Як зберегти сім'ю на межі розлучення з чоловіком

Як зберегти сім'ю на межі розлучення з чоловіком

Розлучення є наслідком того, що чоловік і дружина не змогли домовитися пережити кризу відносин. Будь-яка пара переходить через складнощі, кризи. Розходяться у своїй не все. Давай поговоримо про те, як уникнути розлучення із чоловіком.

Як зберегти сім'ю на межі розлучення з чоловіком)

Як зберегти сім'ю на межі розлучення з чоловіком

Фото автора cottonbro: Pexels

Відомий американський сімейний психотерапевт Карл Вітакер каже, що криза в сім'ї є боротьбою за те, чиї «правила правильніші».

І чоловік, і дружина є вихідцями зі своїх батьківських сімей, зі своїм поглядом на традиції та звичаї, які вони прагнуть перенести вже у створену ними сім'ю. Це і є основною причиною конфліктів, що призводять до розлучень.

Давай поговоримо про те, як зберегти сім'ю та не допустити розлучення.

  • Почни з себе.

Якщо шлюб опинився в передрозводній ситуації, то ви неправильно будували відносини. Потрібні зміни, причому від зворотного. Починати роботу треба над собою. Переробляти партнера марно. Такі твої дії призведуть лише до негативу.

Зроби перший крок. Поговори з чоловіком у спокійній обстановці, коли він ситий, перебуває у доброму настрої, нічим не зайнятий. Впевнись, що він тебе чує. Запропонуй дружині написати список, що йому не подобається в тобі. Сама напиши такий самий і пропрацюйте його.

  • Виявляй жіночі якості.

Пам'ятай про відому приказку, що сила жінки полягає у її слабкості. Мужних якостей вистачає чоловіки. Їм потрібна жіноча доброта, ніжність, терпіння, гнучкість. Здавна саме на жінці лежав обов'язок хранительки домівки.

Зніми з себе більшість чоловічих обов'язків. Почни довіряти своєму чоловікові, делегуй повноваження, не бігай по кількох роботах, бери на себе менше побутових справ. Будь удома просто дружиною, виключи командний тон.

  • Обміркуй ведення сімейного побуту.

Нерідко у сім'ях причиною розбіжностей є невідповідність очікувань щодо участі партнера у вирішенні сімейних питань. Зазвичай, всі турботи лягають на жіночі плечі: і похід по магазинах, і турбота про дитину, і ведення домашнього господарства. Після чого зрозуміло, що вдома чоловіка зустрічає не дуже привітна жінка.

Поговори з чоловіком у довірчій обстановці про свої очікування. Обговори тему господарювання, що ти візьмеш на себе, що робитиме чоловік. У цьому процесі мають брати участь обидва.

Як зберегти сім'ю на межі розлучення з чоловіком

Як зберегти сім'ю на межі розлучення?

Намагайтеся спланувати так, щоб у вас після вирішення побутових питань залишався час на спільний відпочинок, який ти присвятиш повністю своєму чоловікові.

  • Проводьте разом час.

Проводьте разом час у вихідні. Придумайте спільне заняття, яке зацікавить вас обох. Можливо це поїздка за місто, або похід у кіно, катання на ковзанах або роликах, приготування вечері, поїдання його в романтичній обстановці.

Можливо, ви знайдете спільне нове захоплення або повернетесь до старого. Таким чином, у вас з'явиться більше точок для дотику. Вияви фантазію. Спільно проведений вихідний зблизить тебе із чоловіком.

  • Стеж за своєю зовнішністю.

Пам'ятай про те, що чоловік любить очима. Вдома ходи з природним макіяжем, укладанням. Не з'являйся перед чоловіком у бігуді на голові, у запраному халаті, розтягнутих треніках. Не пошкодуй грошей на гарний та зручний домашній одяг.

  • Розмовляйте.

Відсутність розмов є першим кроком до розриву стосунків. Заведи традицію обговорювати за вечерею минулий день. Щиро цікавися справами чоловіка, став запитання. Після того, як чоловік поїв, відпочив, розкажи йому все, що тебе непокоїть. Тільки прослідкуй, що він справді тебе слухає, а не дивиться телевізор, читає новини.

Таким чином ти позбавишся негативу. Розкажи чоловікові все, що турбує тебе, що не так сказала сусідка, мама, подруга. Тільки заздалегідь попереди його, щоб він розслабився, що йому нічого не треба робити. Його завдання – лише послухати.

Не збирай негативні емоції. Відразу висловлюй усе, що тобі не подобається. Тут, прямо зараз, у цій кімнаті. Не треба тримати негатив у собі. Таким чином ти зазнаєш саморуйнування. В результаті емоції накопичаться і відбудеться їхній виплеск.

  • Займися собою.

Як зберегти сім'ю на межі розлучення з чоловіком

Giphy

Будь цікава передусім чоловікові, не розчиняйся у любовній залежності. Це вже не має відношення до кохання. У тебе мають бути свої справи, які тобі будуть подобатися. Навчися отримувати задоволення від себе.

Якщо ти любитимеш себе, то тільки тоді зможеш продукувати це почуття на інших людей. Чоловіку цікаво з такою жінкою, яка має свої захоплення, чимось зайнята, а не розчиняється у будинку, дітях, чоловікові, побутових питаннях.

  • Стеж за особистими межами.

Не дозволяй, щоб твої особисті межі були розмиті. Приділяй час собі. Ходи на зустріч із подружками. Між іншим, просунуті у плані психології чоловіки не забороняють своїм дружинам проводити час із подругами.

На цих зустрічах ти зарядишся енергією, виговоришся, глузуєш. В результаті чоловік отримає задоволену дружину. Також не перешкоджай чоловікові проводити час із друзями. Нехай він може сходити з ними на рибалку, в лазню. Кожен повинен мати право на особистий час.

  • Зверни увагу на близькі стосунки.

Інтим важливий для чоловіків. Не бійся бути відвертою в ліжку, тут не місце для стиснення. Дозволь собі експериментувати. Дивуй свого чоловіка. Нехай ти протягом дня зробиш менше, але в тебе залишаться сили на близькість.

Саме налагоджене інтимне життя є ключем для здорових стосунків. Це важливий вид особливого невербального зв'язку, який найбільш ефективний, ніж розмова. Не допускай, щоб із вашого життя зникли поцілунки. Вважається, що з відходом поцілунків поступово йдуть відносини із шлюбу.

  • Дякуємо чоловікові.

Зверни увагу на такий момент, як подяка, захоплення та гордість за чоловіка. Проаналізуй, як часто ти використовуєш його у житті. Роби частіше компліменти дружину. У цьому треба хвалити не зовнішність, яке дію.

Зроби так, щоб не залишилася непоміченою навіть мінімальна його турбота про тебе. Якщо чоловік щось робить і його за це не хвалять, то він не зрозуміє, навіщо щось робити. Все одно ніхто не помічає його дій. Якщо ти хвалитимеш чоловіка, робити йому компліменти, то в тебе з'явиться більше того, за що можна відчувати подяку.

Над стосунками потрібно працювати. Не вдасться сходити до РАГСу, поставити заповітний підпис і забути про те, що треба щось робити, щось постійно покращувати. Інакше навіть найідеальніший шлюб буде на межі розлучення.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua