Як спілкуватися з колишнім хлопцем та що робити, якщо доводиться?

Як спілкуватися з колишнім хлопцем та що робити, якщо доводиться?

Ви пережили розрив і тепер у вашому житті з'явився новий персонаж – колишній партнер. Якщо припинення відносин пов'язані з фізичним чи емоційним насильством, немає нічого протипоказаного у продовженні спілкування. Це актуально і для тих випадків, коли ви працюєте або навчаєтесь разом і ваші зустрічі неминучі.

У разі розлучення двох зрілих людей без образ і претензій один до одного керуватися подальшими стратегіями спілкування просто: підтримуйте контакт з людиною, якщо це необхідно і комфортно для вас. Проте найчастіше розрив із близькою людиною дається нам складніше: ми переживаємо емоційне потрясіння і не знаємо, що робити далі, хочемо все повернути або зовсім помститися кривдникові.

Як поводитися відразу після розставання?

Як спілкуватися з колишнім хлопцем та що робити, якщо доводиться?

Фото автора Jimmy Ramírez: Pexels

Розлучення не може проходити безслідно. Звичні для нас речі змінилися, і тепер нам треба вчитися по-іншому. А ще ми можемо відчувати образу, злість, небажання рухатися далі, самотність та невпевненість у собі. У такий час важливо зуміти не припуститися помилки, завдавши собі ще більше емоційних страждань.

  • Дати собі час

Після розлучення слід обмежити спілкування з екс-бойфрендом. Припинення відносин і розрив з об'єктом прив'язаності – це травматичний досвід, і ви потребуєте часу для реабілітації.

Тільки усвідомивши та прийнявши завершення цього етапу життя, можна почати рухатися далі. Дослідження показують, що люди, які продовжували контактувати з колишніми партнерами після розлучення, у тому числі ті, що стежили за ними в соціальних мережах, довше і болісніше проходили етап емоційного відновлення — думки про партнера викликали тугу і занепокоєння щодо розлучення.

Психологи рекомендують вичікувати щонайменше вісім тижнів: ні зустрічей, ні дзвінків, ні перевірок соціальних мереж.

  • Розпізнати страх самотності

Романтичні відносини найчастіше виступають головним джерелом визнання та підтримки. Розлучення, таким чином, позбавляє нас людини, від присутності якої залежить наше емоційне благополуччя – людини, до якої ми відчуваємо прихильність. Саме тому в ті дні, коли нам особливо самотньо, нерідко виникає бажання зв'язатися з колишнім.

В умовах нестачі уваги та спілкування розставання взагалі може здатися помилкою, адже «не такими вже й поганими були наші стосунки». Не забувай: ви розлучилися, і на те була причина. Водночас у такі моменти краще не кидатися у нові стосунки, щоб заглушити почуття самотності — займіть себе роботою, хобі, спілкуванням із друзями та родиною.

Що робити, якщо ми працюємо разом?

Ваші стосунки припинилися, але ви продовжуєте бачитися щодня на робітнику разом. Як не зіпсувати робочу атмосферу, якщо розійтися мирно не вийшло?

  • Дотримуйтесь дистанції: приходьте в офіс і йдіть у різний час, не перетинайтеся під час обіду.

Як спілкуватися з колишнім хлопцем та що робити, якщо доводиться?

Чи можна спілкуватися та дружити з колишніми?

  • Спілкуйтесь лише з робочих питань: ігноруйте листи та припиняйте розмови на особисті теми. Чи не піддавайся провокаціям свого екса, якщо він хоче з'ясувати стосунки тут і зараз.
  • Не обговорюйте з колегами: не поділіться з іншими співробітниками подробицями ваших взаємин та розставання.

Якщо розставання видалося особливо болючим, то можливо, тобі варто розглянути можливість перевестися в інший відділ або взяти відпустку.

Чи можлива дружба з колишнім?

Продовження спілкування як друзів після розлучення – питання, що постійно викликає безліч суперечок. Противники таких відносин запевняють, що товариство неможливе там, де колись було кохання та пристрасть.

Щоправда, здорові дружні стосунки між колишніми партнерами зустрічаються рідко. По-перше, становлення такої дружби можливе лише після проходження всіх етапів прийняття: коли обох більше не глине злість і бажання помсти, а образи та претензії забуті. Таке відновлення потребує не лише багато часу, а й великих зусиль над собою. Саме тому малоймовірна і навіть неможлива дружба, якщо у відносинах були зради та зради.

По-друге, дружбі колишніх заважатиме ревнощі, почуття власності, заздрість. Не багато екс-партнерів зможуть прийняти та підтримати ваші нові відносини, особливо якщо вони самі залишаються самотніми – а відносини, в яких не підтримуються ваші нові старти, не можуть вважатися дружніми.

Таким чином, шанс залишитися друзями є у тих, хто вважав за краще розійтися мирно, зберігши повагу один до одного.

Що робити точно не варто?

  • Вихвалятися новими відносинами

Завести відносини незабаром після розлучення не є чимось поганим. Винятком є ті випадки, коли своє щастя з новим партнером ти всіляко намагаєшся продемонструвати своєму колишньому. Така поведінка видає твої незабуті образи і ставить під сумнів щирість твоїх почуттів до нового бойфренда. Ти не стала б вступати у стосунки з кимось, хто все ще емоційно пов'язаний з колишнім — навіщо пропонувати це комусь іншому?

  • Сваритися, мстити і висловлювати все, що думаєш

З'ясовувати стосунки та розставляти всі крапки над «i» варто було до того, як ви розлучилися. Шляху тому немає і не треба. Бажання з'явитися в житті партнера і нашкодити йому показує, наскільки сильно було зачеплене твоє самолюбство. Корити себе за такий спектр емоцій не потрібно: гнів – це один із етапів прийняття того, що сталося.

Насправді, щоб рухатися далі, тобі потрібен не черговий скандал, а можливість виговоритися комусь близькому, відволіктися та розслабитися, а ще працювати над самооцінкою.

  • Давати хибну надію

Що, якщо ви розлучилися, але хлопець запропонував залишитися друзями? Цілком можливо, що твоїм екс-бойфрендом керує бажання зійтися назад. Щоб уникнути непорозумінь та нової порції стресу, необхідно одразу з'ясувати, хто і чого очікує від цієї дружби.

Це правда, що після розлучення і навіть розлучення пари можуть зійтися назад: переживши злети та падіння, такий союз може бути особливо міцним. Зовсім інша річ, якщо твої почуття вже зовсім згасли, а його – ні. Таку дружбу краще одразу припинити. Так само не варто пропонувати дружбу чоловікові, якщо у глибині душі ти хочеш його повернути. Насильно милий не будеш.

  • Дозволяти собою маніпулювати

Так буває, що стосунки закінчилися, а колишній хлопець продовжує бути присутнім у твоєму житті: то з'являється, то зникає, намагається контролювати, обговорює тебе або вдається до якихось інших токсичних тактик, щоб привернути твою увагу. Єдиний дієвий спосіб позбутися його – тотально ігнорувати. Можливо, він переживає свою стадію гніву. Тільки це вже зовсім не твоя справа.

Основний орієнтир – ввічливість

На якій би ноті не закінчилися ваші стосунки, справжньою «перемогою» за будь-якої зустрічі буде вміння залишатися ввічливою, спокійною та привітною. Залиште спроби з'ясувати стосунки у минулому, щоб зуміти рухатися далі.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua