Що робити, якщо люблю колишнього хлопця чи чоловіка

Що робити, якщо люблю колишнього хлопця чи чоловіка

Іноді, через якийсь час після розлучення з хлопцем, ти починаєш сумувати за ним. Образи та непорозуміння зникли, у спогадах залишилися лише гарні моменти, які ви переживали разом. І здається, що повернутися до минулого – це не така вже й погана ідея.

Чи це так насправді? Як зрозуміти, чому колишній все ще подобається, і чи є шанс все виправити, знову розпочати стосунки?

Чи варто повертатися до минулих стосунків

Що робити, якщо люблю колишнього хлопця чи чоловіка

Фото автора Bethany Ferr: Pexels

Перш ніж робити спроби повернути свого колишнього, потрібно чесно визнати реальність – як раніше вже не буде, оскільки ви змінилися. Не можна просто взяти і повернутись у точку, коли все між вами було добре.

Скільки б часу не пройшло з моменту розлучення, і ти, і чоловік, вже набули нового досвіду, ваші потреби та цілі могли змінитися, ви вже не ті люди, що були колись. Навіть сам факт розриву між вами наклав відбиток на ваше сприйняття. Тому навіть якщо вас обох відвідують думки про те, щоб знову зійтися, важливо розуміти, що починати доведеться все спочатку.

У стосунків із колишнім хлопцем є свої плюси:

 • ви вже знаєте звички та потреби один одного;
 • вам не доведеться долати збентеження, щоб зблизитися;
 • ви «перескакуєте» стадію, коли намагаєтеся показати себе у кращому світлі;
 • ви вже знайшли згоду з багатьох побутових питань;
 • ви знаєте оточення одне одного, а вони знають вас: друзі, родичі, колеги;
 • ви вже відчуваєте один одному довіру, колишні часто сприймаються стабільнішими;
 • ви відчуваєте менше сумнівів, оскільки такі відносини є досить передбачуваними, ви знаєте, чого чекати один від одного.

Однак такі відносини мають кілька серйозних недоліків, головні з яких:

 • між вами залишиться тінь минулих образ та помилок, які ви почнете мимоволі нагадувати один одному;
 • у відносинах часто буває нерівність, адже той, хто винен у розлуці, більше намагатиметься, намагатиметься викупити вину і «зробити роботу над помилками»;
 • ви не зможете знову прожити стадію закоханості, при якій відчували піднесення, наснагу, готові були годинами проводити час один з одним.

Що робити, якщо люблю колишнього хлопця чи чоловіка

Якщо ти відчуваєш почуття до колишнього, то у тебе є 2 варіанти – або знову спробувати побудувати з ним відносини, або відмовитися від цієї витівки і “перебороти” свою симпатію, тобто відпустити її.

Щоб прийняти правильне рішення, тобі потрібно чесно відповісти на 3 простих питання:

 • Чому ти хочеш знову зійтись із колишнім

Що робити, якщо люблю колишнього хлопця чи чоловіка

Як повернути колишнього партнера?

Буває, що симпатія до колишнього хлопця виникає зовсім не від того, що в тебе є реальні почуття до нього, а від страху самотності, коли після розлучення ти усвідомила, що поки немає «кращого варіанту».

Або ти почала концентруватися лише на хорошому, що між вами було, а ось сварки та проблеми пішли на другий план. Буває, що почуття до колишнього пов'язані не з любов'ю, а із прагненням до безпеки та стабільності, адже з ним все простіше, зрозуміліше.

Інша причина – ти психологічно так із ним і не розлучилася. Якщо ти продовжуєш спілкуватися з ним, стежити за його життям, звертатися до нього за допомогою, фліртувати, то, можливо, емоційно ти так і не відпустила його.

Важливо прислухатися до себе і чітко зрозуміти причину свого бажання, щоб потім тебе не спіткало розчарування.

 • Чи зникла проблема, через яку сталося розставання

Розставання не відбувається на порожньому місці, у нього завжди є якісь причини: конфлікт, зрада, непорозуміння, чогось у ваших стосунках було надто багато, наприклад, ревнощів, образ, сліз, чогось замало – уваги, підтримки, турботи та ін.

Не обманюй себе думкою про те, що він змінився і ви більше не наступите на ті ж граблі. Слова в цьому випадку мало чого варті. Подивися на ситуацію об'єктивно – чи зникла та проблема, яку ви не впоралися?

Якщо ні, то яким чином ви її долатимете у нових відносинах? Чи поставили ви точку чи ви продовжуєте думати про завдані один одному образи?

 • Чи хоче чоловік продовжити спілкування

Варто думати не лише про свої бажання, а й про його. Чи є реальний шанс розпочати все спочатку? Чи хоче він цього, чи готовий до цього? Чи робить він якісь дії, щоби повернути тебе? Чи не знайшов він когось іншого?

Що робити, якщо люблю колишнього хлопця чи чоловіка

Giphy

Якщо, відповівши на ці три запитання, ти зрозуміла, що стосунки неможливі, то тобі потрібно сконцентруватися на тому, як упоратися зі своїми почуттями, щоб рухатися далі. По-перше, треба визнати реальність та прийняти її.

По-друге, варто повністю припинити спілкування з колишнім, який тобі подобається. Уникати зустрічей з ним, не стежити за ним у соцмережах, не шукати натяку на те, що він теж за тобою сумує. Важливо пам'ятати, що чоловік може нудьгувати, але це ще не означає, що він має намір повертатися.

Щоб позбавитися почуттів, потрібно сконцентруватися на собі: своїх захопленнях, цілях, планах, більше спілкуватися з іншими людьми, припинити думками постійно повертатися до минулого, жити сьогоденням.

Як повернутися до минулих стосунків

Якщо, відповівши на всі 3 питання, ти зрозуміла, що у вас з колишнім дійсно є шанс почати все спочатку, важливо розуміти, що ви змінилися і немає гарантій, що вам як і раніше буде комфортно один з одним.

Варто розпочати із дружнього спілкування, зустрічей, які ні до чого не зобов'язують.

Важливо емоційно зблизитися, дізнатися, як справи одне в одного, які життєві пріоритети зараз для вас найбільш актуальні, як ви пережили розлучення і як взагалі сприймаєте те, що між вами було.

Наступний крок – напрацюйте нові стратегії поведінки. Це свого роду робота над помилками. Важливо відверто поговорити про те, що було не так у ваших відносинах, визнати власну неправоту і вирішити, якими могли б стати відносини в їхньому «кращому варіанті».

Наприклад, якщо чоловік влаштовував скандал з приводу того, що ти затримуєшся на роботі, варто одразу проговорити, як тепер він ставиться до цього, адже така ситуація може повторитися.

Або, якщо ти постійно ревнувала його, коли він спілкувався зі своєю колегою, чи готова ти тепер із цим жити, якщо вони, як і раніше, працюють разом.

Якщо ви вирішите, що хочете спробувати знову зійтися, робіть це усвідомлено. Скористайтеся перевагами, які дають стосунки з колишнім, але заздалегідь продумайте, як ви впораєтеся з недоліками подібної взаємодії.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua