Інфантильний чоловік та ознаки його поведінки з жінкою

Інфантильний чоловік та ознаки його поведінки з жінкою

Інфантильність – якість, властива дорослим людям, які були розпещені увагою батьків у дитинстві. Досить мило воно виглядає у молодих дівчат, але абсолютно не сприймається суспільством у чоловіків. Що таке інфантильність та як розпізнати інфантильного чоловіка, розглянемо далі.

Інфантильний чоловік та ознаки його поведінки з жінкою

Інфантильний чоловік та ознаки його поведінки з жінкою

Фото Sara Dubler on Unsplash

Коли ми чуємо словосполучення “інфантильна людина”, ми зазвичай уявляємо собі особистість:

 • безвідповідальну;
 • залежну;
 • несерйозну;
 • нездатну своєчасно приймати обдумані рішення.

Ця людина, незважаючи на свій вік, завжди поводиться як дитина. І мислить він також як дитина, тому що психологічно затримався на відповідному рівні розвитку.

Наприклад, дорослий чоловік замість того, щоб займатися кар'єрою, виховувати дітей, дбати про своїх літніх батьків і самореалізовуватися в житті продовжує грати у відеоігри, думає про якесь раптове багатство і при цьому ще й ображається, що його не розуміють.

Як вирахувати інфантильного чоловіка – ТОП-10 ознак

Для сімейного життя такі індивіди не підходять, якщо тільки ти не збираєшся грати роль мами ще однієї, але вже дорослої дитини. Щоб убезпечити себе від заздалегідь приречених стосунків, спробуй:

 • зібрати його сімейний анамнез. Якщо ти помітила, що його батьки виявляють гіперопіку, а мама контролює буквально кожен крок, то ймовірність прояву інфантилізму у такої людини дуже велика;
 • відстеж основні риси характеру: не вміє брати відповідальність на себе; йому легше звинуватити оточуючих людей, ніж визнати, що він сам здатний на помилку; він не вміє планувати свій час, і його життя, як правило, схоже на деякий хаос. Непунктуальність та безвідповідальність супроводжують його як у особистих відносинах, так і на роботі;
 • він – безпорадний: у домашніх справах, у вихованні дітей, у роботі. Наприклад, він попросить тебе приготувати сніданок. У разі твоєї відмови каже, що піде на роботу абсолютно голодним, сподіваючись, що ти проявиш таку саму реакцію, як його мама в дитинстві – швидко приготуєш їжу;
 • може запросто впасти в депресію чи апатію, якщо хтось інший, сильніша людина чи батьки нічого очікувати його постійно хвалити;
 • він – егоцентричний і вважає, що всі навколо повинні крутитися навколо нього, а його думка єдина вірна.

Інфантильний чоловік та ознаки його поведінки з жінкою

Психологічно зрілий чоловік – який він?

Інфантилізм чоловіка обов'язково висловиться у повній зневазі твоїми особистими межами. Сімейне життя перетвориться не на рівноправне партнерство, а у взаємодію мами та вічно незадоволеної дитини. Він не буде турбувати себе домашніми справами, прогулянками та заняттями з дітьми, а можливо і зароблянням грошей.

Звинувачувати чоловіка у його інфантилізмі не варто. Більшість провини лежить на батьках, які так і не змогли надати можливість стати самостійним.

У результаті інфантил залишається не пристосованим до дорослого життя, але абсолютно не страждає від цього, оскільки такі почуття як взаємодопомога, взаємовигідні відносини, турбота про партнера не мають для нього великого значення.

Вступаючи в комунікацію з такою людиною, будь готова, що всі основні важливі речі ляжуть на твої плечі. Так, якщо ви розпочнете вдома ремонт, то наймати бригаду, керувати вантажниками, купувати шпалери, будеш саме ти. Він обов'язково скаже, що йому або колись, або ліньки, але при цьому він з радістю критикуватиме зроблений тобою вибір.

Як жити з інфантильним чоловіком

Інфантилізм практично нездоланний, оскільки чоловік не бачить проблеми. Він, як правило, абсолютно задоволений своїм становищем у сім'ї.

Якщо ти вирішила створити з інфантилом міцні стосунки, то спробуй дотримати ряд порад:

 • Пам'ятай, що інфантили у чистому вигляді зустрічаються не так часто.

Якщо чоловік виявляє деякі риси, це не говорить про наявність діагнозу. Потрібно поспостерігати і виявити хоча б кілька із зазначених вище ознак;

Інфантильний чоловік та ознаки його поведінки з жінкою

Фото автора SHVETS production: Pexels

 • не бери на себе всі зобов'язання, навіть якщо хочеш виявити свої почуття чи турботу.

Жаль до чоловіка вбиває в ньому все чоловіче. Простий приклад: у чоловіка трапилися фінансові неприємності. Жінка, яка закохана, як правило, одразу намагається підставити своє плече та запропонувати допомогу. Це моментально зчитується підсвідомістю чоловіка і просто вбиває у ньому всі чоловічі якості.

Представники сильної статі повинні самі вирішувати свої проблеми (звісно, якщо ми говоримо про здорових, дієздатних людей);

 • встанови особисті межі.

Якщо чоловік намагається їх порушити – припиняючи одразу. Можливо, він просто не думає, що зазіхає на твій особистий простір, проте потрібно відразу розставити все на свої місця.

Наприклад, збираючись працювати з ранку, він хоче, щоб ти неодмінно готувала йому сніданок. Якщо ти робиш це за своїм бажанням і від щирого серця – це одне, але якщо тобі про це постійно нагадують, то це вже порушення особистих меж;

 • не бери він роль мами.

У кожного у відносинах та сім'ї мають бути свої обов'язки. Якщо ви збираєтеся жити разом або вже живете, то запиши список справ і розподіли обов'язки для кожного члена сім'ї;

 • вивчи вікову психологію та спробуй зрозуміти, на якому саме етапі «застряг» твій чоловік.

Ця інформація дозволить вибрати тактику поведінки та частково нівелювати негативні прояви.

До речі, якщо в тебе є діти, то постарайся подолати інфантилізм на самому початку. Заохочуй самостійність, доручай нескладні домашні обов'язки. Діти років 7 вже можуть допомагати по дому, доглядати домашніх вихованців, приготувати сніданок, підмісти підлогу і т.д.

Таким чином, інфантильний чоловік – людина, якій не дали стати самостійною. Він завис на певному віковому періоді, і веде себе як дитина. У стосунках ти маєш окреслити свої особисті межі. Чоловіки-інфантили люблять сідати на шию і всі розмови про те, що настав час подорослішати, взяти на себе деякі обов'язки, навряд чи до чогось приведуть.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua