Як уникнути сварок у стосунках з коханою людиною

Як уникнути сварок у стосунках з коханою людиною

«Достав! Сил моїх нема! Бачити тебе не можу, виродок! Та на себе глянь! Та яка з нас взагалі сім'я…»

Постійні конфлікти, сварки та крики врешті-решт можуть призвести до серйозних сварок, образ, недовіри, агресії і навіть розриву (якщо йдеться про подружжя). Давай розглянемо рекомендації, щоб уникнути конфліктів у сім'ї.

ТОП-5 порад, як уникнути сварок у стосунках з коханою людиною

  • Промовлення того, що непокоїть

Як уникнути сварок у стосунках з коханою людиною

Фото автора Nadezhda Diskant: Pexels

Ти втомлена, виснажена приходиш із роботи. Забираєш, готуєш з останніх сил, а чоловік, перетинаючи поріг квартири, одразу валитися на диван. Рано чи пізно конфлікт станеться. Адже тобі хочеться іншого… Щоб він допоміг, узяв хоча б частину домашніх справ.

Тут важливо проводити відкритий діалог. Щось турбує? – Поділися з коханим неспокійними моментами. Щось дратує? – Скажи про це. Найчастіше сварки та конфлікти виникають від недомовленості. Щось довго збирається, замовчується, а потім усе накопичене виливається на близьку людину.

Звичайно, в ідеалі добре б заздалегідь подумати, як ви бачите ваше спільне життя. Хто якісь обов'язки може взяти на себе, і так, щоб було комфортно і тобі і йому. Щоб ніхто не почував себе ущемленим та непочутим.

Але якщо ви не говорили про це на початковому етапі, то зараз важливо не доводити ситуацію до моменту вибуху, а говорити хвилюючі моменти на ранній стадії.

  • Вибір відповідної форми повідомлення

Ображають і злять частіше не слова, а форма повідомлення. Донести ту саму думку можна різними способами. І для того, щоб уникнути сварок, краще вибирати ту форму, яка не скривдить людину, а змусить прислухатися.

Згадай схожі ситуації, де один сенс доносився по-різному. Наприклад: мама кричить на дитину, що той забруднив нову футболочку. Або інша форма: мама спокійно каже (або хоча б намагається), що на вулицю можна надіти щось менш нове та світле, і спокійно гратися на повну.

Виправити факт, що одяг брудна, не вийде, а від криків у дитини може з'явитися внутрішній страх, образа на маму та почуття провини, що вона забруднилася.

  • Використання Я – повідомлення

Говори про свої почуття, про свої очікування та свій стан. Коли ти висловлюєш не закид, а ділишся своїм внутрішнім станом, чоловікові та дітям легше тебе зрозуміти.

Як уникнути сварок у стосунках з коханою людиною

Як уникнути конфліктів у сім'ї?

Я відчуваю хвилювання, коли ти не відповідаєш на мої дзвінки». Це ж, але з Ти – повідомленням: «Ти дратуєш мене/ Ти мене дратуєш, коли не відповідаєш на мої дзвінки».

У першому варіанті переймаєшся несвідомо тим, що людина переживає, розумієш її почуття, і хочеш якось допомогти. У другому – включається оборона, хочеться захистити себе, з'являється відчуття нападу на тебе.

  • Озвучування своїх бажань

Напевно, і у тебе, і у твоїх близьких є різні бажання. Причому багато хто з них можна здійснити у звичайний день.

Давно мрієш зробити вашою маленькою традицією суботній похід у кіно вдвох? Чи хочеться включити у ваше життя спільне спа? А може ти приховано жадаєш про пару-трійку годин роздільного релаксу, де ти зможеш ненадовго відпочити від ролі дружини та мами?

Нехай це будуть першими пунктами у вашому сімейному віш-листі. Подумайте, чого б хотілося додати? Як у мріях виглядає ваше життя? Від чого відчуваєте щиру радість та щастя?

Також можна написати і окремі, індивідуальні списки, подивившись у які один зможе порадувати іншого навіть без приводу.

  • План евакуації

Як уникнути сварок у стосунках з коханою людиною

Giphy

Не завжди можна зовсім уникнути конфлікту. І в моменти, коли він все ж таки виникає, потрібен план евакуації. Це буде певною мірою інструкцією для нього і для тебе. Напишіть, що кожному з вас потрібне, щоб робив інший під час сварки.

Наприклад: тобі важливо, щоб він під час сварки не мовчав і не закривався, а говорив хоч щось, інакше в тебе з'являється відчуття, що він тебе не слухає, і йому все одно на твої слова та почуття.

А йому, наприклад, важливо, щоб ти не кричала, а постаралася говорити тихіше і спокійніше, бо йому складно сприймати твій крик.

Можливо, спочатку ця ідея здасться смішною та безглуздою, але повір, воно того варте. Навіть якщо інструкції знадобляться вам раз на рік, це допоможе досить швидко почути один одного, і не роздмухувати з невеликої сварки серйозний конфлікт.

Бігти від сварок – не найкраще рішення, краще до них просто не доводити. І якщо є така можливість не доводити до цього, то, безумовно, варто скористатися нею. Постаратися знизити напруження, і добре подихати, зробивши кілька глибоких вдихів і видихів.

Але якщо конфлікт вже є, то тепер ти знаєш кілька чудових порад, які допоможуть не ламати тонку організацію один одного гучними висловлюваннями, а мінімізувати наслідки сварки.

Ну і пам'ятай, що, якщо є якісь складнощі, які не вдається вирішити власними силами, відлуння минулого постійно нагадують про себе і турбують – у тебе є твій психолог, який завжди буде радий прийти до тебе на допомогу.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua