Вольф Мессінг: біографія та найвідоміші передбачення радянського телепату

Про Мессінга складали легенди ще за життя, що не дивно, адже багато його слів про майбутнє справді збувалися.

Вольф Мессінг: біографія та найвідоміші передбачення радянського телепату

Вольф Мессінг – спірна особистість. Він був радянським естрадним артистом, гіпнотизером і, напевно, першим менталістом — людиною, яка читала думки людей, використовуючи знання психології. У 1972 році Мессінг отримав звання заслуженого артиста РРФСР. При цьому і тоді, і зараз були і є люди, які вважають його шарлатаном з гарною інтуїцією, що вміло оперує фактами. Але чимало й тих, хто впевнений, що Мессінг справді мав телепатичні здібності, а психологія — це лише спроба поєднати незрозуміле з реальністю. Через різницю у сприйнятті його особи ще за життя про Мессінг складали легенди.

З нашої статті ти дізнаєшся, як Вольф Мессінг став тим, ким став, які передбачення він робив, що з його слів збулося і якими були пророцтва Мессінга на 2022 рік про Росію.

Хто такий Вольф Мессінг

Вольф Мессінг: біографія та найвідоміші передбачення радянського телепату Так у реальному житті виглядав Вольф Мессінг. Біографія відомого радянського телепата вражає багатьох. Тому про цю неординарну людину зняли кілька фільмів та серіалів. 1990 року видали книгу «Я — телепат», нібито написану свого часу самим Мессінгом. Однак у те, що це справді мемуари артиста, багато хто не повірив.

Одним із тих, хто сумнівався, був учений-правознавець і криміналіст Микола Китаєв. Він стверджував, що факти у книзі сфабрикував журналіст Михайло Хвастунов. Джерело: wikipedia.org

Вольф Мессінг народився 1899 року в побожній єврейській сім'ї з селища Гура-Кальварія — зараз це Польща, тоді була Варшавська губернія Російської імперії. У юному віці він став виступати разом із бродячими артистами цирку та освоїв «естрадну телепатію», або сценічний гіпноз — гіпноз, який проводили перед публікою з розважальною метою. Найчастіше його включали у програму як комедійну дію. Після саме цей талант Мессінга, який він використав на своїх виступах, люди брали за «читання думок».

Але в 60-х роках Мессінґ в інтерв'ю розповів, що коли він бере руку людини, то читає не його думки, а імпульси м'язів. За словами менталіста, під час напруженої мисленнєвої роботи «клітини головного мозку передають сигнали всім м'язам організму».

«Їхні рухи, непомітні простому оку, мною легко сприймаються. …Я часто виконую уявні завдання без безпосереднього контакту з індуктором. Тут вказівником мені може бути частота дихання індуктора, биття його пульсу, тембр голосу, характер ходи тощо», — говорив Мессінг.

​​​

Після цього цю техніку підтвердив Юрій Горний, інший радянський менталіст і мнемоніст – фахівець, здатний запам'ятовувати і згадувати надзвичайно довгі списки даних. Він неодноразово повторював досліди Мессінга. Про можливість читати м'язи говорив і Дмитро Бірюков, радянський фізіолог, академік і керівник медичного інституту, в якому Мессінг також демонстрував свій талант.

Це цікаво

Індукторами Мессінг називав людей, яких виходить телепатична інформація. Також у психології індукторами називають тих, хто свідомо чи неусвідомлено поширює «заразне» марення, тобто має дар уявного навіювання. Жертвами індукторів стають люди, які перебувають із ними у тісному контакті.

Вольф Мессінг: біографія та найвідоміші передбачення радянського телепату Джерело: кадр із серіалу «Вольф Мессінг: бачив крізь час»

Але повернемося в роки, коли Мессінг ще не роздавав інтерв'ю і не був популярним радянським ілюзіоністом у роки війни. 1939 року майбутній заслужений артист РРФСР утік із Польщі до Радянського Союзу — за плечима вже був 20-річний артистичний досвід. Він і дозволив йому влаштуватися працювати спочатку в Брестську, а після Мінську філармонії. Якийсь час Мессінг виступав як ілюзіоніст із «читанням думок» у складі агітбригад, але коли до нього прийшов успіх, став збирати сольні концерти.

Батьки та троє братів Мессінга не змогли втекти. Усі загинули у Варшавському гетто та у Майданеку – таборі смерті нацистської германії на околиці польського Любліна. Коли Мессінґ став відомим артистом, він проспонсував будівництво двох винищувачів марки Як-7. Перший військовий літак 1944 року він особисто передав льотчику, герою війни Костянтину Ковальову, з яким дружив. Другий – Польщі, в авіаполк “Варшава”.

З 1943 по 44 рік артист жив у Новосибірську разом зі своєю дружиною Аїдою Мессінг-Рапопорт. Після пари переїхала до Москви, де 8 листопада 1972 року телепат помер. Причиною смерті стала хвороба ніг – загострилася травма, яку Мессінг отримав під час війни. Не допомогла навіть успішно проведена операція на стегнових та клубових артеріях.

Поховали Мессінга на Востряковському цвинтарі.

Пророцтва Гітлеру та Сталіну, а також інші пророцтва Мессінга

Вольф Мессінг: біографія та найвідоміші передбачення радянського телепату Джерело: кадр із серіалу «Вольф Мессінг: бачив крізь час»

Мессінг став легендою за життя – про нього говорили різне. Тому навіть найпопулярніші пророцтва, які приписують радянському ілюзіоністу, не мають офіційного підтвердження. Два головні передбачення Мессінга були пов'язані з ключовими політичними постатями 20 століття – Адольфом Гітлером та Йосипом Сталіним. Наскільки це правда, залишається лише гадати.

Передбачив загибель Гітлера, коли німецька армія прийшла до Польщі. В 1938 заявив, що якщо фюрер продовжить рух на схід – помре. Про це менталіст сказав в одному із кінотеатрів Варшави, під час свого виступу. Тоді почалося полювання за ним. За деякими даними, за голову Мессінга нацисти пропонували 200 тисяч марок. Однак після офіційних архівних документах рейху не знайшли нічого, що говорило б про таку реакцію Гітлера на публічні виступи Вольфа Мессінга.

Пророкував смерть Сталіна. Причому сказав він це особисто. На зустрічі у 1953 році. Тоді він приїхав до генерального секретаря з проханнями припинити гоніння на євреїв і наголосив, що той помре у іудейське свято. Нагадаємо, що Сталін помер 5 березня. Євреї в цей день відзначають Пурим – одне з головних свят, присвячене пам'яті порятунку іудеїв, що проживали на території Стародавньої Персії. Про цю зустріч також ніде немає жодних записів, у тому числі у зошитах відвідувачів кабінету Сталіна з 1927 до 1953 року.

Віриш у передбачення Мессінга?

 • Ні звичайно. Він був розумною людиною, яка прагнула популярності, як і будь-який артист. Телепатія – це тема, яку він уміло використав, 100% байки про себе він сам розпускав.
 • Не знаю, перший раз чую про цю людину.
 • Швидше так. Думаю, він справді був непростою людиною, і те, що її немає в офіційних документах, нічого не означає. Могли все підчистити.
 • Також шанувальники Мессінга, говорячи про його екстрасенсорні здібності, наводять як приклад передбачення дат початку і кінця Другої світової війни. Проте скептики стверджують, що це було нескладно зробити, особливо людині, яка професійно вміє вибудовувати причинно-наслідкові зв'язки. Проте відзначимо й ці передбачення Мессінга.

  Початок Другої світової війни. Про те, що таке можливо, на той час ніхто й подумати не міг, адже Німеччина та СРСР 23 серпня 1939 підписали пакт Молотова-Ріббентропа про ненапад. Але Мессінг стверджував, що договір нічого не означає і війні бути.

  Кінець Другої світової війни. Ілюзіоніст назвав дату 8 травня. Цього дня, за його словами, російські війська мали увійти до Берліна. Так і сталося, але на день пізніше. З 9 травня 1945 року ця дата в Росії – День Перемоги, тоді підписали Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, яким завершилася Велика Вітчизняна війна. Вважається, що про те, що Мессінг помилився на день, йому повідомив сам Сталін, надіславши телеграму.

  Снисаренко Юля
  zmorshki.in.ua