Сумісність між чоловіком та жінкою – яка буває і що означає

Сумісність між чоловіком та жінкою – яка буває і що означає

Під хімією між чоловіком та жінкою люди мають на увазі якусь сумісність. Чому з одним чоловіком у тебе може виникнути так звана хімія, а на іншого ти навіть не звернеш своєї уваги?

Насправді, існує кілька видів сумісностей між парою, на основі яких і з'являється взаємна симпатія. Тобі буде цікава ця стаття, якщо ти хочеш краще розумітися на психології відносин.

Тілесна сумісність між чоловіком та жінкою

Сумісність між чоловіком та жінкою – яка буває і що означає

Фото автора Andres Ayrton: Pexels

Найчастіше хімія між чоловіком та жінкою починається саме з тілесної сумісності. Сюди можна віднести задоволення від візуального вигляду партнера, насолоду від його запаху та смаку, задоволення від його дотиків тощо.

З наукової точки зору, люди обирають один одного «за запахом», тобто існує сумісність біологічно. Цей процес є несвідомим, твій організм як би «підказує», який партнер тобі підходить і що ваші гени сумісні.

Далі в гру вступає підступний гормон – дофамін. Дофамін — це гормон щастя чи радості, який виробляється у процесі передчуття чи отримання бажаного.

Ось ти обрала свого партнера «за запахом», тепер ти або в передчутті тілесного задоволення з ним, або вже в цьому процесі. Цікавий факт, що саме дофамін «допомагає» не бачити недоліки в партнері.

Ну і щоб не збожеволіти від бажання і пристрасті, який дарує нам дофамін, в кров викидається ендорфін. Ендорфін – гормон радості, який дарує гарний настрій. І ось ти почуваєшся щасливою та спокійною поруч із коханою людиною.

Тілесна сумісність дуже важлива, але тільки завдяки їй самій неможливо побудувати гармонійні та щасливі стосунки. Нескінченний викид ендорфінів неможливий. Так би організм шкодив собі. Пристрасть закінчується, але це не означає, що хімія пройшла.

Адже відносини між чоловіком і жінкою вибудовуються ще й виходячи з їхніх емоційних та інтелектуальних потреб.

Емоційна сумісність між чоловіком та жінкою

Емоційний комфорт у парі – запорука міцних стосунків. З людиною має бути добре і спокійно, якщо ж партнери відчувають напругу або тривожність, перебуваючи поряд з одним, то швидше за все вони не співпали в плані емоційної сумісності.

Тут йдеться не лише про прийняття особливостей емоційних проявів партнера, а й про емпатію, тобто розуміння емоцій та почуттів своєї другої половини та вміння співпереживати їй.

Сумісність між чоловіком та жінкою – яка буває і що означає

Хімія у відносинах

Якщо ж почуття партнера людині незрозумілі чи вважає їх неприпустимими, це викликатиме лише негативні емоції, попри тілесну сумісність. Тому часто пари розвалюються, коли почуття перестають підкріплювати дофамін та ендорфін.

Варто навести живий приклад, щоб ти могла краще зрозуміти, що собою являє емоційна сумісність. Богдан познайомився зі Світланою, перебуваючи у відрядженні в сусідньому місті. Побачивши її вперше, він відчув так звані «метелики».

Пристрасть закрутила голову молодим людям і вони вже пара, яка зустрічається «на відстані». Кожна їхня зустріч була, як феєрверк, як свято, як справжнє безумство. Їм здавалося, що їхнє кохання витримає абсолютно все.

І ось настав день, коли Богдан перевіз Світлану до свого міста. Пара була дуже щаслива. Нарешті вони разом! Але, на жаль, Світлана зіштовхнулася з певними труднощами на новому місці проживання, а саме з працевлаштуванням.

Світлана сама по собі була емоційно лабільною людиною, а через стрес, пов'язаний з переїздом та пошуком роботи, за словами Богдана, вона стала «нестерпною». Світлана дуже потребувала підтримки, а чула тільки: «Ну що ти ниєш» або «Не думав, що ти така істеричка».

Богдана Світлана стала неймовірно дратувати. Від їхнього кохання не залишилося і сліду. Звичайно, раніше вона була завжди в хорошому настрої, а зараз постійно пригнічена. Як можна побачити, емпатія не є найсильнішою здатністю Богдана.

Світлана знайшла втіху в іншому дитинстві, який завдяки щасливому випадку проживав у цьому місті, а Богдан був і радий позбутися «істерічки». Пара розпалася, незважаючи на тілесну сумісність, тому що в емоційному плані вони не підійшли один одному.

Інтелектуальна сумісність між чоловіком та жінкою

Інтелектуальна чи ментальна сумісність – необхідна умова для здорових та щасливих стосунків. Людям має бути цікаво один з одним, їхня думка має співпадати у глобальних питаннях.

Якщо немає точок дотику між партнерами в парі, то їм буде некомфортно наодинці. Спочатку це певним чином компенсуватиметься інтимними відносинами, але незабаром це перестане допомагати і партнери почнуть дратувати один одного.

При інтелектуальній сумісності ти вчишся у своєї другої половини чогось нового, тобі цікаво розмовляти на різні теми зі своїм чоловіком, ви шанобливо ставитеся до точок зору один одного, вам не нудно вдвох і маєте спільні інтереси.

Щоб показати важливість інтелектуальної сумісності, варто навести живий приклад. Анастасія завжди мріяла зробити якийсь екстремальний вчинок. Вибір упав на стрибок із парашутом. Там вона й познайомилася із красенем-інструктором Владиславом.

Роман розвивався за класичними канонами. На побаченнях Владислав розважав Анастасію байками про парашутний спорт. А потім вони скінчилися. Коло інтересів молодого чоловіка було обмежене і Анастасії стало з ним нудно, тому що вона була дівчиною з дуже широким світоглядом.

Не збігався в пари й музичний смак. І серіали їм подобалися різні. А також і кулінарні уподобання. На тілесній сумісності вони протрималися недовго, було надто некомфортно поза межами ліжка.

Зроби собі висновок про те, що «хімія» в парі — це не тільки про гормони, це три складові, без яких здорові та щасливі стосунки просто неможливі.

До речі, тобі буде корисно дізнатися ознаки того, що між чоловіком і жінкою з'явився особливий зв'язок, тобто хімія.

Сім ознак хімії між чоловіком та жінкою

  • Магнетизму.

Це має на увазі, що чоловіка і жінку сильно тягне один до одного. Ви відчуваєте величезне і взаємне бажання бути поруч.

  • Зоровий контакт.

Вам хочеться дивитися один на одного, не відриваючись. Ви не можете “налюбуватися” один на одного. При цьому ваші зіниці можуть бути розширені.

  • Тактильний контакт.

Вам хочеться весь час стосуватися один одного. Іноді це несвідомо. Рука як би сама тягнеться до об'єкта симпатії.

  • Легкість у спілкуванні.

Вам дуже легко спілкуватися з одним. Ви не відчуваєте ніяковості. У вас є багато спільних інтересів.

  • Посмішка та сміх.

Побачивши один одного, ви не можете приховати посмішку. При спільному часі багато смієтеся.

  • Швидко летить час.

Годинник перетворюється на хвилини, коли ви знаходитесь поруч.

  • Фізичні прояви.

Це може виявлятися у зміні кольору шкіри, наприклад, почервоніння обличчя або в треморі рук, пітливості. Тобто ви відчуваєте таке хвилювання від зустрічі, що воно проявляється у фізичному плані.

Хімія між чоловіком і жінкою – це диво, яке захоплює не тільки тіло, а й інтелектуальну та емоційну сфери. У цьому стані людина почувається продуктивною та щасливою.

Недарма кажуть, що в стані закоханості можна гори згорнути. Вибудовуючи свої відносини, не забувай, що повноцінними вони можуть бути лише за умови наявності всіх видів сумісності.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua