Чому чоловіки довго не одружуються після 30 – їм не вигідно?

Чому чоловіки довго не одружуються після 30 – їм не вигідно?

Знайомство з самотнім чоловіком віком 30 або навіть 40 років, який ніколи не був одружений, насторожує. У голові відразу виникає купа припущень, що щось з ним не так, він ґвалтівник або незрілий мамин синочок. Можливо багато причин, чому чоловік не одружений у 30-40 років – чи варто зв'язуватися з таким партнером, ось у чому питання.

Неодружений чоловік 30 років

Чому чоловіки довго не одружуються після 30 – їм не вигідно?

Фото автора Ron Lach: Pexels

У сучасному суспільстві все рідше виникає питання, чому тридцятирічний хлопець все ще не одружений. Багатьма цей вік сприймається як час розквіту, коли можна займатися собою, будувати кар'єру.

Найімовірніше, 30-річний чоловік живе з кимось, але не поспішає пов'язувати себе офіційними відносинами, або вже мав досвід спільного життя. В обох випадках для напруги немає особливих причин. Можливо, штампу в паспорті немає через те, що:

  • Формальності для молодої людини не важливі;
  • Він просто поки що не зустрів нікого, з ким би справді хотів прожити життя;
  • Чоловік зайнятий кар'єрою і на серйозні стосунки часу не вистачає. Можливо, він дотримується власного життєвого плану, відповідно до якого питання шлюбу та постійних відносин з однією дівчиною відкладено до пізнішого віку.

Але є й ситуації, коли потрібно уважніше поставитися до зв'язку з тридцятирічним і справді поставити собі питання, чи варто з ним зв'язуватися. Ось деякі з них:

  • Чоловік досі мешкає з батьками. Якщо він дорослий до 30 років, все ще не може вести сам господарство, не готовий до відповідальності, то розпочати з ним спільне життя може бути важко.

Незрозуміло, чи він готовий до самостійності, до стабільних стосунків, чи не буде постійно порівнювати тебе зі своєю мамою.

  • Молода людина живе, насолоджуючись незалежності. Його цілком влаштовують періодичні зв'язки, більшого де вони хоче. Хоч би які капкани ти розставляла навколо його персони, ймовірність, що він у них потрапиться, і ви будете щасливі, низька.

Він сам повинен захотіти бути з тобою та свідомо відмовитися від інших стосунків. Дон Жуани, пожирачі сердець – із цієї серії, постійний партнер їм не потрібен.

  • Той, про кого ти думаєш, – абсолютний ледар. Йому ліньки йти шукати подругу, знайомитися з кимось, доглядати. Він чекає, коли дівчина сама його знайде, подбає, ухвалить рішення про спільне життя, шлюб.

Можливо, ти скажеш, що нічого особливо поганого в цьому немає – з таким ти впевнена, що він не змінить, не втече. Але уяви, що одного разу тобі набридне приймати рішення, робити все самою, вказувати на необхідність відремонтувати сантехніку, поклеїти шпалери, відвести дитину англійською. І ти просто захочеш піти.

Так от, у такій ситуації з ледарем погано те, що він не зупинить тебе, не спробує змінитися, зате, можливо, звинуватить тебе у втраченому житті та втрачених ним можливостях.

  • Чоловік має певні психічні відхилення. Мова не про маніяків чи агресивних, депресивних людей. Швидше, через спосіб життя, стосунків із батьками вони сформувався певний підхід до жінок – вони просто не потрібні.

Чому чоловіки довго не одружуються після 30 – їм не вигідно?

Якщо чоловік у 30+ не був одружений

Це може бути айтішник, який все життя проводить за комп'ютером, періодично дивиться порнофільми, має свійських тварин, і йому цього достатньо. Просто увірватися в його життя, заволодіти серцем не вдасться.

Можливо, доведеться вирішувати цілий комплекс внутрішніх проблем, і доки їх не буде вирішено, сподіватися на щасливі стосунки з таким тридцятирічним чоловіком не варто.

Чи варто зв'язуватися із сорокалітнім

Усі ті проблеми, які ти можеш побачити у чоловіка 30 років, можна сміливо переносити на сорокарічних. І серед них є кар'єристи, мамині синочки, нездатні жити самостійно, Дон Жуани та люди, які живуть у власному світі.

Але в цьому віці випуклішими стають особистісні проблеми, пов'язані з пережитим негативним досвідом. У 30 на нього можна було б махнути рукою, сподіватися, що все минеться, не переросте в характер, життя налагодиться.

Але у 40 пережите стає частиною людини. Часто він не усвідомлює, що змінився, що оточуючі сприймають його як озлобленого невдаху або бізнесмена, що закрився від усіх. Він такий, який є. Життя йому знаходить цілісність. І якщо намагатися його змінити, можна зламати, перетворити на людину, яка втратила себе.

Спробуй подивитися на сорокарічного неодруженого чоловіка з погляду психології. За його плечима дитинство, підлітковий вік, час змужніння, розваг та сильних переживань.

Питання, чи варто зв'язуватися з чоловіком 40 років, який ніколи не був одружений, часто переходить в іншу площину – чи ти готова жити з ним з його проблемами, недоліками, болем. Адже ти не мати Тереза, яка віддає всі свої сили, час для надання допомоги іншим. Ти хочеш жити, отримувати задоволення, хочеш, щоб тебе дбали.

Ось кілька труднощів, які можуть змусити тебе засумніватися у доцільності близькості до сорокарічного.

Страх

Чоловік відчуває страх перед близькими стосунками. Колись він був закоханий у дівчину, але вона його покинула. Потім зустрів іншу, і та його покинула. Намагаючись самостійно розібратися в причинах, він, наприклад, вирішив, що недостатньо привабливий у сексуальному плані. І тепер кожна спроба близькості із жінкою викликає страх.

Психологічна проблема переростає в сексуальну, і, ймовірно, навіть якщо ти зможеш переконати його, що все буде гаразд, йому самому важко перейти через минулий негативний досвід. Часто проблема без допомоги психотерапевта залишається невирішеною, а стосунки розвалюються.

Розчарування

У серці чоловіка оселилося розчарування попередніх зв'язків, і він не може довіритися іншим жінкам. Його більше приваблюють легкі швидкоплинні інтрижки, ніж стабільні стосунки, у яких треба подолати свою недовіру, звикати до партнерки. Адже стабільність може знову прийти розчарування, яке знижує самооцінку, руйнує власний спосіб життя.

Зайва самовпевненість

Ще один негативний випадок – чоловік може бути настільки самовпевненим, що ця властивість у якийсь момент зростається з дурістю. Неможливо визначити, чи насправді людина настільки дурна, що намагається всім керувати, випинати своє «я» і принижувати жінку, яка знаходиться поряд з нею. Або все це ширма, що приховує вразливу душу.

Звичка самотності

Сорокарічний чоловік, який ніколи не був одружений, звикає до самотності. Він може бути незалежною, приємною у спілкуванні, морально сильною людиною. Але через обставини воліє жити один. Ним керують звички, внутрішній комфорт. Все це настільки глибоко в'їлося в душу, що він не хоче нічого змінювати і ламати.

Як дізнатися, чому чоловік неодружений

Щоб зрозуміти справжні причини, чому твій чоловік не одружений, треба з ним познайомитись ближче. Можливо, проблем немає взагалі, і він справді чекає на все життя свою долю.

Необхідне спілкування, спільне проведення часу. Чим старші стають люди, тим більше часу потрібно для притирання. У кожної людини за спиною досвід, розчарування, страхи.

У процесі цього притирання ти зможеш побачити причини, чому чоловік 40 років ще не одружився, і чи варто вибудовувати стосунки з ним. У деяких випадках проблеми можна вирішити, і ти знайдеш своє щастя з людиною будь-якого віку. В інших подолати труднощі неможливо. Важливо дивитися на чоловіка і бачити не вигаданий образ, а справжню людину з усіма перевагами та недоліками.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua