Як повернути колишні почуття та кохання у стосунках з чоловіком

Як повернути колишні почуття та кохання у стосунках з чоловіком

Коли чоловік і жінка тільки починають стосунки, вони поринають у почуття закоханості. Але минає час, і романтика, пристрасть, іскра кудись йдуть. Чи можна повернути колишні стосунки із чоловіком? Якщо так, то яким чином?

Куди йде кохання

Як повернути колишні почуття та кохання у стосунках з чоловіком

Фото автора Trần Long: Pexels

Закоханість – чудове почуття. У цей час ви з нетерпінням чекаєте на кожну зустріч, думаєте один про одного, у вас біжать мурашки по шкірі, а в животі «пурхають метелики». З'являється бажання робити одне для одного лише гарне, дивувати, створювати атмосферу щастя. Чоловік здається ідеальним. Коли проходить закоханість, з'являється кохання. Це вже глибше почуття.

Воно пов'язане з відчуттям – це та сама людина. З'являється почуття безпеки, духовної та емоційної близькості, ти віриш, що цей чоловік буде з тобою завжди, з'являється порозуміння.

Ви вже добре знаєте один одного і ваші звички – якісь подобаються, якісь ні. Спільне життя диктує необхідність «притиратись» один до одного, десь терпіти, на щось заплющувати очі.

Але колись ти помічаєш, що почуття кудись пішли, залишився тільки побут. У деяких пар бажання повернути гостроту цих почуттів породжує неусвідомлену звичку сваритися, навіть розлучатися, щоби примирення викликало яскраві емоційні переживання.

Пара входить у тип «вулканічних відносин» щоб зберегти гостроту відчуттів. Це не найкраща стратегія, адже у такому разі немає почуття безпеки.

Чи є інший спосіб повернути колишні стосунки з чоловіком, сповнені любові та романтики? І чи можливо, через багато років, зберігати почуття, а не перетворювати відносини на стабільний, партнерсько-дружній союз?

Як показав ряд досліджень – цілком. Свого часу американські психологи за допомогою функціональної МРТ виявили зони збудження у корі головного мозку у молодих закоханих пар.

Інші дослідження обрали безліч пар зі стажем спільного життя понад 21 рік, які стверджували, що, як і раніше, закохані одне в одного. І справді, коли вони думали про свого партнера, було зафіксовано таке ж збудження в тих же структурах мозку.

Це довело, що кохання справді може тривати вічно. Навіть якщо зараз ваші почуття «згасли», але колись вони справді були – цілком можливо повернути колишні стосунки. Усе питання у тому, як це зробити.

Як повернути колишні стосунки

Перш ніж переходити до практичних рекомендацій, важливо зрозуміти, чому почуття охолонули. Без усвідомлення причини цього, поради щодо повернення закоханості будуть не настільки ефективними.

Як повернути колишні почуття та кохання у стосунках з чоловіком

9 способів реанімації відносин

Одна справа, якщо у ваше сімейне життя просто прийшла рутина та нудьга. Але зовсім інше, якщо між вами накопичилися негативні почуття, сварки, невисловлені образи та претензії. Перед тим, як повертати романтику, важливо розібратися з ними.

Насправді конфлікти – це завжди погано. З їхньою допомогою пара перевіряє свої почуття і піднімає їх на новий рівень. Як то кажуть, якщо пара пережила спільний ремонт, вона переживе і все інше.

Принципи спілкування, які можуть повернути добрі стосунки:

 • позитивне мислення – завжди нагадуй собі про позитивні якості, які є у чоловіка та про те, як багато дають тобі ці стосунки;
 • під час сварки ніколи не бий по «больових точках» чоловіка – ти його добре знаєш, і розумієш, як можна завдати йому болю та завдати образу. Ніколи не користуйся цим знанням, адже така людина не може забути;
 • поважай його бажання, і він поважатиме твої;
 • під час конфлікту завжди намагайся поставити себе на місце чоловіка та зрозуміти його точку зору та переживання. Якщо він каже, що щось для нього є важливим, попроси пояснити, чому.

Щоб конфлікти «працювали» на ваші стосунки, а не руйнували їх, причини треба справді розбирати. На початку відносин більшість пар намагається промовчати, не звертати увагу на те, що когось не влаштовує.

Тому що ви зберігаєте почуття один одного. Але саме закоханість – найкращий час, щоб конфліктувати, бо сила ваших почуттів допоможе з'ясувати стосунки, але залишитись разом. А більшість проблем у сімейній парі – це претензії, які надто довго замовчувалися.

Наприклад, коли дружина в серцях кидає тарілку і каже, що вона вже п'ять років миє посуд, чоловік може бути здивований. Він і не знав, що її це не влаштовує. Він мав уявлення, що так і має бути.

Якби ще на початку стосунків вони домовилися, то через п'ять років не довелося б жертвувати тарілкою, щоб донести свою образу та злість. Тому якщо між вами накопичилися образи, краще обговорити їх. Спокійно говоріть про свої почуття та бажання.

Після цього – встановити нові домовленості, дійти компромісу. Змінюватися, поважаючи бажання та потреби один одного.

Прості поради, щоб повернути почуття

Оскільки любов може тривати вічно, у неї треба вкладатися щодня. Є кілька простих дій, які, якщо вони стануть звичними, допоможуть повернути колишні почуття:

 • розмовляйте один з одним – причому не про побутові питання чи дітей, а один про одного. Виберіть хоча б 10 хвилин на день, коли ви будете лише вдвох. Запитуйте про роботу, про мрії, переживання і слухайте відповіді;
 • не забувайте про минуле, про те, як усе починалося. Спогади «оживають», коли ви разом дивитеся фотографії, говорите про перші зустрічі, ходите тими ж місцями. Це має стати маленьким обрядом;
 • ставте спільні цілі – наприклад, збудувати будинок, народити дитину, розпочати спільну справу. Вони не завжди повинні бути глобальними, це можуть бути дрібниці – піти в похід, освоїти нову мову. Головне, щоб ви обоє цього хотіли;
 • не забувайте про подяку, особливо в месенджерах – якщо через 10 років ти прочитаєш ваше сьогоднішнє листування, яким воно буде? «О скільки повернешся і купи хліба»? Пишіть одне одному теплі повідомлення, освідчення в коханні, говоріть «дякую»;
 • дивіться фільми та обговорюйте їх – дослідження показали, що пари, які дивляться разом хоча б 5 фільмів на місяць, а потім про них говорять, мають більш довгострокові стосунки. Під час обговорення у вас відбувається сильний емоційний обмін;
 • залишайте один одному особистий час – це моменти, коли ви ніби відходите один від одного, не втрачаючи контакту. Спілкуєтеся зі своїми друзями, займаєтеся тим, що приємно тільки вам, та просто побути наодинці зі своїми думками – це нормально;
 • робіть один одному спонтанні подарунки та приділяйте увагу дрібницям;
 • пропонуйте один одному допомогу, але не варто сприймати це як обов'язок. Це можливість показати своє кохання;
 • фізичний контакт – і це питання не тільки інтимного життя. Скільки разів на день ви обіймаєтеся, торкаєтесь один одного? Людині для щастя потрібно щонайменше 8 обіймів на день.

Повернути колишні стосунки із чоловіком простіше, ніж здається на перший погляд. Виконуючи ці дії, ти помітиш, як згодом повернулося кохання, пристрасть, іскра та взаєморозуміння.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua