Плюси та мінуси громадянського чи співжиття

Плюси та мінуси громадянського чи співжиття

Твій сердечний друг пропонує тобі з'їхатися і спробувати «на смак і колір» принади спільного проживання. Подружки твердять, що це вірний і впевнений крок на шляху до білої сукні, обручок, щирої вечірки на честь вашого кохання. Мама пропозицію кавалера про подібний експеримент не схвалює.

«Батьки та діти» на громадянський шлюб, як зараз прийнято називати співжиття, необтяжене строгими зобов'язаннями, дивляться різними очима. Старші товариші з іронією і недовірою, молодші приймають як само собою зрозуміле. Спробував, не сподобалося, пішов далі. Подумаєш, які дрібниці. Хоч все життя так кочуй по серцях та ліжках. Собака ж тут порита в тому, що жіноча та чоловіча стать виходять з такого шлюбу з різним багажем. У чомусь позитив і негатив, давай розбиратися разом.

Як не заблукати в тонкощах шлюбної термінології

Плюси та мінуси громадянського чи співжиття

Фото автора cottonbro: Pexels

Різні форми союзів між чоловіком і жінкою у світі мимоволі вносять сум'яття в чітку офіційну термінологію. Ми думаємо, що буде непогано, якщо ти знатимеш: громадянський шлюб – це та сама реєстрація відносин у РАГС, при свідках, гостях, обміні кільцями та видачі на руки відповідних документів.

Фразочка з нотками сарказму: хороша справа шлюбом не назвуть, до возз'єднання нареченого та нареченої взагалі жодного стосунку не має. Шлюб – це, умовно кажучи, щось неякісне, паршиво задуманий та виготовлений товар.

Спілка під радісні крики «гірко», званий шлюбом – це синонім дієслова «брати». Чоловік бере жінку з сім'ї під свій дах.

Ти чимало здивуєшся, але всі ці кавказькі обряди, замішані на викраденні дівчини з батьківського дому, раніше анітрохи не засуджувалися, були частиною ритуалу і мали найпряміший стосунок до «шлюбу». Горець брав свою обраницю, щоб стати опорою, захистом, дахом, дахом, сім'єю.

Таке модне нині співжиття, яке багато хто необачно величає цивільним шлюбом до зони усвідомленої відповідальності «лицаря» за «даму», жодного відношення фактично не має. Партнер запрошує партнерку разом смажити картоплю, виносити сміття, ділити інші побутові клопоти та ліжко.

І це не лише перший жирний мінус в антискарбничку аргументів «за», а й об'єктивна дійсність. Комусь легше так вижити в чужому місті, комусь подолати навчання, викласти першу цеглу в кар'єрі, поки на квартиру не заробив, не нудьгувати вечорами, все є з кимось слівцем перемовитися. Для інтимних насолод шукати подружку на вечір не треба, все чисто, перевірено, під боком.

Другий не менш «годований» мінус, про який багато представниць і чути не хочуть, легко погоджуючись на проживання під одним дахом із приємним джентльменом – хто зробив вибір на будь-яких умовах «тягне» в РАГС, хоче спільних дітей, готовий на будь-які жертви та зусилля . Решта – притирання, зручності, досліди без продовження.

У громадянського шлюбу (все ж таки читай – співжиття) без штампу в паспорті є ціла армія шанувальників, які, напевно, зараз піддасть нашу думку критиці. Щойно толку.

Плюси та мінуси громадянського чи співжиття

Цивільний шлюб чи офіційний? Плюси і мінуси

Ми чесно сказали, як є в реальності: якщо чоловік вирішив – він веде офіційною доріжкою, якщо сумнівається, пробує, експериментує – ти явно для нього не така жінка, про яку говорять «єдина на все життя».

Плюси та мінуси громадянського чи співжиття

Огулно критикувати форму возз'єднання люблячої пари навколо одного домашнього вогнища без офіційних зобов'язань ми не будемо. Та й суспільством такий варіант часто вітався. Безумовно, спільний побут для загального блага має і свої позитивні сторони, а саме:

 • загальний дах і стіл дозволяє перевірити партнера «на вошивість», промацати його надійність у повсякденному існуванні, пропагує супутник постулат про незалежність, упивається уявною свободою – міцно задумайся, він ще й не доріс для серйозного «братства» у горі та радості;
 • недоліки передбачуваної «половинки» виявляються як на долоні, спадає з очей «рожева» завіса безтурботної закоханості, проступають справжні риси характеру, натури, темпераменту, стає зрозуміло вже на «цьому березі», чи йти в розвідку далі разом чи тихо і мирно розійтися додому. ;
 • стає «прозорим» ставлення чоловіка до фінансових питань: щедрий він чи скупа, проводяться експерименти з оцінкою «потрібних» і «непотрібних» витрат, ідентифікується готовність представника сильної статі надалі утримувати дружину і потомство, якщо намічається народження «спадкоємців» і вона стане вразливою у матеріальному плані;
 • строката на сюрпризи доля, привівши в твоє оточення кавалера, що раптово сподобався і захопив у полон твоє серце набагато сильніше за цивільного чоловіка, дає тобі шанс піти з існуючих відносин без розлучення, що мотає нерви, зібрала дрібнички і була така;
 • досвід спільного господарювання мимоволі збільшує твій запас життєво важливих навичок, даруючи можливість навчитися, добре готувати, обходжувати чоловіка за всіма іншими напрямками, що підвищує твою «вартість» на ринку наречених у разі невдачі в цьому союзі.

Народна чутка каже: просватана наречена завжди цікава. Інші представники чоловічого клану немає-ні, та й поглядатимуть на панночку, обрану більш щасливим суперником. Розсварившись із нинішнім «цивільним» співмешканцем, ти точно надовго не залишишся сама, посиплються пропозиції, піти на побачення від нових претендентів.

Мінуси громадянського шлюбу або співжиття для жінок

Приказка говорить, що у будь-якої медалі завжди дві сторони. Ось так справи і з недоліками співжиття, що стають продовженням переваг для чоловіків і фіаско для жінок.

Невблаганна статистика вже вдумливо «покопалася» в цьому питанні і видала не найутішніший для дівчат результат, який залежить від наступних параметрів:

 • країни проживання, зокрема її законів щодо подружжя всіх мастей;

Плюси та мінуси громадянського чи співжиття

Giphy

 • рівня матеріального достатку кожного з учасників процесу до та після шлюбу: хто що вклав і що може отримати під час розлучення;
 • факту наявності «свого житла» та інших видів нерухомості, хто при розлученні залишиться на вулиці, а хтось під затишним дахом;
 • наявності дітей, народжених внаслідок цього співжиття: яка частка участі кожного з подружжя буде визначена після поділу майна, прав та обов'язків щодо їх виховання.

Не на останньому місці переважають у всіх цих перипетіях і психологічні аспекти «близької дружби» під одним дахом. Адже недарма досвідченіші жінки старшого покоління намагаються застерегти закоханих дочок, молодших сестер, подруг: подумай, все завись, остигни, не поспішай.

Сучасна реальність така, що залицяльники все частіше норовлять у найпрекраснішому випадку, запросити пожити разом, у серединці заглядають на інтимний вогник із завидною постійністю, але завжди йдуть додому, у гіршій версії, змінюють подружок як рукавички і взагалі не заморочуються.

Який тут справжній громадянський шлюб зі штампом у паспорті, це зараз стає мало не ексклюзивом для рішучих кавалерів. І всім дійсно гарна наречена: розумна, красива, освічена, розвинена, успішна в кар'єрі – а на виході самотня і не затребувана.

Ну що ще цим лицарям без страху та докору треба? Відповідь жорстка: вони хочуть багато мати і малим при цьому ділитися, от і виходить, що дівчата вимушено раді хоч би співжиття і якоїсь стабільності, не перестають сподіватися, може все у велике і світле почуття переросте в стадію: з «пірком, так за весілля».

Більш конкретно «мінуси» такого вибору мають такий вигляд:

 • немає і натяку на рівноправність: чоловік продовжує почуватися неодруженим, жінка сподівається, що має статус заміжньої панночки;
 • в ситуації розриву у слабкої статі немає і дещиці юридичної захищеності: з однією валізою прийшла, з нею ж і піде;
 • розбігшись у різні боки, подружжя по-різному несуть відповідальність за дітей, аліменти можливі лише за взаємною домовленістю, а така ініціатива від папочки може і не надійти;
 • практика показує, що в умовних цивільних шлюбах без реєстрації найчастіше відбуваються скандали, чути образи з боку джентльмена, панують аб'юзери, мовляв, що хочу, то й ворочу, а ти мені ніхто;
 • Начебто слідуючи негативу думок на ниві визначеності у статусі законної матусі, діти в нестійкому співжительстві частіше народжуються слабкими, не зовсім здоровими, а потім виростають не дуже впевненими у собі підлітками з масою комплексів;
 • навіть без явних зовнішніх проявів на жінку-співмешканку оточення поглядає як на екземпляр «другого сорту», чому той же їхній родич або друг не повів її в РАГС, отже, не така вже й гідна цього шановного кавалера.

Як не крути і як себе не виправдовуй, дружина в цивільному шлюбі без офіціозу мимоволі втрачає з часом високу самооцінку, повагу в очах соціуму, навіть якщо до вступу на цей шлях багатьом здавалася недосяжною королевою. Але на ній не захотіли одружитися всерйоз.

Висновок напрошується сам собою: не виключено, що в ній є червоточинка, вади, непереборні недоліки, а для тимчасових відносин зійде і так.

Задумайся над усім цим, моя допитлива читачка і зроби правильні висновки: збирати валізи «заміж» або ще почекати з цим.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua