Чому подобаються чоловіки набагато старші – психологія жінки

Чому подобаються чоловіки набагато старші – психологія жінки

Кожен чув або коли-небудь сам вживав фразу: «Кохання всі віки покірні». Вимовляють її з іронією чи не всерйоз, коли це питання не стосується тебе особисто. Але, що робити, коли подобаються чоловіки старші за тебе віком, як будувати стосунки з ними, і чи варто взагалі?

Причина симпатії до старших чоловіків

Чому подобаються чоловіки набагато старші – психологія жінки

Фото автора Alex Urezkov: Pexels

Коли подобаються старші чоловіки, а це приблизно на десять і більше років доросліші за дівчину, то, як правило, є причини, які криються в її стосунках з батьком.

У дівчинки з раннього віку і до юнацьких років йде формування образу чоловіка в сім'ї та у стосунках. Прикладом є батьки або інші дорослі, які виступають у ролі авторитетних людей, але як правило, це споріднене коло.

Якщо стосунки будувалися в негативному руслі, і мала спостерігала деструктивні взаємини, то образ чоловіка у її уявленні буде негативним.

Залежно від її темпераменту і характеру, особливостей психіки та нервової системи, вона обере або такий самий формат відносин, або навпаки протилежний і докладатиме всіх зусиль, щоб уникнути повторення цього сценарію.

У другому випадку, коли стосунки складалися чудово у матері з батьком, але батько був беземоційний до дитини, виникає внутрішня потреба у коханні дорослого чоловіка.

Третій варіант, як не банально, але може виникнути на тлі повного прийняття та сильного емоційного зв'язку дівчинки з батьком. Доросліша, вона зможе знайти подібного, хто зможе «конкурувати» у її поданні з татом. Але потяг до стосунків із дорослими чоловіками зберігатиметься.

У всіх трьох варіантах, проглядається внутрішня потреба у прийнятті, любові та турботі. В останньому випадку, ідеалізований образ батька, це не погано, але тільки в тому випадку, якщо все ж таки пройде сепарація, а вона в таких відносинах настає вкрай пізно і проходить болісно.

Є переконання, що чоловік у віці вже відбувся у всіх відносинах, тому він буде більш надійним та вірним супутником. Дівчина бачить у ньому опору, захист, наставника та зрілу особистість.

Потреба у стабільності та довгострокових відносинах, виступає однією з головних причин, через які дівчата обирають зрілих чоловіків.

Чи варто говорити, що внутрішнє прагнення до взаємин з чоловіком старше за тебе, це погано, швидше ні. Кожна дівчина чи жінка має особисту історію, яка спрямовуватиме її прагнення до задоволення психологічних потреб через стосунки з старшим чоловіком.

Чому подобаються чоловіки набагато старші – психологія жінки

Пари з великою різницею у віці

Переваги та недоліки стосунків з чоловіком старшим за тебе

Вступаючи у стосунки з чоловіком, який старший за тебе, потрібно знати про деякі особливості, які вони мають.

Почати варто з переваг:

 • Як правило, у зрілому віці чоловік вже має фінансову стабільність і кар'єру.

Цей факт змушує почуватися поруч із такою людиною у безпеці та впевненості у завтрашньому дні.

 • Чоловік у поважному віці вже пройшов той період, коли вечірки та розваги були головними у його житті.

Тепер він цінує домашній затишок і прагнути створити для себе і своєї сім'ї повний комфорт. З таким чоловіком можна вступати у серйозні стосунки та створювати сім'ю.

 • Чоловік – наставник для жінки.

Ідеальний варіант, коли чоловік готовий брати на себе повну відповідальність за ухвалення важливих рішень у сім'ї. Він не просто знає, як правильно вчинити, він має життєвий досвід та готовий їм ділитися. Поруч із таким чоловіком, кожна жінка може відчути себе слабкою та тендітною.

 • Зрілі чоловіки красиво доглядають і не скупляться на подарунки для своєї обраниці.
 • В силу свого віку та досвіду, він уже знає, як прикрасити жінку.
 • З чоловіком старшого віку завжди цікаво, він розумний, ерудований та досвідчений.

Але є й недоліки в таких відносинах та їх чимало:

 • Не всі зрілі чоловіки поспішають укладати шлюб зі своєю молодою обраницею.

Причин дві: він не впевнений у серйозності намірів своєї обраниці, тому що вона надто молода, або він вже був у шлюбі і, можливо, навіть має дітей, і не прагнути створювати нову сім'ю.

 • Рано чи пізно кожна жінка бажає стати матір'ю. Для зрілого чоловіка роль батька не завжди в радість, незважаючи на тенденцію в сучасному світі на пізнє батьківство, більшість все ж таки виступають проти.
 • Для зрілого чоловіка, який має достаток, статус та інші блага, молода дівчина швидше виступатиме як символ його успішності.

Зовнішність жінки, а не її внутрішній світ є вирішальним фактором при виборі нової пасії.

 • Не можна обходити стороною та інтимне питання у відносинах. Залежно від солідності віку обранця це питання вирішується все складніше.

Проблеми виникають, як правило, не у жінки, а чоловіки, на цьому ґрунті можуть виникати конфлікти, напади ревнощів та інші наслідки. Не рідко, на ґрунті цієї проблеми такі стосунки приходять до повного розриву.

Це лише частина проблем, які можуть виникнути у стосунках із зрілим чоловіком. Кожна людина індивідуальна і має свій характер, темперамент та особистісні особливості, у яких всі яскраві риси загострюються та посилюються з віком. А, до речі, вони не завжди позитивні, тому варто придивитися вже зараз до свого дорослого обранця.

Про що варто пам'ятати у стосунках із дорослим чоловіком

Є кілька порад, які психологи дають дівчатам, які зустрічаються з старшими чоловіками:

 • Твій обранець ніколи не увіллється в твоє коло спілкування, тому що інтереси твоїх однолітків розходяться з інтересами зрілої людини. Вони стоять на початку шляху, а він наполовину вже пройшов.
 • Не завжди чоловік у віці має сильний внутрішній стрижень та емоційну стабільність. Ці чинники залежить від його особистісних особливостей, а чи не від віку.
 • Уяви ваші стосунки через 10-15 років, які плани у тебе на цей період і чи співпадатимуть вони з планами на життя твого обранця.
 • Не бійся говорити зі своїм обранцем відкрито та прямо. Такий підхід у стосунках дозволить уникнути багато особистих домислів і непорозуміння між вами.
 • Якщо ти обрала чоловіка старшого за себе, то варто зберігати позицію дорослої особистості. Відносини, де жінка прибуватиме в ролі «Дитини», а чоловік у ролі «Батька» завжди матимуть один сценарій, який через кілька років добряче набридне обом.
 • У спілкуванні з тобою чоловік не повинен відчувати себе старим, навпаки треба підтримувати в ньому впевненість і почуття привабливості.

Закоханість минає з часом, стосунки довго зберігатимуться лише при взаємній повазі. Неважливо, скільки років чоловікові чи жінці, головне, щоб вони зберігали внутрішні кордони та з турботою ставилися один до одного.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua