Чи варто першою освідчитися в коханні та як це зробити – ТОП-7 порад

Чи варто першою освідчитися в коханні та як це зробити – ТОП-7 порад

Ти, напевно, як і багато інших дівчат, зустрічала таку ситуацію, що хлопець зволікає з визнанням. Ви зустрічаєтеся, гуляєте, ти, відповідно, чекаєш від нього слова кохання, але він все мовчить. Давай обговоримо тему: «чи варто освідчуватися у коханні чоловікові першим».

Чи освідчуватися першим у коханні чоловікові

Чи варто першою освідчитися в коханні та як це зробити – ТОП-7 порад

Фото автора Deeks Cy: Pexels

Спираючись на дані психологічного журналу Journal of Personality and Social Psychology, дівчата зізнаються першими у коханні у 35% випадків, а хлопці – у 65%. Здебільшого ініціативу у цьому питанні беруть на себе чоловіки.

Ця ж статистика показує, що бувають ситуації, коли жінки освідчуються у коханні першими, незважаючи на думку більшості. Це сміливі дівчата, які вважають, що в житті дорожче визначеність і душевний спокій.

Якщо ти вирішила освідчитися першою в коханні, то, напевно, тебе відмовлятимуть близькі, засуджуватимуть подруги.

Люди не люблять, коли хтось вибивається з юрби, порушуючи таким чином звичаї.

Тому, коли ти наважишся зробити першим освідчення в коханні, то будь готова до того, що тебе лякатимуть нерозумінням з боку хлопця, насмішками. Якщо ти боїшся такого розвитку подій, то скажи, що він тобі подобається.

Твоя поведінка може стати своєрідним поштовхом до нового витку стосунків. Ви будете разом і тобі не потрібно витрачати час на очікування і гадати, чи відповідає тобі хлопець взаємністю чи ні. Все одразу стане на свої місця.

Навіть якщо чоловік не відповість тим самим, то тобі потрібно знайти сили, впоратися зі своїми емоціями та відпустити ситуацію. У цьому випадку ти також залишаєшся у виграші. Тобі не потрібно марно витрачати час. Натомість настане певність.

Причини, з яких жінки не зізнаються першими у коханні

Найчастіше жінки мовчать про свої почуття на тлі таких причин:

 • Через свою ранимість. Для дівчат велике значення має той момент, коли вони стануть перед коханим чоловіком, як він сприйме їх визнання. Вони бояться опинитися в незручному становищі.

Чи варто першою освідчитися в коханні та як це зробити – ТОП-7 порад

Чи освідчуватись у коханні чоловікові першим?

 • Через знижену самооцінку. Усім відомий факт, що жіноча самооцінка повністю залежить від оточення. Дівчата бояться, що скажуть люди, вони важко сприймають критику, не хочуть виділятися із загальної маси своєю поведінкою.
 • На тлі підсвідомих страхів дівчата мовчать про своє кохання. Їм складно не те, що розповісти про почуття, навіть висловитись про симпатію.
 • Через слабко розвинене критичне мислення. Дівчата вважають, що чужу думку визначає хтось добрий, хтось поганий.

Інші люди такі самі, як і ми. Вони мають право оцінювати лише самих себе. Даючи оцінне судження, оточуючі всіх порівнюють із собою. Але вони такі самі люди. Їм властиво помилятися. Їхня думка не може бути ідеальною.

Якщо вистачить сили першої говорити про почуття, то не бійся це зробити. Таким чином ти збережеш свій душевний спокій, перестанеш мучитися про те, чи відчуває до тебе чоловік почуття чи ні. Ризикнувши, ти визначишся, як тобі жити далі, і що робити.

Як освідчитися в коханні чоловікові першим – ТОП-7 порад

Визнання першою в коханні підходить тільки дівчатам, які мають активну життєву позицію. Вони стоять біля керма життя, не звикли чекати, гаяти час, безглуздо страждати.

Такі жінки сильні, вони вважають, що, якщо першої скажуть чоловікові про свої почуття, це ніяким чином не позначиться на їх применшенні гідності. Серйозної шкоди їхня психіка не отримає.

Як краще освідчитися у коханні першому:

 • Насамперед визначся, чи справді це кохання, а не швидкоплинне захоплення. Якщо ти зважилася на цей крок, то твої почуття мають бути тривалими не менше 3-6 місяців. Освідчення в коханні малознайомому чоловікові може бути обманом почуттів, та й просто відлякає його.

Чи варто першою освідчитися в коханні та як це зробити – ТОП-7 порад

Giphy

 • Якщо ти вирішила, що чекати на прояви ініціативи від чоловіка не має сенсу, то скажи йому про симпатію в найбільш придатній для цього обстановці, де вас ніхто не перерве. Ви повинні бути одні в нейтральному місці, щоб ніхто не мав додаткової незручності. Краще, щоб ви були в кафе або тинялися парком.
 • Перш ніж говорити, подивися, який у чоловіка настрій, чи спокійний він, чи не поспішає. Якщо на зустріч виділено невелику кількість часу, у тебе або його обід, або через пару годин буде важлива нарада, де молодій людині доведеться виступити з доповіддю, то визнання краще відкласти на більш слушний момент.
 • Налагодь зоровий контакт із чоловіком. Зверніть увагу, щоб він у цей момент не відволікався на меню, телефон. Тобто він має бути зосереджений лише на тобі.
 • Будь спокійна, говори з усмішкою на обличчі. Веди розмову з “я-позиції”. У жодному разі не дорікай чоловікові, не кажи, що не змогла дочекатися зізнання з його боку, хотіла б вже визначитися і донести до нього свої почуття. Просто скажи про своє кохання. Не тисни на нього. Не вимагай відповіді.
 • Не будь занадто нав'язливою. Чоловіки цього не терплять. Їм найбільше імпонує прояв лідерських якостей. Дій м'яко. В ідеалі зробити так, щоб хлопець подумав, що він узяв ініціативу в свої руки.
 • Говори прямо та просто. Хлопці не розуміють натяків. Не пиши романтичних листів. Романтика – не чоловічий коник. Якщо таки вирішила такий формат визнання, то багато не пиши. Часто хлопці не дочитують листів до кінця. Це їм набридає. Зроби вибір на користь короткого формату із підписом.
 • Будь готова до негативної реакції або її відсутності. Можливо, чоловік не чекає на твої слова. Він просто не знає, як реагувати, переймається. У цій ситуації не плач, не показуй свого негативу, не виявляй агресії, не переслідуй.

Не чекай відповіді від чоловіка одразу. Йому потрібен час, щоб обміркувати. Але якщо після визнання протягом тижня він поводиться, як ні в чому не бувало, ваші стосунки не наростають, залишаються на тому ж рівні, то постарайся забути його. Будь відкрита для спілкування з іншими молодими людьми.

Однозначно сказати, зізнатися чоловікові першим чи ні, не можна. Це залежить від твоїх особистих якостей. Ти сама маєш зробити вибір: терпляче чекати ініціативу чоловіка, боячись опинитися в неприємній ситуації, або ризикнути і дізнатися правду, щоб не марнувати час.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua