Що робити, якщо чоловік постійно чіпляється і звинувачує у всьому – samka

Що робити, якщо чоловік постійно чіпляється і звинувачує у всьому - samka

Перш ніж вирішувати, як діяти і реагувати на подібну поведінку чоловіка, задумайся, коли з'явилися причіпки? Чи він завжди був такий? Відповідь на запитання «коли це почалося» допоможе тобі це зрозуміти.

Причини постійних причіпок

Що робити, якщо чоловік постійно чіпляється і звинувачує у всьому - samka

Фото автора Diva Plavalaguna: Pexels

Кожен випадок і відносини індивідуальні, але з погляду психології можна назвати кілька найпоширеніших причин:

 • чоловік відчуває життєві труднощі, які пов'язані з вашими відносинами, яке причіпки – це наслідок роздратування;
 • чоловік перфекціоніст чи педант – те, що тобі здається дрібницею, його «вибиває з колії»;
 • чоловік відчуває нестачу уваги з твого боку;
 • чоловік копіює поведінку своїх батьків, і причіпки здаються йому нормальною частиною спілкування в сім'ї;
 • чоловік самостверджується за рахунок інших людей, у тому числі тебе;
 • ваші почуття з роками охолонули, і ви почали помічати вади один одного;
 • чоловік порівнює тебе зі своєю мамою, яку сприймає як ідеал;
 • чоловік хоче розлучитись і шукає для цього привід.

Є ще одна причина, яку часто забувають. Можливо, тобі тільки здається, що він чіпляється. Насправді, чоловік намагається донести до тебе важливі для нього речі, поговорити про те, що йому не подобається у стосунках.

Оскільки ти його не чуєш, він повторює це раз-по-раз, що, звичайно ж, викликає в тебе все більше роздратування.

Тому важливо прислухатися з чим саме пов'язані його причіпки. Якщо вони не мають тотального характеру, а стосуються певної сфери вашого сімейного життя, то можливо, до них варто прислухатися і щось змінити.

Говорити про те, що не влаштовує, – важлива навичка для партнерів. Але вміти вислухати і прийняти думку іншої людини ще важливіше, нехай це і важко.

Але зовсім інша справа, коли ти розумієш, що чоловік прискіпується до тебе постійно, знаходить будь-які приводи, щоб висловити своє невдоволення, при цьому не намагається щось змінити в собі.

Що робити, якщо чоловік чіпляється

Насамперед тобі потрібно зрозуміти причину його причіпок, і вже залежно від цього діяти.

Якщо причина у життєвих труднощах

Буває, що у чоловіка настав тяжкий період чи вікова криза. Він відчуває труднощі на роботі, зіткнувся з проблемами, які не може вирішити, чи у нього емоційне вигоряння чи хронічний стрес.

Щоб якось зняти напругу, він «кусає» близьких, бо знає, що вони його не покинуть. Це цілком стереотипна реакція. Ти, мабуть, і сама помічала, що часом «зриваєшся» на близьких просто тому, що втомилася чи маєш конфлікт із начальником.

Що робити, якщо чоловік постійно чіпляється і звинувачує у всьому - samka

Партнер постійно звинувачує вас?

Навіть якщо чоловік не ділиться з тобою своїми проблемами, за його поведінкою, втомою, дратівливістю, виразом обличчя, з яким він приходить з роботи, ти можеш зрозуміти, що вони є.

В цьому випадку прискіпливість з'явилася якийсь час тому, а не була з першого дня подружнього життя. Що робити у такому разі:

 • допоможи чоловіку впоратися зі стресом – ходіть разом на прогулянку, підтримай його, давай можливість відпочивати, стеж за його харчуванням, вирушайте у відпустку, дивіться комедії або фільми жахів;
 • спрямовуй його агресію у мирне русло – запропонуй почати займатися спортом, сходити на полювання чи риболовлю;
 • не чіпляйся до нього, ігноруй його чіпи – вони пройдуть, як тільки він вирішить проблему і відпочине.

Якщо причина у перфекціонізмі

У такому разі ти мала помічати це з першого знайомства. У нього вдома завжди все на своїх місцях, одяг ідеально випрасований, виглядає як новий, він любить у всьому порядок, у тому числі й у справах.

Жити з перфекціоністом – це «завдання із зірочкою», особливо, якщо ти схильна до творчого безладдя і не страждаєш на педантизм. Вам потрібно поговорити про його рису характеру.

Важливо донести, що тобі важко звертати увагу на ті дрібниці, які волають у ньому роздратування і, як наслідок, вічні причіпки. Складіть правила. Що для нього важливо, що ти можеш подбати.

Можливо, йому краще взяти частину значимих йому обов'язків він. Важливо знайти компроміс, який влаштує вас обох та поверне почуття психологічного комфорту.

Якщо причина у нестачі уваги

Як не дивно, деякі люди в такий момент починають поводитися просто нестерпно. У психології можна назвати регресом. Людина починає реагувати як у дитинстві. Якщо на дитину не звертають уваги, вона починає поводитися погано.

Що робити:

 • більше часу проводите разом;
 • ігноруй його причіпки, але відгукуйся на позитивні слова;
 • більше хвали чоловіка і поділися з ними добрими емоціями;
 • виділяй час для побачень, на яких ви не говоритимете про дітей та побутові проблеми;
 • не забувай про інтимне життя.

Якщо причина у батьківському сценарії

Чоловік сприймає причіпки як норму, тому що він виріс на такій картині сімейного життя. Це можна зрозуміти, якщо ти подивишся на те, як спілкуються його батьки. Чи чіпляється його батько до своєї дружини?

Швидше за все, вона домогосподарка, яка покірно виконує всі обов'язки і рідко перечить чоловікові. Якщо у ваших стосунках такого раніше не було, можливо ти непомітно для себе «включилася» в цю гру, взяла на себе схожу роль.

Що робити? Важливо вийти з ролі жертви займатися кар'єрою, захопленнями, розширювати коло спілкування. Згадай про ті сфери життя, які ти «відсунула на задній план» одружившись. Працюй над психологічними межами та самооцінкою.

В цьому випадку, головне, перестати потурати всім його причіпкам, адже чим більше ти з ними погоджуєшся, тим більше їх буде. Потрібно донести до чоловіка, що ти вважаєш подібне спілкування неприйнятним і шукати шляхи вирішення проблеми.

Якщо причина у самоствердженні

Він незадоволений своїм статусом, прибутком, досягненнями, але намагається знайти спосіб підвищити почуття власної значущості шляхом приниження інших людей.

В цьому випадку потрібно:

 • чітко донести необ'єктивність його вимог;
 • показати, що тобі таке ставлення неприйнятно;
 • більше хвалити чоловіка та підтримувати, показати, що ти в нього віриш.

Якщо причина втраті кохання

Згодом навіть найяскравіші почуття можуть охолонути. Не привід для паніки, але сигнал до дії. Займися собою у фізичному та духовному плані, знайдіть нові спільні захоплення, урізноманітнюйте сімейне та інтимне життя, закохайтеся одне в одного наново.

Якщо причина у мамі

Важливо зрозуміти, якщо чоловік досі будує відносини з огляду на неї, то швидше за все він так і не зміг пройти процес сепарації. Будуть і інші ознаки: він часто дзвонить мамі, її думка найавторитетніша, він ставить її на перше місце і таке інше.

Важливо поговорити з чоловіком. Він повинен зрозуміти, що ти не повинна бути схожою на неї. Він живе з тобою, у вас своя сім'я і ви разом маєте вирішувати, які у вас будуть традиції, правила та способи спілкування.

Якщо причина в бажанні розлучитися

Важливо подумати, чи є можливість зберегти шлюб і чи ти цього хочеш. Якщо так, то це не привід намагатися відповідати всім його причіпкам. Потрібно зрозуміти у чому проблема у відносинах і чи можна її виправити, як повернути близькість та емоційний контакт.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua