Хлопець віддалився від дівчини у стосунках – як поводитися

Хлопець віддалився від дівчини у стосунках – як поводитися

Спочатку стосунки здаються справжньою казкою, ви весь час проводите разом, між вами кохання, пристрасть, ви проявляєте увагу та турботу.

Але колись все змінюється. Він менше робить компліментів, з'являються сварки та роздратування. Чи означає це, що стосунки заходять у безвихідь і коли варто бити на сполох? Як діяти у такому разі?

Чому хлопець починає віддалятися

Хлопець віддалився від дівчини у стосунках – як поводитися

Фото автора Blue Bird: Pexels

Якщо тобі починає здаватися, що хлопець охолодів до тебе, що між вами з'явилася психологічна дистанція, важливо відокремити свої відчуття від реального стану справ і зрозуміти, чому це відбувається. Не завжди означає згасання почуттів.

Насправді є кілька причин, через які хлопець починає віддалятися від тебе:

  • Нормальний етап відносин

Під час закоханості ви буквально зливаєтеся один з одним, хочеться щохвилини проводити разом.

Але згодом почуття ейфорії минає, ви перестаєте ідеалізувати один одного і починаєте помічати все більше недоліків, з'являються конфлікти, ти відчуваєш, що часом хлопець тебе дратує і бісить. Він відчуває приблизно те саме.

Це цілком нормальний етап стосунків. На ваше мислення вже не впливають гормони, ви вже не потребуєте постійної уваги один одного. Це час, коли між чоловіком та жінкою збільшується дистанція, ви повертаєтеся до своїх занять, часом хочете побути на самоті.

Коли проходить закоханість, настає час, щоб наново впізнати одне одного і цього не варто боятися, якщо між вами є довіра, почуття надійності, якщо чоловік, як і раніше, приходить до тебе на допомогу.

  • Проблеми у відносинах

Хлопець віддаляється, якщо його перестає влаштовувати якість ваших стосунків. Ви багато сваритеся, ти його постійно критикуєш, між вами все частіше з'являється непорозуміння.

Головна ознака того, що у відносинах є проблеми – між вами більше негативних емоцій, аніж позитивних. У вас не виходить бути собою, ви не приймаєте один одного.

В цьому випадку необхідно зрозуміти, в чому саме суть проблеми, де ви звернули не туди, і разом вирішити, як це можна виправити.

  • Пішли почуття

Хлопець остигає, коли усвідомлює, що більше не відчуває любові до дівчини. Можливо, з ваших стосунків пішла романтика, з'явилися лише побутові питання та нескінченні претензії одна до одної.

Хлопець віддалився від дівчини у стосунках – як поводитися

Чоловік віддалився: у чому причина і як поводитися?

Ви перестали робити сюрпризи, надавати емоційну підтримку, тішити один одного, пішла фізична близькість.

  • Страх близькості

Іноді відбувається дивна ситуація – ти впевнена, що між вами все добре, спілкування легке, емоційне, мало конфліктів, і ви все більше зближуєтесь один з одним. І раптом у парубку щось змінюється.

Він все рідше зустрічається з тобою, знаходить причини у роботі та інших справах. Він почав менше виявляти увагу, емоційно виключився зі відносин, хоча не було жодних конфліктних ситуацій та передумов для цього.

Так відбувається, якщо у людини холодно-відсторонений тип уподобання. Він не отримував у дитинстві достатньо уваги батьків, швидко дорослішав, звик у всьому покладатися лише на себе. Часто такі люди успішні у кар'єрі, вміють приймати рішення, впевнені у собі.

Але підсвідомо такі люди бояться близькості, оскільки не вміють справлятися із сильними почуттями, уникають будь-якої емоційної залежності, оскільки у глибині душі є страх, що їх знову покинуть, зрадять.

В цьому випадку дівчині потрібно зменшити темпи зближення, більше уваги приділяти своєму життю, показувати, що вона теж психологічно незалежна, при цьому позитивно відгукуватися на його бажання влаштуватися, спілкуватися. Потрібно рухатися з його темпом і не бути надто наполегливою.

Як поводитися, якщо хлопець віддалився від дівчини

Якщо відчуваєш, що партнер віддаляється, щоб це виправити:

  • Поговори з хлопцем

Не треба звинувачувати його в тому, що він став холодним, що приділяє тобі мало уваги, що робота на першому місці. Також не треба накручувати себе, думаючи, що він тебе розлюбив, що в нього з'явилася інша.

Спокійно скажи йому про свої переживання та сумніви, скажи, що ти відчуваєш, що між вами з'явилася дистанція і тебе це непокоїть. Запитай про причини, запитай, що його не влаштовує у стосунках.

Хлопець віддалився від дівчини у стосунках – як поводитися

Giphy

Будь готова почути його, а не відразу починати заперечувати чи переконувати в тому, що він не має рації. Дай йому висловитись, покажи, що ти готова зрозуміти його точку зору.

Якщо чоловік дійсно вважає, що у відносинах проблеми, що його щось не влаштовує, подумай, чи можеш ти змінитись, при цьому не зраджуючи себе.

  • Перестаньте шукати правих та винних

Вчіться говорити про почуття. У будь-якій конфліктної ситуації не обов'язково доводити свою правоту, краще почути та усвідомити його почуття. А потім запитати себе: «Як зробити так, щоб ця ситуація більше не повторилася».

Наприклад, він затримався на роботі, ти образилася. Поясни, що ти відчувала себе кинутою, що злякалася, що більше не потрібна. Він пояснить, що відчуваєш, що ти його контролюєш, не довіряєш тощо. Ви зможете краще зрозуміти один одного і знайти вихід.

  • Працюйте над якістю ваших стосунків

Виявляйте емоції в дрібницях – підкреслюєте те, що для вас важливо у відносинах: турбота, подяка, переваги партнера, шукай плюси в характері, а не недоліки.

Відмовтеся від фрази “Ти повинен”, замініть її на слово “Хочу”. Наприклад, замість того, щоб говорити: «Ти маєш приходити вчасно» краще сказати: «Я хочу, щоб ми більше часу проводили разом».

Замість фрази “Я повинна готувати йому вечерю” – “Я хочу подбати про нього і приготувати щось смачне”.

Працюйте над романтикою. Наприклад, якщо ви вже живете разом, заведіть традицію щотижня ходити на побачення, робити один одному компліменти, приємні сюрпризи.

Робіть разом те, чого ніколи не робили раніше. Перебувайте в стані потоку, дізнавайтесь один одного з нових сторін.

  • Практикуйте подяку

Не сприймайте все як належне, вчіться дякувати один одному навіть за дрібниці. Дослідження Роберта А. Еммонсона та Майка Маккалохона довели, що ті, хто записує у щоденнику все, за що вони вдячні, почуваються на 25% щасливішими.

Навіть якщо чоловік віддалився, це ще не означає, що стосунки добігають кінця. Якщо ви можете відкритися один до одного, прийняти, почати більше дбати один про одного, то можете перейти на новий рівень близькості і навчиться спільно справлятися з труднощами.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua