Чому мучить совість від зради чоловікові і як позбутися почуття провини

Чому мучить совість від зради чоловікові і як позбутися почуття провини

Традиційно в нашій культурі вважається, що жінка – це хранителька вогнища, на якій, головним чином, тримається благополуччя всієї сім'ї, і якщо справа дійшла до зради з її боку, то велика ймовірність, що незабаром її почнуть мучити сильні докори совісті.

Жінки частіше, ніж чоловіки схильні звинувачувати себе у події. Вони зазвичай дужче турбуються про соціальні зв'язки та взаємини.

Чому виникає відчуття провини після зради

Чому мучить совість від зради чоловікові і як позбутися почуття провини

Фото автора Alex Green: Pexels

Почуття провини у разі може виконувати і роль певної захисної функції, допомагає жінці легше пережити ситуацію. Замість того, щоб шукати джерело проблеми та її розв'язання, нам часом буває легше нічого не міняти, упиваючись цим, часто непотрібним, почуттям.

Але не поспішай докоряти собі і доводити до депресії. Зрада завжди говорить про проблеми у шлюбі. Якщо ти все-таки зважилася на цей крок, то, напевно, у тебе були вагомі причини.

Найбільш поширені з них ми обговоримо в цій статті, а також дізнаємося, що робити, якщо зрада все-таки мала місце.

Причини жіночої зради

 • Незадоволеністю в інтимній близькості. Деякі чоловіки поводяться в ліжку вкрай егоїстично, зовсім не дбаючи про задоволення своєї партнерки, що може змусити її вирушити на пошуки уважнішого і чуйного коханця;
 • якщо чоловік приділяє мало уваги, довго відсутній, у тому числі по роботі, багато часу проводить далеко від дому. Або просто не цікавиться її почуттями, проблемами, а на горизонті раптом з'явився чоловік, який виявив до неї інтерес, цей новий чоловік може стати для неї дуже привабливим;
 • безпідставне ревнощі з боку чоловіка, постійні сварки, скандали, закиди;
 • якщо чоловік розчарував, слабкий характером, не має мети в житті, ні до чого не прагнути;
 • криза у сімейних відносинах. Часто жінки вирішуються на зраду, через роки спільного життя, коли вже дістав спільний побут, нудьга та рутина у стосунках;
 • з помсти. Часом чоловік у шлюбі сам гуляє і тривалий час зраджує дружину. І навіть якщо він потім кидає коханку, стосунки дають тріщину. Біль і зрада забути буває нестерпно складно, у разі жінка теж може зважитися на зраду на помсту. Також просто погане поводження може штовхнути її на зраду;
 • просто покохала іншого;
 • оточення. Якщо у багатьох її подруг є коханці;
 • поганий приклад своїх батьків. Якщо жінка бачила, як батьки зраджують один одному, то може у дорослому віці перенести цю модель стосунків і на сім'ю;
 • якщо жінка втратила контроль над впливом алкоголю;
 • з метою підвищення самооцінки. Через роки шлюбу часто буває так, що чоловік зовсім перестає доглядати свою даму, дарувати їй квіти, подарунки, не прагнути зробити приємне. І жінка стає готова опинитися в чужих обіймах, щоб знову відчути себе красивою та бажаною та довести собі, що має успіх у інших чоловіків.

Чому мучить совість від зради чоловікові і як позбутися почуття провини

Ти змінила та шкодуєш про це. Що робити?

Дуже часто після зради у жінки з'являється бажання розповісти про неї чоловікові, але якщо ти хочеш зберегти стосунки, робити це не рекомендується. Дуже небагато чоловіків здатні пробачити зраду, забути не здатний ніхто.

Надалі чоловік може постійно нагадувати тобі цю ситуацію. І рано чи пізно закиди за помилки минулого можуть остаточно зруйнувати вашу спілку.

Чому мучить совість від зради чоловікові і як позбавитися від докорів

Але що ж робити, якщо дивитися в очі чоловікові після того, що сталося, стало нестерпно, і ти постійно перебуваєш у стресовому пригніченому стані?

У такому разі рекомендую зробити таке:

 • Спочатку подумай, що штовхнуло тебе на цей вчинок. Розберися в причинах зради, і тобі стане легше. Усвідомлення причини також може допомогти запобігти повторенню ситуації;
 • постарайся забути про зраду, прибрати все, що нагадує. По можливості не відвідуй місце, де це сталося, викинь одяг, в якому був у цей момент і т. д.;
 • прийми ситуацію, яка вже трапилася, та її не змінити. Зрештою, у світі немає безгрішних людей;
 • оточи сім'ю теплом і турботою, постарайся проводити з ними більше часу;
 • якщо відчуваєш необхідність комусь виговоритися, знайди людину, якій довіряєш, можливо, ти знаєш того, хто сам зраджував і перебував у схожій ситуації.

Чому мучить совість від зради чоловікові і як позбутися почуття провини

Giphy

Відверта розмова з тим, хто тебе розуміє, допоможе набути спокою. Якщо ти віруєш, можеш сходити на сповідь. Щире каяття та розмова з батюшкою також можуть допомогти позбавитися почуття провини.

Головне спробуй змінити ситуацію, яка штовхнула тебе на зраду.

Якщо причина в тому, що тебе не влаштовує інтим із чоловіком, делікатно натякніть йому, що не отримуєш задоволення. За взаємного бажання це питання практично завжди можна вирішити.

Якщо на зраду тебе штовхнув брак уваги з боку чоловіка, обговори це питання. Постарайтеся більше часу проводити вдвох, вирушайте разом у відпустку до моря, якщо є така можливість.

Інша справа, якщо ти за натурою людина вітряна і будь-які стосунки тобі досить швидко набридають, ти постійно прагнеш нових емоцій та відчуттів. Швидше за все, ти просто колись засвоїла собі саме цей спосіб отримання адреналіну, підтримки себе в тонусі.

Якщо ти усвідомлюєш, що почуття новизни, закоханості та зміна партнерів для тебе як наркотик, при цьому ти хотіла б зберігати вірність у відносинах, але для тебе це дуже складно, в такому разі дуже важливо вчасно зупинитися і знайти більш прийнятні способи, наповнення себе відсутніми емоціями, які допоможуть тобі відчути повноту життя.

Якщо ж ти все добре обдумала і прийшла до висновку, що усунути причину, яка штовхнула тебе на зраду неможливо або в тебе остаточно пройшли почуття до чоловіка, ти полюбила іншого, то це вже серйозна нагода перестати мучити себе і його, залишаючись у стосунках, які себе вичерпали.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua