Стосунки з чоловіком, у якого є дитина – поради психолога

Стосунки з чоловіком, у якого є дитина – поради психолога

Звичайно, хочеться починати сімейне життя з «чистого листа». Приємно розуміти, що ти для нього єдина. Але життя складається по-різному. Деколи жінки закохуються в чоловіків, які вже мають дітей.

Це може спричинити труднощі у відносинах з ним, і ці проблеми доведеться долати. Але чи завжди так погано, якщо чоловік має дітей, з якими він підтримує контакт?

Як поводитися у відносинах з чоловіком

Стосунки з чоловіком, у якого є дитина – поради психолога

Фото автора Katie E: Pexels

Постарайся поставити себе на місце чоловіка. Уяви, як би ти почувала себе, якби в тебе були діти від іншого шлюбу. З одного боку – він хоче зберегти стосунки з тобою і боїться, що ти втомишся чи кинеш його.

З іншого, він не може викреслити дітей зі свого життя. А це характеризують його лише з позитивного боку.

Звичайно, тобі було б легше і зручніше, якби він залишив колишню сім'ю в минулому, почав би все з чистого аркуша. Але та відповідальність, яку він бере на себе говорить багато про що.

Є кілька важливих правил, яких потрібно дотримуватись при спілкуванні з чоловіком, у якого вже є діти:

  • не став його перед вибором – визнай той факт, що в його серці є місце і для тебе, і для своїх дітей, і для ваших спільних дітей.

Для нього ви рівні, ви однаково значущі, і жорстоко змушувати його вибирати, кого він любить більше. Те, що ти визнаєш його право на любов до своїх дітей, змусить його любити тебе ще більше;

  • не перешкоджай його спілкуванню з дітьми – навпаки, допомагай у цьому. Цікавися, чим вони займаються, які у них справи.

Якщо чоловік має труднощі зі спілкуванням, краще допоможи йому, дай пораду, підтримай, скажи, що він добрий батько. Пам'ятай, що він, можливо, відчуває провину від того, що розлучився і тих переживаннях, з яким зіткнулася його дитина;

  • не рахуй своїх дітей важливіше, ніж його – для нього всі вони важливі.

Намагаючись ставити когось на перше місце, ти тільки зіпсуєш стосунки як з його дітьми, так і з самим чоловіком, тому що він навіть якщо промовчить, відчуватиме внутрішній конфлікт і роздратування;

  • бери участь у рішеннях, які стосуються його дітей – так, він батько, але ти – частина сім'ї.

Тому намагайся разом із вибирати подарунки його дітям, складати розклад його спілкування із нею.

Якщо ти його справді любиш, потрібно спробувати зрозуміти, в якому непростому стані він опинився. І все, що від тебе потрібне – це підтримка. Краще стань для нього союзником, з яким він ділиться своїми переживаннями, який його зрозуміє та підтримає, дасть пораду.

Тоді ваші стосунки лише зміцняться. Він почне відчувати до тебе подяку і ще більшу любов. Він і сам чудово розуміє, наскільки тобі тяжко.

Як поводитися у відносинах з його дітьми

Якщо в тебе немає дітей або досвіду спілкування з ними, то намагайся читати більше психологічної літератури, розбирайся в тому, як дитина дивиться на світ, які рішення вона ухвалює і чому. Це тобі допоможе не лише покращити стосунки з дітьми свого чоловіка, а й підготуватиме тебе для материнства, якщо ти цього хочеш.

Стосунки з чоловіком, у якого є дитина – поради психолога

5 типів розлучених чоловіків та стосунки з ними

Якщо в тебе є діти, то, з одного боку, тобі легше. Тому що у тебе є досвід та знання, щоб з ними спілкуватися. З іншого боку, виникає конфлікт інтересів і неминуча ревнощі – звичайно ж ти хочеш, щоб вашим спільним дітям чоловік приділяв більше уваги.

Цього хоче будь-яка жінка. Але далеко не будь-яка може зрозуміти переживання чужої дитини та прийняти її, шлях не як своїх рідних дітей, але знайти місце у своєму серці і для нього.

Ситуація посилюється тим, що чужа дитина може ставитись до тебе холодно і навіть вороже, намагатися зіпсувати ваші стосунки. Чи правий він? Звичайно ж ні. Чи варто його за це звинувачувати? Напевно ні.

Чим молодша дитина, тим важче зрозуміти те, що відбувається. Чим старший – тобі важче порозумітися з ним. Але це цілком можливо.

Головне, спробуй поставити себе на його місце. Уяви, що твої батьки розлучилися, а в тата з'явилася нова жінка. Як ти будеш до неї ставитись? Напевно, ти сприйматимеш її як загрозу, ворога, який розлучив твоїх батьків.

Тобі може здаватися, що якби не ця жінка, у них все було б добре.

А ще тобі може здаватися, що ця жінка хоче посварити тебе з батьком, забрати його в тебе. Чи раціональні ці думки? Скоріш за все ні. Але дитина не може припинити так думати. І при спілкуванні з ним це потрібно враховувати.

Є кілька порад, які допоможуть тобі налагодити стосунки з дитиною чоловіка:

  • не приймати ворожість близько до серця – зрозумій, як думає дитина, як вона сприймає цю ситуацію. Він не повинен тебе полюбити «просто так», тому що ти така «хороша». Він має право відчувати недовіру до чужої людини. Але його нелюбов не означає, що ти погана;
  • не намагатися замінити йому матір – кожна дитина має право любити свою матір, якою б вона не була. Не заперечи це право. Поважно відгукуйся про неї. Визнавай, що він має право її любити і що ти це чудово розумієш. Покажи, що ти знаєш, що йому не станеш ближче, ніж його мати. Це не потрібно;
  • дізнайся дитину краще – ніж вона захоплюється, як думає, що відчуває, адже вона – це цілий світ;
  • потоваришувати з ним – не треба сподіватися, що добрі стосунки складуться самі по собі. Ти не зобов'язана просто так полюбити чужу дитину і навчитися її розуміти. Спілкуйся, наголошуй на його позитивних якостях, проявляй інтерес. Знайдіть спільну справу. Кода вам буде що обговорити – ви зможете стати ближчими;
  • подбай про його комфорт – дитина може почуватися незатишно у вашому будинку, ніби він зайвий. Пам'ятай про це і допоможи йому позбутися цього відчуття. Найкраще виділити йому окрему кімнату або місце, де будуть його речі. Найчастіше питай, чого він хоче. Покажи, що він має право перебувати у вашому домі;
  • заохочуй його спілкування з батьком – стань союзником не тільки своєму чоловікові, а й дитині. Давай їм можливість спілкуватися віч-на-віч, з радістю відправляй їх на спільні заняття. Покажи, що дитина не повинна конкурувати з тобою за увагу батька.

Пам'ятай, що у відносинах з його дитиною, ти доросла особистість, що відбулася. Не бери на себе роль маленької дівчинки, яка ображається, потребує уваги чи кохання. Адже тільки ти визначаєш, наскільки ці стосунки будуть добрими.

Так, іноді це буває непросто. Так, часом тобі буде потрібно багато терпіння та мудрості. Але це лише твоє рішення. Якщо ти не готова займатися його дитиною, спілкуватися з нею, то, можливо, варто припинити ваші стосунки з чоловіком. Ти маєш на це повне право, це твій вибір.

Але якщо ти дійсно його любиш і дорожиш вашим союзом, то в тебе є всі можливості, щоб зробити його міцним та довгостроковим. Але часом для цього справді потрібно докласти зусиль.

Насправді наявність дітей багато говорить про чоловіка. По-перше, це означає, що він не біжить від відповідальності і не виявляє інфантильності. По-друге, він має досвід сімейного життя, і він знає, що таке бути батьком. Це допоможе, коли ви вирішите завести своїх дітей.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua