ТОП-10 порад, які допоможуть пробачити зраду та почати з нуля

ТОП-10 порад, які допоможуть пробачити зраду та почати з нуля

Як показує статистика, чоловіки набагато частіше виявляються поміченими у невірності. Дружині зважитися на зраду набагато складніше психологічно, оскільки дівчата є емпатами і здатні сильно прив'язуватися до свого партнера щодо емоцій. Однак далеко не завжди зрада (а це саме так і є) партнера викликає бажання завершити стосунки. Часто дружини починають шукати методи, як повернути все в колишнє русло.

Рідко коли подібна витівка справді дає позитивні результати. Однак у психології є низка рекомендацій, які здатні допомогти людям розібратися в почуттях та зрозуміти, чи варто намагатися відродити стосунки з попелу. Для початку тобі необхідно розібратися, чому взагалі у жінки виникає бажання залишити партнера у своєму житті.

Причини, з яких дівчата хочуть пробачити зраду

ТОП-10 порад, які допоможуть пробачити зраду та почати з нуля

Фото автора Jonathan Borba: Pexels

Це чистої води психологія та виховання, закладене ще у дитинстві. Твій характер і світогляд формуються під впливом суспільства та сім'ї, де ти ростеш. Ось кілька основних причин, чому жінка хоче пробачити партнерові зраду і спробувати розпочати все заново:

 • Наявність спільних дітей.

Найчастіше люди продовжують жити разом лише у тому, щоб створювати видимість повної сім'ї. Однак не завжди емоційне тло в таких відносинах є здоровим, що неодмінно позначається на дитині. Тому, перш за все, варто подумати про особистий комфорт.

 • Фінансова залежність.

Ця причина дуже поширена у сім'ях, де жінка перебуває у декретній відпустці і поки що чисто фізично не може забезпечувати собі та дитину самостійно. Також сюди належить спільний сімейний бізнес.

 • Страх засудження з боку суспільства та близьких людей.

Ця причина, як правило, має коріння, що сягає дитинства. Якщо так чинила твоя мати або вселяла, що кожна жінка повинна бути офіційно одружена, що б не трапилося, у підсвідомості формується такий не зовсім здоровий пункт про всепрощення, аби чоловік перебував поруч.

 • Сильна психоемоційна прихильність.

Вона часто формується на базі аб'юзу, який не завжди добре помітний. Тобі може здаватися, що з відходом чоловіка життя перестане мати сенс, тому що інші чоловіки – це заборонене і далеке (ще один варіант – «я нікому не потрібна»). Отже, нерідко йдеться про внутрішні комплекси, що утворилися під впливом токсичних відносин.

 • Страх самотності.

Іноді жінка просто боїться залишитися без спорідненої душі поряд. Особливо гостро подібні думки починають виявлятися, якщо в неї немає матері та батька. У такому разі хочеться пробачити будь-що, аби чоловік не йшов із сім'ї.

Перш ніж намагатися відроджувати стосунки після зради чоловіка, постарайся дати тверезу оцінку всієї ситуації. Чому саме ти так хочеш усіма силами зберегти сім'ю і чи це потрібно взагалі партнеру?

Які питання варто поставити невірному чоловікові

Перед тим як почати користуватися психологічними порадами, що допомагають пробачити чоловіка, в першу чергу потрібно дізнатися його думку і настрій щодо ситуації, що склалася. Ось 5 головних напрямів питань, які допоможуть тобі зрозуміти, а чи варто взагалі щось робити:

ТОП-10 порад, які допоможуть пробачити зраду та почати з нуля

Як пробачити зраду коханій людині?

 • Чому ти віддалився від мене? Що спричинило зраду з іншою жінкою? Через що сталося охолодження почуттів?
 • Ти хочеш, щоб наші стосунки повернулися до колишнього русла? Чи є взагалі зацікавленість зберегти сім'ю чи дороги назад немає?
 • Що ти збираєшся робити, щоб налагодити зіпсовані стосунки? Чи конкретні думки щодо того, що допоможе хоча б частково виправити ситуацію найближчим часом?
 • Як ти пояснив/виправдав такий вчинок самому собі? Яка причина стала досить вагомою, щоб лягти в ліжко з іншою жінкою?
 • Чи збираєшся ти продовжувати стосунки зі своєю коханкою? Чи потребуєш емоційного/фізичного контакту з нею?

Пам'ятай, що чоловік може спочатку дуже багато і палко говорити, запевняючи, що готовий на все заради того, щоб ти його пробачила. Тому йому необхідно дати достатньо часу на роздуми. Вимагай максимально чесних та прямих відповідей на запитання, щоб скласти ясну картину того, що відбувається. Але приготуйся, що результати можуть тобі не сподобатися. Тому краще спочатку настроїтись на те, що повернути колишнє вже не вийде.

Поради, що допомагають налагодити стосунки після зради

Отже, ти вирішила, що партнер з якоїсь дійсно вагомої причини все-таки заслуговує на вибачення. У цьому випадку скористайся наступними рекомендаціями з особистісної психології:

 • Зрозумій, що болючі спогади нікуди не зникнуть. Будь морально готова до того, що прощення – довгий та не надто приємний процес, який не всі можуть пройти. І чесно дай відповідь на запитання, а чи здатна ти сама на такий вчинок?
 • Навчися говорити відверто та правильно висловлювати свої емоції. Вам з партнером необхідно позбутися недомовок. Спілкуйтеся часто та чесно. Замість скандалів та очікування, що чоловік сам про щось здогадається, сядь і поговори з ним про проблему. Чоловіки думають інакше, ніж жінки.
 • Більше часу витрачай особисто на себе. Найчастіше відпочивай, домовися про поділ побутових обов'язків. Ходи по магазинах або гуляй з подругами, відвідуй кафе та насолоджуйся смачною їжею, яку не потрібно готувати самостійно. Так ти знизиш рівень стресу. І неодмінно висипайся.
 • Найчастіше згадуй добрі моменти. У кожних відносинах є щось погане та позитивне. Намагайся наголошувати саме на другому. Бо інакше нескінченні закиди та переливання з порожнього в порожнє призведуть до остаточного розриву. Крім того, давити собі ж на хвору мозоль – не найкращий спосіб пробачити зраду.
 • Влаштуй романтичний вечір або сходіть на побачення. Нерідко причиною невірності стає охолодження почуттів. Спробуйте згадати, як розпочиналися ваші стосунки, коли ще не було побутових проблем. Попросіть когось із родичів чи друзів допомогти у цей час із дітьми. Побудьте наодинці і постарайтеся поринути у атмосферу романтики.
 • Знайди цікаве хобі, можна спільно з чоловіком. Так ви зблизьтеся, а погані думки поступово витіснятимуться позитивними моментами. Взагалі бути зайнятою – дуже корисно. Тільки процес неодмінно має приносити задоволення. Тож напружена робота за хобі не вважається.
 • Підвищуй самооцінку. Без цього нікуди. Зрада завжди б'є за цим місцем. Обнови гардероб, відвідай салон краси або курс процедур, що омолоджують. Налагодь план харчування, запишись на фітнес. Не забувай упорядковуватися, навіть якщо знаходишся вдома. Красивий зручний одяг, чисте доглянуте волосся та базові процедури для обличчя ніколи не завадять. Так ти знову відчуєш себе жінкою.
 • Зверніться до фахівця. Якщо зрада не дає спокою, а внутрішній біль не знає меж, не соромся попросити допомоги у психотерапевта. Іноді відновити стосунки з невірним чоловіком допомагають спільні сеанси із чоловіком.
 • Виключи ревнощі. Саме вона руйнує все гаразд, що взагалі могло залишитися між вами. Перестати бачити в кожній дії підступ тепер дуже складно. Але чесні розмови та відсутність секретів поступово допоможуть відновити втрачену довіру.
 • Дай стосункам час на виправлення. Зрозумій, що вони налагодяться ще нескоро. Не варто чекати на миттєвий результат відразу після факту зради. Дай собі достатньо часу на прощення, а партнерові на докази серйозності намірів виправити ситуацію.

Зберегти стосунки після подружньої невірності складно. Однак деякі сім'ї проходять через це. Головне, щоб ви обоє були налаштовані на відновлення колишніх почуттів. Якщо ж чоловік обмежується виключно палкими заявами, а насправді нічого не робить, зберігати тут нічого.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua