З чого починається робота над відносинами у парі

З чого починається робота над відносинами у парі

Помилково припускати, що достатньо вибудувати гармонійні відносини на самому початку, щоб вони такими і залишалися до останнього дня. Відносини – своєрідний організм, який зароджується, росте, зміцнюється і згасає або з природних причин (смерть одного з партнерів), або через життєві обставини, що склалися.

Як і будь-який організм, відносини проходять певні етапи розвитку, що супроводжуються характерними труднощами. Саме в такі моменти партнери повинні докласти більше зусиль над вибудовуванням міжособистісних відносин та вирішенням проблем, що виникли.

Гострі моменти у стосунках

З чого починається робота над відносинами у парі

Фото автора Thirdman: Pexels

 • Кризи.

Криза, у повсякденному розумінні, несе негативне забарвлення, але, насправді, криза є перехідним механізмом нового щабель відносин. І для того, щоб вдало та легше перейти на інший рівень взаємовідносин, слід обом партнерам одне одному допомогти.

 • Побутові проблеми.

Втома, вигоряння, хвороби, нові небажані обов'язки тощо – все це добрий ґрунт для затяжних конфліктів.

 • Зміна ролей.

Нові отримані статуси протягом сімейного життя можуть вливатися як зрозуміле, але буває не все так гладко, як хотілося б. У літературних творах після весільної церемонії головних героїв використовують фразу: «ось і казці кінець».

Це можна розцінити як те, що після квітково-букетного періоду, коли молода пара приймає на себе нові ролі чоловіка та дружини, починається нескінченна робота над сім'єю.

Це так само стосується і народження дітей, коли подружжя впізнає одне одного в ролі батьків, коли діти покидають рідний дім тощо.

 • Особистісні кризи.

Незважаючи на союз, ви залишаєтеся окремими одна від одної особистостями, але оскільки пов'язані між собою, якісь сильні зміни в одного з партнерів можуть вплинути і на відносини в цілому.

 • Травмуючі події.

Смерть близької людини, втрата роботи, зрада друга – емоційно сильні епізоди, через які ваші стосунки можуть відчути розлад.

Всі ці життєві обставини можуть вибити ґрунт у вашої пари з-під ніг. Відносини можуть втратити тепло, довіру та розуміння. Для того, щоб все це повернути, потрібно обом партнерам як слід попрацювати над відносинами.

З чого починається робота над відносинами у парі

Робота над відносинами, в першу чергу, робота над собою, набуття та розвиток нових навичок на допомогу вашим відносинам.

З чого починається робота над відносинами у парі

Ознаки здорових та хворих відносин

Що важливо з твого боку:

 • Не рубати з плеча: аналізувати ситуацію та визначати причину відчуження із партнером.
 • Поважати особисті межі.
 • Розвивати у собі оптимізм.
 • Виявляти свої почуття та емоції.
 • Підтримувати партнера як у важкі моменти, так і в нових починаннях.
 • Не ігнорувати почуття та потреби партнера.
 • Вміння обговорювати проблеми.
 • Розвивати гнучкість: десь піти на поступки, десь виявити твердість.
 • Бути готовою до компромісів.
 • Вміти прощати і вибачатися.
 • Залишатися собою – розвиватися як особистість.
 • Не брати участі жертви.

Що допоможе більш ефективно у роботі над відносинами:

 • Командна робота.

Як би ти не вдосконалювала себе, без бажання і дій партнера з його боку, швидше за все твої праці не принесуть бажаного результату.

 • Фільтрувати інформацію.

Не завжди порада, яка навіть дана від щирого серця з бажанням допомогти, може бути вірною. Не сприймайте, як єдине вірне, досвід інших пар – все індивідуально.

 • Сімейна терапія.

Не завжди ви можете самі порозумітися в проблемах. Якщо ти відчуваєш, що не вдається залагодити стосунки, але втрачати їх немає жодного бажання, то варто запропонувати партнеру піти в терапію.

 • Розрив.

«Кінь здох – сліз». Навіть при величезних зусиллях варто прийняти той факт, що рятувати вже нічого. Подякуй за досвід і використовуй його у побудові нових відносин.

З чого починається робота над відносинами у парі

Фото автора Katerina Holmes: Pexels

Працюючи над сімейним союзом, пам'ятай, що будь-яка робота дає результат. Якщо ваші стосунки протягом довгого часу, незважаючи на всі зусилля, не змінюються на краще або навпаки погіршуються, то варто задуматися про правильність своїх дій.

Як зміцнити світ у відносинах

Коли у стосунках панує ідилія, тобі не спадає на думку, що ось зараз щось може піти не так, і стосунки можуть зіпсуватися – ти насолоджуєшся моментом. Але навіть у найтепліші періоди можна попрацювати над відносинами для їхнього зміцнення.

3 вправи для зміцнення відносин:

 • “Тільки хороше”.

Під час сварки образи та претензії звучать досить часто. Для балансу добре було б запровадити традицію з партнером, витрачаючи час на добрі слова.

Влаштовуйте собі «добрий день», коли ви можете усамітнитися і розповісти один одному за що полюбили і любите, що найбільше подобатися вам один в одному, якісь моменти, які пов'язані з партнером і викликають тепло у ваших серцях.

 • “Ти молодець”.

У відносинах дуже багато уваги приділяють недоліки партнера, а ось похвала звучить набагато рідше. У «добрий день» ви з партнером можете присвятити час, щоб похвалити одне одного, за що завгодно: за мале і велике.

 • «Дотик».

Фізичний контакт між коханими не менш важливий. Адже недостатньо про кохання тільки чути, його треба й відчувати без причини, просто так, бо воно існує.

Вибраний день ви можете присвятити тактильному прояву почуттів. Партнери по черзі висловлюють своє кохання без слів, виключно дотиками: погладжування, поцілунки, пощипування, поплескування, легенько дряпаючи.

Але дотримуючись двох умов: партнер, кому висловлюватимуть почуття, заплющує очі і показувати своє кохання потрібно тільки з його однією частиною тіла (кисті рук, стопи, вуха, щоки, живіт тощо).

Вибір можна зробити, витягуючи папірець з назвою, а список скласти та затвердити разом із партнером, підключаючи фантазію, враховуючи побажання один одного.

Робота над відносинами полягає не лише у подоланні холоду в них, але й у зміцненні, примноженні того, що ви вже маєте. Щось дасться тобі легко, до чогось треба буде докласти сили. Але найбільша нагорода – це рухатися вперед разом, пліч-о-пліч.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua