Чому не можна фотографувати сплячих, згідно з прикметами

Прикмети з'являються не просто так. Найчастіше вони цілком обгрунтовані передумови. Ось і фотографії сплячих – не виняток.

Чому не можна фотографувати сплячих, згідно з прикметами

Забобонні люди негативно ставляться до фотографій сплячої людини. Для них це — погана ознака. З нашої статті ти дізнаєшся, чому з'явилася прикмета, яка забороняє фотографувати людей уві сні, і які існують упередження щодо зйомки немовлят, що сплять.

Історія появи прикмети

Чому не можна фотографувати сплячих, згідно з прикметами Джерело: argumenti.ru Чому не можна фотографувати сплячих, згідно з прикметамиЧому не можна фотографувати сплячих, згідно з прикметамиЧому не можна фотографувати сплячих, згідно з прикметамиЧому не можна фотографувати сплячих, згідно з прикметами 5фото

У 19 столітті у вікторіанській Англії розпочалася мода на посмертні фотографії. Люди запрошували фотографа, щоб зняти наприкінці своїх близьких. Поступово дійшло до того, що мерців почали підфарбовувати, вбирати в кращі костюми, надавати їм природні пози і розташовувати в інтер'єрі так, наче вони були живими. У результаті цей напрямок перетворився на свого роду мистецтво. Найжахливішими та незвичними були зображення померлих дітей.

Також на той час у суспільстві процвітала ще одна шокуюча традиція. Матері, які втратили дитину під час або після пологів, хотіли залишити собі на згадку щось про немовля. Виходом стала фотографія із мертвим малюком на руках. У кадрі вони вдавали, що він просто спить. Але якщо раніше до таких дій ставилися нормально, то зараз такі кадри здаються моторошними та викликають неприємні емоції.

Згодом дивна мода на такі фото пройшла і стала пережитком. Однак моторошний флер залишився — багатьом фотографії сплячої людини нагадують класичний посмертний знімок. Особливо забобонні вважають такий креатив поганою прикметою. Провісником швидкої смерті.

Чому не можна фотографувати сплячих людей

  1. Можна замкнути душу людини. В езотериці вважається, що під час сну душа людини залишає тіло і вирушає у тимчасову подорож духовними світами. Але при цьому вона не втрачає енергетичного зв'язку зі своїм господарем. Остаточний розрив відбувається лише у разі смерті. Іноді душа потрапляє до одного з астральних світів, де мешкають різні істоти. Наприклад, якщо людині сниться сон про страшного переслідувача, який женеться за ним по нічних коридорах, то душа зіткнулася з якоюсь злісною сутністю з астрального світу. У цей час сплячий беззахисний та відкритий для темних сил. Якщо сфотографувати людину в цей момент, можна закрити вихід для її блукаючої душі.
  2. На сплячого можуть накласти псування чи пристріт. Під час сну енергетичний потенціал людини слабшає — вона відкрита для негативних потоків, під якими містики розуміють пристріт і псування. Тому, якщо показати сильному магу фотографію сплячого, він може накласти на цю людину сильне закляття. Шаманка Кажетта Ахметжанова не рекомендує людям робити такі фото, щоби не полегшувати завдання ворогам. Також експерт зазначає, що не варто малювати картини сплячих. У цьому випадку зображений на полотні також може бути вразливий перед потойбічним впливом. Наприклад, на нього можуть наслати хворобу чи невдачу.
  3. Знімок виявиться невдалим або порушить особисті межі сплячого. Цей пункт ніяк не пов'язаний з езотерикою і може бути аргументом для всіх, хто не вірить у паранормальне. Коли людина спить, вона не контролює свою міміку та пози. Тому мало кому сподобається, якщо його нишком зафіксувати в непривабливому вигляді. Плюс неузгоджені знімки – це порушення особистих кордонів. Сон — це дуже особистий момент, не можна вторгатися в нього навіть у такий, здавалося б, нешкідливий спосіб.

Чому не можна фотографувати сплячих немовлят та вагітних

Чому не можна фотографувати сплячих, згідно з прикметами Джерело: Unsplash (@hessamnbv)

Заборона на фотографування сплячих вагітних та немовлят йде окремо від попередніх, адже вважається, що ці групи енергетично ще більш вразливі. Ось дві прикмети на цю тему:

1. Заборона на 40 днів для малюків

Згідно з релігійними повір'ями, у перші 40 днів у новонародженого немає духовного захисту, тому його не можна нікому показувати, лише найближчим. Вважається, що після закінчення терміну у дитини з'являється ангел-охоронець, який захищатиме його від поганого ока. До цього часу енергетика малюка надто слабка та відкрита для негативних сил. З цієї ж причини дуже ранні фото можуть нашкодити дитині, наприклад, притягнути до неї хвороби або вкрасти її долю.

Однак зараз такі упередження відходять у минуле. Сучасні фотографи проводять милі фотосесії з немовлятами, які дарують батькам радість та залишають приємні спогади.

2. Ускладнення вагітності

Згідно з цією прикметою, фотографія сплячої вагітної може стати причиною ускладнень. Жодних доказів у цієї версії немає, сучасні жінки із задоволенням позують перед камерами в положенні, також багатьох рідні фотографують під час сну, і ні до чого поганого це не призводить.

Спровокувало такі забобони слабке здоров'я заможних жінок, які виправдовували будь-яке нездужання стороннім впливом. Вони могли провести паралелі між будь-якими подіями. Так, якби 100-200 років тому вагітну даму сфотографували, поки вона спала, а через кілька днів у неї стався викидень, вона з більшою ймовірністю вирішила б, що у всьому провиною знімок. Факт, що вона перехворіла на грип чи будь-яку іншу хворобу під час вагітності, міг здатися їй несуттєвим.

Чому не можна фотографувати хвору людину

Існує версія, що сфотографувавши хвору людину уві сні, ми можемо посилити її хворобу. Ця теорія також випливає з переконання, що уві сні енергія людини стає в рази слабшою. Також шанувальники цієї теорії переконані, що навіть знімок здорового сплячого людини загрожує йому серйозним захворюванням.

Шанувальники раціонального підходу не сумніваються в тому, що заборона на фотографії сплячої людини є безпідставною. Єдиний момент, який непокоїть скептиків, — це згода на фото. Якщо людина проти, фотографувати її не потрібно. Тому завжди потрібно наперед уточнювати таке. Адже цілком можливо, що хтось щиро вірить у озвучені прикмети, а тому злякається, що такий кадр приверне до нього чи його рідних лихо. Також далеко не всім подобаються подібні зображення з особистих причин.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua