловіків їхні проблеми, самостійно приймати за них рішення, охоче підтримувати матеріально.

У сім'ї, де є любов, здається цілком нормальним допомагати один одному, тим більше, якщо жінка знає, що цілком на це здатна, що може вирішити проблему швидше та ефективніше за чоловіка.

В результаті це призводить до того, що у чоловіка формується вивчена безпорадність, він втрачає навички вирішення проблем, починає у всьому покладатися на жінку.

  • Чоловік – мамин синок

Часто такі чоловіки виховувалися матерями гіперопіка, ставали для них сенсом життя. Такі матері вирішують за синів усі проблеми, беззаперечно обслуговують їх до старості, живуть тільки заради них.

Чому чоловік живе за рахунок жінки

Що робити, якщо ви утримуєте свого чоловіка?

Якщо чоловік одружується, то щиро вважає, що тепер “естафетну паличку” візьме дружина. По суті вони чекають, що дружина стане для нього тією ж мамою.

У їхніх промовах часто проходять порівняння з матір'ю: «А мама готує пиріжки смачніше», «Запитай у моєї мами, як треба гладити сорочки» та ін.

  • Чоловік – альфонс

Спочатку мета такої людини не довірчі відкриті стосунки, а можливість жити за чужий рахунок. Хтось претендує на фінансове забезпечення з боку жінки, хтось на її квартиру.

На початку спілкування вони позиціонують себе як успішних, фінансово заможних людей, але потім щось трапляється. Вони втрачають роботу, залазять у борги, віддають квартиру своєму бідному родичу та ін.

Часто їхній вчинок здається благородним і закликає їх пошкодувати, підтримати. Жінка впевнена, що це ненадовго, і чоловік незабаром стане на ноги. Але, сівши їй на шию, він починає старанно знаходити привід із неї не злазити.

  • Чоловік підсвідомо боїться відповідальності

Він не впевнений у собі, не вміє робити багато речей по дому, не процвітає на роботі, не готовий приймати рішення, тому підсвідомо ховається за жінку, сподіваючись, що вона сама все це зробить. Йому потрібна сильна особистість поряд.

У такому союзі незважаючи на те, що жінка “тягне” все на собі, чоловік часто відчуває роздратування, починає її критикувати, ревнувати, відбуваються сварки на порожньому місці.

У чоловіка з'являється внутрішній конфлікт, він сердиться на свою неспроможність, але переносить своє невдоволення на жінку, яка більше досягла успіху в житті.

  • У тебе низька самооцінка

Якщо дівчина поступлива, не впевнена в собі, звикла ігнорувати свої бажання та потреби, займає роль «жертви», які починають цим користуватися.

Коли ти готова піти на все, щоб полегшити чоловікові життя і утримати поруч із собою, він просто починає йти шляхом найменшого опору – навіщо йому намагатися щось робити, коли ти все робиш за нього? Така позиція часто формується непомітно для вас обох.

Чому чоловік живе за рахунок жінки

Giphy

  • Чоловік самостверджується за чужий рахунок

Люди з комплексом неповноцінності завжди мають серйозні проблеми із самооцінкою. Вони болісно реагують свої помилки, невдачі. Підсвідомо вони завжди незадоволені собою, своїм соціальним статусом.

Щоб якось компенсувати свою неуспішність, вони починають самостверджуватись за рахунок інших людей: критикувати їх, висміювати, знецінювати їхню працю та бажання, особливо часто – знецінювати їх досягнення.

Їм треба принизити когось іншого, щоб відчути себе краще, вище, важливіше. Тому в сімейному житті вони часто кидаються фразами: «Не чоловіча це справа», «Я здобувач», «Просто ти не справляєшся з простими обов'язками», «Працювати за гроші я не буду» та ін.

Вони ставлять себе вище за жінки, підкреслюючи свою значущість на її тлі.

  • Чоловік свідомо маніпулює тобою

Такі люди хочуть зручно влаштуватися і знають, як цього досягти. Жінка їм потрібна не тому, що вони її люблять, а тому що вона може полегшити їм життя. Часто вони неусвідомлено вибирають невпевнених у собі дівчат, якими легше маніпулюватиме.

Вони люблять ділити сімейний бюджет, або вважають, що вона має витрачати свої гроші на сім'ю, а йому треба відкладати на свої потреби. Часто в таких відносинах не йдеться про щирі почуття або турботу.

  • Чоловік любить лише себе

На відміну від свідомого маніпулювання, у випадку з нарцисичною особистістю все трохи складніше. Такий чоловік має сильну схильність до егоцентризму, він думає тільки про себе.

Чоловік щиро переконаний, що він важливіший за всіх інших і що якщо ти його любиш, то маєш про нього дбати, підтримувати матеріально, думати про його комфорт.

Характерна ознака таких особистостей – вони дуже ображаються, коли намагаєшся відстояти свої кордони. Вони одразу виставляють тебе винною, поганою.

Такий чоловік часто торгується любов'ю: “Ти що, мене зовсім не любиш?”, “Ти взагалі не цінуєш, те, що я для тебе роблю”, “Тобі важко чи що?” якщо б ти мене дійсно любила», «Ти думаєш тільки про себе».

Нарциси щиро не розуміють обурення оточуючих, бо часто забувають, що турбота та допомога має бути взаємною.

Розібравшись у причини того, чому чоловік сів тобі на шию, ти зможеш зрозуміти, чи є шанс це виправити та покращити ваші стосунки, чи варто їх припинити.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua