Як закінчити стосунки з чоловіком правильно

Як закінчити стосунки з чоловіком правильно

Колись «він» був для тебе ідеальним: ви насолоджувалися один одним, дорожили моментами, проведеними разом, намагалися радіти та вірили у безкінечне кохання. Але в якийсь момент ситуація почала змінюватися.

Тепер вам погано разом. Образи і біль захлеснули вас із головою. А, можливо, повна байдужість з його боку пронизує душу, і тобі холодно й самотньо поряд із обранцем. Ви вже перепробували всі способи відродити ваші стосунки, але нічого не виходить.

Як зрозуміти, що стосунки настав час закінчувати

Як закінчити стосунки з чоловіком правильно

Фото автора MART PRODUCTION: Pexels

Навіть коли пара переживає кризу, відносини можна реанімувати. Однак для цього має бути багато бажання з обох боків. Давай розбиратися, коли стосунки рятувати немає жодного сенсу та їх час закінчувати?

 • Ви остигли одне до одного, але до психотерапевта звертатися не плануєте.

У ваших стосунках немає зрад, фізичного насильства чи інших складних тем. Ви просто не знаходите спільної мови, давно перестали чути одне одного, живете як співмешканці. Причому такі відносини, врятувати, можливо, але якщо ви почнете спілкуватися і намагатися зрозуміти протилежний бік.

Спеціаліст також здатний допомогти вашій парі. Однак якщо ви вже зовсім не бачите сенсу щось рятувати, можливо, вам час розходитися. Життя так швидко минає. Немає жодного сенсу її витрачати на людей, з якими нам погано.

 • Партнер завдає тобі душевного болю.

Коли твоя кохана людина приносить лише розчарування та біль, варто задуматися про розлучення з ним. Швидше за все, тебе тримає хвороблива прихильність, яка руйнує тебе та твоє життя. Про кохання з його боку говорити також не доводиться.

 • Чоловік ображає тебе фізично.

Терпіти фізичне насильство однозначно не можна. Така поведінка не приведе ні до чого доброго. Варто переглянути свої пріоритети та життєві орієнтири, знайти опору в самій собі та розлучатися якнайшвидше.

 • Ти перебуваєш у пригніченому стані.

Найважче, це усвідомити, що тобою починає опановувати депресія чи підвищена тривожність. Тебе давно нічого не тішить і твоєї мотивації вистачає лише на звичайні відносини. Немає нових ідей, прагнень, захоплень. Можливі, фізіологічні прояви: безсоння чи сонливість, втрата апетиту, млявість.

 • Ти чітко знаєш, куди йти і чого ти хочеш, але це ніяк не пов'язано з партнером.

Ця ситуація колись «і нести складно, і кинути шкода». Людина, яка знаходиться поруч, ніби тягне тебе донизу. Ти так бажаєш дихати на повні груди, але партнер встає на шляху твоїх реалізацій, адже ваші погляди на світ і життєві плани мають різні вектори.

Як закінчити стосунки з чоловіком правильно

Як закінчити закінчені стосунки?

У будь-якому випадку, якщо тобі погано, некомфортно, важко і ви більше не готові трансформувати ваші стосунки, варто підводити до логічного завершення цю історію.

Як порвати стосунки правильно

Якщо обидва партнери готові до розлучення, розуміючи всю безвихідь становища, процес буде болючим, але не нестиме в собі безліч підводних каменів. Якщо прийняти взаємне рішення не вдається, варто підійти до розриву з конкретним планом дії.

 • Щиро поговорити.

Починати варто, звичайно, з розмови. Важливо поділитися своїми думками, почуттями щодо ситуації, що склалася. Пояснити, чому є роздуми про неможливість продовжувати ці стосунки. У чому тобі безвихідь.

Уникай звинувачень, намагайся виключити закиди. Уважно вислухай співрозмовника, нехай також вимовить свої відчуття. Головне нічого не мовчати, інакше в голові залишиться безліч непорозумінь, питань та образ.

 • Проаналізувати стосунки.

Цей етап важливий насамперед тому, що без аналізу не вдасться поставити остаточну точку та відпустити людину. Також вміння розкласти все по поличках, дає можливість не чинити одні й ті самі помилки із стосунків у стосунки.

Щоправда, аналіз полягає не в тому, що ти сидиш і шукаєш винних. Суть полягає у визнанні недосконалості людей, у розумінні, що ви просто не впоралися та не вберегли. А також варто побачити в собі та усвідомити, що твої риси та якості, можливо, варто підкоригувати.

 • Подякувати колишньому партнеру.

Подяку, можливо, транслюватимуть особисто, а можна зробити це у вигляді вправи. Напиши на аркуші паперу, за що саме ти хочеш сказати спасибі людині. Спочатку можуть литися слова образи та злість.

Але пізніше ти почнеш помічати, що гіркоту від нездійснених очікувань повільно змінюватиметься почуттям подяки за досвід, який ти пережила. Спробуй усвідомити, навіщо тобі його було дано, чого навчив тебе. Обов'язково знайдеться відповідь на це питання, головне працювати над собою з подяки та любові.

 • Обірвати усі зв'язки, якщо людина налаштована агресивно.

Трапляється так, що у відповідь на всі твої спроби розлучитися по-людськи, чути лише агресія, образи, погрози. У такому разі краще припинити пояснювати та доводити свою позицію. Найкращий спосіб – абстрагуватися від людини та припинити будь-яке спілкування. Можливо, мине час, він буде готовий до раціонального обговорення.

Роман із собою

Після всіх перипетій, скандалів, болю поступово починається час для самої себе. Якщо у стосунках, ти всю увагу дарувала партнеру, то тепер важлива людина для тебе – ти сама.

 • Налагодь спосіб життя.

Варто наголосити на повноцінному сні, правильному харчуванні. Забезпечити заняття спортом, тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Твоя нервова система зараз переживає не найкращий час, тому твоє завдання допомогти їй прийти в норму.

 • Налаштуйся на позитив.

Тобі зараз складно, проте занурюватись виключно у негативні думки не варто. Не можна себе обвішувати настановами типу: «я більше буду нікому не потрібна», «я більше не знайду своє кохання». Думай тільки про хороше: можеш писати собі позитивні афірмації на листочках і мати ці твердження на видному місці.

 • Поповни потреби у коханні.

Огорни себе любов'ю і турботою, якої тобі так не вистачало у стосунках. Намагайся оточувати себе тільки найприємнішими подіями, людьми. Заняття – лише ті, які приносять задоволення. Люди – лише ті, котрі тебе по-справжньому люблять.

Догляд за собою дозволить підняти самооцінку. Даруй собі приємні емоції, не шкодуй собі зараз ні часу, ні коштів. Хто, якщо не ти, зігріє тебе, подарує відчуття потреби та цінності.

Розрив з партнером завжди болісний і складний. Однак життя не стоїть на місці: гіркий досвід обов'язково зміниться на нові, красиві, яскраві емоції. Важливо лише вірити в нескінченний потік життєвих сюрпризів та вміти приймати ці подарунки правильно.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua