Хочу поводитися як хочу – чи не буде проти чоловіка

Хочу поводитися як хочу – чи не буде проти чоловіка

Неприємно, коли ти запитуєш чоловіка, хочеш, щоб ви прийняли спільне рішення, а він відповідатиме тобі «як хочеш» і повертається до своїх справ. Це може поставити в ступор, викликати образу або роздратування.

Але що саме означає така відповідь? Як його інтерпретувати? І чому він часом викликає таку бурхливу реакцію?

У чому сенс фрази «як хочеш»

Хочу поводитися як хочу – чи не буде проти чоловіка

Фото автора cottonbro: Pexels

Перш ніж розбиратися, спробуй чесно зізнатися самій собі – як ти сприймаєш цю фразу. Уяви або згадай останній випадок, коли твій чоловік її вимовив. Які перші думки у тебе виникли?

Найкраще, якщо ти запишеш їх на папері, то тобі буде легше проаналізувати те, що сталося, і свої відчуття.

Але що б ти не написала, є мінімум 7 інтерпретацій подібної відповіді:

 • я довіряю тобі прийняти рішення і вчинити так, як хочеться, я радий, коли ти задоволена;
 • мені все одно, що ти вирішиш, тому що я не вважаю це питання важливим;
 • я не можу прийняти рішення, тому що не знаю, чого хочу в даній ситуації і покладаю на тебе відповідальність;
 • я не можу ухвалити рішення, тому що, на відміну від тебе, нічого в цьому не розумію;
 • я хочу, щоб ти перестала ставити це питання, тому що зараз у мене немає ні сил, ні настрою, ні енергії, щоб його вирішити, зроби це, будь ласка, сама і дай мені відпочити;
 • я здаюся і не буду сперечатися, тому що ти все одно зробиш по-своєму, не зважаючи на мою думку;
 • я байдужий до тебе і не хочу продовжувати розмову.

Всі вони об'єктивні та зустрічаються досить часто. Але важливе інше, чому вони не прийшли тобі на думку? У чому причина, що ти маєш певну установку щодо фрази «як хочеш»? Звідки вона постала?

Як зрозуміти що є що? Насамперед потрібно розбирати кожен випадок окремо, залежно від:

 • з якою інтонацією вимовлено фразу – за емоціями, які її супроводжують, ти можеш зрозуміти, що людина мала на увазі куди швидше, ніж за самими словами;
 • ситуації, в якій вона вимовляється – оцінь об'єктивно, чи дійсно для чоловіка важливо те, які штори вибрати або які сережки ти одягнеш на Новий рік;
 • як часто чоловік так реагує – одна справа, коли відповідь відноситься до конкретного питання, інша, коли він постійно кидає таку фразу.

Часто людям не подобається фраза «як хочеш», тому що вона викликає неприємні асоціації, багато з яких мають коріння у дитинстві.

Наприклад, мати часто так говорила, при цьому складала руки на грудях і дивилася так, що ти одразу розуміла – або роби, як я сказала, або я в тобі розчаруюсь. Або близька людина кидала цю фразу, показуючи, що йому немає справи до твоєї думки, ніби відмахуючись від тебе.

Хочу поводитися як хочу – чи не буде проти чоловіка

Будь обережна, якщо чуєш ці 10 фраз від чоловіка

Важливо зрозуміти, кого тобі нагадує чоловік, коли так каже. І чи справді його відповідь відповідає тим відносинам, які були у твоєму минулому. Адже зараз перед тобою зовсім інша людина, та й ти вже не маленька дівчинка.

Проаналізуй свою реакцію

Спробуй «помітити» та проаналізувати свої емоції після цієї фрази. Ти відчуваєш образу, роздратування? У чому причина цих почуттів? Ти боїшся байдужості з боку чоловіка? Тобі здається, що його не хвилює те, що відбувається?

Тобі прикро, що йому не цікава твоя пропозиція чи питання? Чи ти сприймаєш це на власний рахунок? Чому його ставлення до конкретної події ти переносиш на його ставлення до тебе як до особистості?

На це можуть бути як реальні причини, так і твої особисті страхи та невпевненість у собі чи в ньому. Щоб зрозуміти, чи об'єктивні вони, проаналізуй ваші відносини:

 • чи добре вам одне з одним?
 • чи є між вами довіра та любов?
 • чи вмієте ви слухати та розуміти позицію один одного?
 • якщо так, то чому ти сприймаєш його відповідь на свій рахунок?

Можливо, за цим стоять особисті проблеми, невдалий досвід стосунків чи труднощі у спілкуванні з батьками. Тоді краще зосередити свою увагу на них. Не дозволяй своїм психологічним проблемам заважати вашим стосункам.

Але якщо, відповідаючи на ці запитання, ти усвідомила, що можливо, у вашій парі не все так добре, варто попрацювати над реальними проблемами. Навчитися розуміти одне одного, шукати компроміс, поважати думку, повернути пристрасть, інтерес і таке інше.

Якщо фраза «як хочеш» викликає в тобі образу, то подумай про суть цієї реакції. Образа виникає, коли в тебе є певні очікування щодо поведінки іншої людини. Але насправді все виявляється інакше.

У цей момент важливо подумати, може, твої очікування були завищені? Чи міг чоловік відповідати їм і чи повинен він це робити? Адже він не повинен точно збігатися з твоїми уявленнями про нього.

Він окрема незалежна особистість, яка має повне право не цікавитись деякими речами, які цікаві тобі. Напевно, тобі не важливі деякі з питань, які мають велике значення для нього.

Але якщо в цій конкретній ситуації тобі дійсно потрібно, щоб чоловік у ній брав участь, а не кидав фразу «як хочеш», чи він знає про це? Чи донесла ти до нього, наскільки така відповідь тобі неприємна?

Що робити із фразою «як хочеш»

Якщо тобі не подобається фраза «як хочеш», ти розумієш, що на це можуть бути різні причини.

Щоб не виникало проблем, домислів та непорозуміння між вами, найкраще навчитися розмовляти один з одним на новому рівні. Перш, ніж ображатися, злитися і приймати поспішні рішення, можна:

 • сказати чоловікові, що тобі дуже важлива його думка з цього питання;
 • попросити пояснити сенс фрази – що він дійсно має на увазі, але при цьому не сперечатися і не дорікати його;
 • показати, що ти готова його вислухати та прийняти його позицію та почуття;
 • самій сказати, як ти розумієш його фразу «як хочеш» і запитати, чи ти маєш рацію – але тільки робити це без претензій і доброзичливим тоном;
 • звернути увагу на невербальні знаки, з якими чоловік говорить як хочеш – якщо він приймає закриту позу, можливо, ти несвідомо нападеш на нього, а його відповідь є просто захисною реакцією;
 • якщо при наступній розмові він зізнається, що навіть не помітив, як покинув цю фразу, значить це просто мовленнєва звичка, яка не повинна тебе так сильно зачіпати;
 • якщо це просто звичка, йому знадобиться якийсь час щоб її позбутися. Ви можете домовитися, що ти м'яко звертатимеш його увагу, коли він говорить так;
 • якщо твої почуття для нього важливі, і ти спромоглася їх донести, чоловік перестане говорити фразу, яка тобі настільки неприємна.

Багато проблем у відносинах виникають лише через непорозуміння. Люди вкладають різний сенс у однакові слова та фрази. В результаті виникає конфлікт, образи та взаємні претензії. Відносини псуються.

Щоб такого не відбувалося, важливо розмовляти одне з одним, намагатися зрозуміти позицію іншої людини та вміти аналізувати те, що з вами відбувається. Це допоможе уникнути багатьох труднощів та зміцнить відносини.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua