Що робити, якщо батьки хлопця проти стосунків зі мною

Що робити, якщо батьки хлопця проти стосунків зі мною

Звичайно, хочеться, щоб батьки у всьому підтримували, прийняли вибір свого сина чи дочки, полюбили іншу людину, як рідну. Але так не завжди. Буває, що батькам не подобається вибір свого сина, і вони заявляють, що категорично проти весілля.

Здається, що в такому разі є лише два варіанти – або підкоритися і чекати благословення батьків, сподіваючись, що вони колись змінять свою думку, або піти їм наперекір і зробити по-своєму. Але є і третій, найпродуктивніший, вихід із ситуації.

Чому батьки проти весілля та як це виправити

Що робити, якщо батьки хлопця проти стосунків зі мною

Image by Wolfgang Eckert from Pixabay

Зазвичай за тим, що батьки хлопця не підтримують ідею весілля, стоїть кілька мотивів.

 • Батькам не подобається дівчина

Це один з найпоширеніших аргументів. Хтось знаходить у ній конкретні недоліки, хтось просто вважає, що вона їхньому синові «не пара».

Тоді, перш ніж наполягати на весіллі, краще постаратися налагодити стосунки з батьками нареченого. Для цього потрібно з'ясувати, що саме їх не влаштовує та показати себе з кращого боку.

Наприклад, свекруха вважає, що майбутня невістка надто себелюбна та егоїстична. Змінити її думку можна, якщо ти покажеш, що готова прийти на допомогу, піклуєшся про близьких.

Якщо їм здається, що ти виходити заміж лише заради грошей, варто поділитися з ними своїми планами щодо кар'єри та ін.

Коли ти намагаєшся привернути до себе свекруху, не треба виправдовуватися або сперечатися з нею, переконуючи, що вона не має рації. Просто покажи своєю поведінкою, що її думка на твій рахунок не справедлива і дай їй трохи часу, щоби перебудуватися.

Але важливо пам'ятати, що якщо свекруха не приймає жодних аргументів, значить вона просто не хоче дивитися правді в очі і її мета не знайти істину, а довести свою правоту і втримати сина біля себе.

У цьому випадку твій хлопець сам повинен розставити особисті межі та нагадати матері, що це його вибір та його майбутня сім'я, тому ти не зобов'язана їй у всьому подобатися.

 • Батьки вважають, що син ще не готовий заводити свою сім'ю

Вони говорять про те, що він ще недостатньо заробляє, щоб брати на себе відповідальність за дружину, що йому потрібно не будувати сім'ю, а займатися кар'єрою, вчитися тощо.

І тут батьків явно турбує благополуччя їх сина. До того ж вони побоюються, що їм самим доведеться забезпечувати його сім'ю.

У цьому випадку потрібно показати, що ви продумали ваше майбутнє і склали план: де і на що ви житимете, як поєднуватимете сімейні обов'язки з роботою або навчанням, через який час плануєте завести дитину та ін.

Що робити, якщо батьки хлопця проти стосунків зі мною

Батьки проти шлюбу

Покажіть свою впевненість у фінансовому питанні, свою спроможність та те, що ви вже дорослі люди, які готові брати на себе відповідальність.

 • Батьки вважають, що син надто поспішає із шлюбом

Їх головний аргумент – ви занадто погано знаєте один одного, ви тільки познайомилися і ін. Вам потрібно показати, що ви вже досить близькі, знаєте хто що любить, які у вас цінності, плани на життя, як ви ставитеся до дітей, грошей , кар'єрі, як ви любите відпочивати

Покажіть батькам, що ви вже обговорили сімейне життя, навчилися вирішувати конфлікти між вами та готові відповідально підійти до свого союзу.

Також можна запропонувати піти на компроміс, наприклад відкласти весілля на півроку, щоб батьки зрозуміли всю серйозність ваших намірів.

 • Батьки не хочуть оплачувати весілля

Часом у них немає такої можливості або бажання, тому на чільне місце постає фінансове питання.

Найкращий спосіб заявити, що ви все сплатите самостійно, накопичити для цього грошей. Тож ви покажете, що справді готові до сімейного життя, що твердо стоїте на ногах і підкреслите свою незалежність від батьків. Це допоможе вам краще збудувати сімейні кордони.

 • Батьки хочуть, щоб син жив за їхнім сценарієм

Це складніша ситуація. Вона виникає, якщо батьки вже вигадали план життя свого сина. Вони вирішують, де йому вчитися, працювати, у скільки років і, головне, на кому, одружуватися, коли і скільки заводити дітей та ін.

Часто так буває у свекрухи, яка народила сина для себе, яка хоче через нього втілити свої мрії та прагнення. У такому разі марно наводити логічні аргументи, намагатися змінити їхню думку щодо весілля чи майбутньої невістки.

Що робити, якщо батьки хлопця проти стосунків зі мною

Image by KERBSTONE from Pixabay

У цій ситуації хлопцю треба донести до батьків, що він доросла, незалежна особистість зі своїми бажаннями та прагненнями. І тільки він може приймати рішення щодо свого життя та нести за них відповідальність.

 • Батьки не хочуть «відпускати» сина

В цьому випадку вони готові зробити все, аби він не заводив свою сім'ю. Вони не схвалять навіть ідеальну невістку просто тому, що їхня мета – не щастя сина з іншою жінкою, а їхнє щастя з ним.

Це відбувається, якщо син не сепарувався від батьків, продовжує жити з огляду на них. В даному випадку йому потрібно працювати над особистими межами, необхідно відокремитися від батьків та почати самостійно приймати рішення.

Що робити, якщо батьки хлопця проти стосунків зі мною

Є простий алгоритм дії, який тобі та твоєму хлопцю допоможе впоратися з цією проблемою:

 • постарайся налагодити стосунки з його батьками – став себе на їх місце, зрозумій їх почуття, знайди точки дотику, спільні інтереси, показуй свою повагу і те, що їхня думка для тебе теж має значення;
 • вступіть у конструктивний діалог – не варто ображатись на батьків, сперечатися з ними, щось доводити, важливо зайняти позицію дорослої людини: зрозуміти, чого саме вони бояться щодо весілля та навести зважені контраргументи;
 • хлопець повідомлений донести до батьків свої почуття – замість суперечок, йому слід розповісти їм, що він до тебе відчуває, наскільки ти для нього важлива, наскільки ти робиш його щасливим;
 • знайдіть компроміс – підіть назустріч батькам, прийміть умови, які вони висувають, наприклад, що ви самі накопичите на весілля або відкладете його на пару місяців, щоб показати серйозність своїх намірів тощо;
 • відстоюйте свої межі – якщо ви усвідомлюєте, що батьки не збираються йти на поступки, не поважають ваш вибір і не хочуть чути логічні аргументи, важливо показати, що ви готові взяти на себе відповідальність та самостійно ухвалити рішення.

Конфлікт з батьками може стати для вас гарною можливістю усвідомити свою незалежність і набути навички вирішення внутрішньосімейних протиріч. Те, як ви з ним впораєтеся, покаже, наскільки ви стали зрілою особистістю.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua