Відносини не приносять радості та задоволення – чи варто йти

Відносини не приносять радості та задоволення – чи варто йти

На самому початку стосунків ви так мріяли, щоб ваші почуття та емоції тривали довгі роки. Вам здавалося, що ви тепер завжди будете так закохані одне в одного, як на самому початку стосунків. Однак ти останнім часом стала помічати, що стосунки зіпсувалися, а від радості та закоханості, ніби не лишилося й сліду. Вам стало складніше вибудовувати комунікацію, спілкуватися, а також вам дедалі менше хочеться проводити час разом.

Насправді не варто панікувати. Не варто робити висновки про те, що стосунки треба закінчувати і ваше кохання врятувати вже не вдасться. Давай розбиратися, чому все так вийшло і що можна змінити, щоб налагодити стосунки.

Чому відносини змінюються

Відносини не приносять радості та задоволення – чи варто йти

Фото автора Dmitriy Ganin: Pexels

Життя – це чергування позитивних та негативних подій, моментів та періодів. Вона не буває завжди виключно світлою та прекрасною. Складнощі змінюються спокоєм, підйоми – падіннями. Так само і у відносинах, відбувається постійна зміна періодів.

Звичайно на самому початку тривалий час під впливом гормонів та закоханості, люди сприймають один одного, лише як джерело радості та щастя. Однак коли починаються складнощі, кризи та непорозуміння, партнери не знають як правильно поводитися і як правильно справлятися з проблемними моментами. Вони здатні навіть лякатися цих криз та сварок.

Тому кожен має розуміти, що розбіжностей не уникнути жодній парі, адже всі ми вступаємо у відносини зрілими, сформованими людьми зі своїми характерами, принципами, поглядами на життя та думками.

Наше завдання – навчитися говорити один з одним, а також чути свого партнера та знаходити компроміси. Тоді не будуть накопичуватися образи, і будь-які негаразди будуть не страшні вашому союзу.

Чому відносини перестають приносити задоволення

 • Накопичені образи.

Кожна не проговорена і невирішена проблема здатна відкладатися в ящик образ і нерозуміння. Коли образ занадто багато, здається, що терпець переповнений і люди вибудовують блоки, через які вже дуже складно пробратися.

 • Егоїзм.

Коли людину охоплює любов лише до самої себе, їй складно побачити бажання та біль іншого. Це може відбиватися на відносинах не найкращим чином. Після чого обидва перестають відчувати задоволення від такої взаємодії.

 • Тиск ззовні.

Буває так, що тобі комфортно у стосунках, але соціум тобі диктує свої правила. Подруги чи родичі постійно критикують твого обранця. Якоїсь миті, ти справді починаєш вірити в те, що він не так тобі підходить. Відносини починають погіршуватися.

Однак причина не у вас двох, а в тому, що ти не вмієш слухати себе, а спираєшся на думку оточуючих.

 • Песимістичне ставлення до життя.

Якщо в одного з вас ставлення негативно забарвлене, то обидва партнери починають занурюватися в цей песимістичний світ, де їм немає ніякого задоволення від відносин і життя в цілому.

 • Небажання справлятися зі складнощами.

Коли люди не люблять складнощів, а вважають за краще «втікати» від проблем, закриватися, з ними неймовірно важко будувати стосунки. Така людина віддає перевагу розмовам про ваше життя і проблеми, все що завгодно. Він може усунутись і перестати спілкуватися, піти кудись розвіятися.

Його завдання – не знаходитись на одній території. Така неможливість обговорити що-небудь, занурює відносини в комусь непорозуміння та образ. Швидше це походить від небажання відповідати.

Відносини не приносять радості та задоволення – чи варто йти

Як врятувати стосунки та зробити їх щасливими?

 • Накопичена втома.

Причиною погіршення стосунків може бути банальна втома. Якщо у вашому житті багато обов'язків та справ, а для відпочинку та розслаблення часу не знаходиться зовсім, втома позначається на стосунках насамперед.

 • Деструктивні стосунки.

Якщо спочатку відносини будувалися на недовірі, жорстокості, образах чи залежностях; рано чи пізно вони призводять до того, що людина, яка терпить, починає втомлюватися від реальності. Ці стосунки спочатку приречені, проте люди під час закоханості цього не хочуть бачити.

Що робити, якщо відносини перестали приносити задоволення

Найважливіше – це сісти і поговорити один з одним, обговорити, що конкретно не влаштовує і які шляхи вирішення можна визначити. Розмова має будуватися не на претензіях та звинуваченнях. Говорити варто спокійно та зрозуміло для опонента.

Поясни чоловікові, що тобі не вистачає. Якщо це романтика, то поясни, у чому вона має проявлятися. З чоловіками варто говорити чітко та зрозуміло. Поділися, що ти відчуватимеш, чим радуватимуть його романтичні вчинки.

Якщо ж проблеми глибші або мають неприємний характер, намагайся висловлювати свої думки якомога тактовніше. Дуже легко образити партнера своєю неосвіченістю, після чого розмова продовжуватиме ще складніше.

Якщо це накопичена втома та неможливість повноцінно відпочивати, обговоріть, як ви можете допомогти у цьому питанні одне одному. Можливо, по черзі рятувати і дозволяти робити те, що подобається. А можливо, відпочинок буде спільний. Нехтувати цим пунктом точно не варто.

Як покращити відносини

На шляху до покращення відносин, вам доведеться добре попрацювати. Проте найголовніше, що у вас двох має бути бажання щось змінити. Інакше навряд чи вдасться досягти позитивного ефекту.

 • Вибачити образи.

Із самого початку вам варто розібратися з накопиченими образами. Позбувшись їх, вам буде легше чути один одного і з'явиться бажання покращувати взаємини.

 • Складіть список домовленостей.

Проговорити і розписати те, що ви хотіли б змінити, буває дуже корисною практикою. Для цього буде потрібно щирість, відкритість і бажання щось змінювати.

 • Намагайтеся проводити час удвох.

Насправді це необхідна умова гармонійних відносин, адже пари нехтуючи ним, втрачають близькість і теплоту, перестають потребувати одне одного. Їхні стосунки стають прісними і нудними, не наповненими чимось важливим і теплим.

 • Більше розмовляйте.

Живучи разом, люди починають спілкуватися лише з побутові теми. Варто згадати, що коли ви зустрілися, могли розмовляти годинами, вам було цікаво одне з одним. Відновлюйте спілкування. Можете ввести таку традицію, що вечорами ви зустрічаєтеся на кухні і присвячуєте 10 хвилин теплому спілкуванню.

Поділіться подіями дня, що нового дізнався кожен з вас. Уважно слухайте співрозмовника. Поважайте все, що він говорить, адже його бажання поділитися має цінуватися, і тільки в цьому випадку розмови будуть приносити приємні емоції.

 • Приносьте позитив.

Не означає, що ділитися негативними моментами з життя не можна. Більший акцент необхідно зробити на позитиві, адже позитивних емоцій і так не вистачає у сучасному світі, повному стресів та переживань.

Жартуйте, смійтеся разом, дивіться веселі фільми, зустрічайтеся із друзями. Вигадуйте приємні традиції, наприклад, вечерю з чогось улюбленого та смачного в неділю. Або спільні прогулянки чи подорожі на природу раз на місяць.

 • Будьте уважні один до одного.

Знаки уваги потрібні не лише жінкам. Чоловікові буде не менш приємно, якщо жінка подбає про чоловіка. Таким чином, він почувається потрібним та важливим. Чоловік також у свою чергу не повинен нехтувати спробами порадувати жінку. Це зближує та дарує радість.

Відносини чоловіка і жінки непрості і часом хитромудрі. Але ми здатні самі творити свої стосунки. Коли дві людини бажають покращувати і перетворювати, їм легше зберегти кохання та повагу.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua