Потяг чоловіка до жінки та його ознаки у психології

Потяг чоловіка до жінки та його ознаки у психології

Жінка – це практичне створення, яке закохується у відношення до себе, а не в чоловіка. Представники сильної статі, навпаки, переймаються сильним, непереборним потягом до своєї коханої.

Характеристика потягу чоловіка до жінки

Потяг чоловіка до жінки та його ознаки у психології

Фото автора Two Dreamers: Pexels

Іноді це захоплення носить поверхневий характер, але в деяких випадках набуває болючого вигляду. Чоловік не може відмовитися від прихильності до об'єкта обожнювання, переключитися на іншу жінку, що призводить до сильних душевних мук.

Це може бути викликане об'єктивними факторами, зумовленими інстинктами, поведінковою моделлю, спогадами про дитинство або болісною прихильністю, що супроводжується оборотним розладом психіки. Чоловік за визначенням шукає жінку, схожу на його матір.

Цей образ, знайомий і коханий із самого дитинства, його супроводжуватиме все життя. Кожну свою обраницю він неминуче порівнюватиме з нею, причому в більшості випадків це порівняння не на користь дівчини.

Однак, якщо він все-таки знайде юну особу з психотипу особистості, рис характеру, поведінкової моделі, схожу на його матір, то його потяг до неї буде несвідомим, інстинктивним і непереборним. Притягнення виражатиметься в наступному:

 • бажання проводити час разом на прогулянках, у кафе, у кіно;
 • відсутність тяги до інших представниць прекрасної статі;
 • потреба постійно впізнавати як справи, у листуванні чи телефонній розмові;
 • необхідність у спільному проживанні, створенні сім'ї.

Тяга до конкретної жінки обумовлена позитивними асоціаціями, що виникають при спілкуванні та знаходженні поруч із нею. Це можуть бути приємні спогади з дитинства, пов'язані з материнською турботою та супутніми моментами, що забезпечують психологічний та емоційний комфорт.

Потяг виникає відразу, з першої зустрічі, оскільки погляд чоловіка чіпляється за зовнішній вигляд:

 • риси обличчя;
 • стиль в одязі;
 • парфум;
 • конституція тіла.

Потяг чоловіка до жінки та його ознаки у психології

Чому нас тягне до певної людини?

Формування сталого зв'язку

Справжня прихильність виникає, якщо чоловік стикається зі знайомою поведінковою манерою. Зовнішній вигляд у сукупності з поведінковими факторами формують стійкий потяг до конкретної людини, яка лише посилюється в міру того, як відбувається зближення для людей.

Якщо це здоровий, а не болючий інтерес, він обов'язково повинен підживлюватися з боку жінки. Їй слід брати знаки уваги, поводитися привітно, посміхатися чоловікові. Інакше, нормальний, психічно здоровий представник сильної статі швидко втратить інтерес до дами, що відмовляється його сприймати як потенційного партнера.

У міру того, як чоловік надає все більше знаків уваги жінці, він сильніше до неї прив'язується, внаслідок чого формується стійкий потяг, спричинений психоемоційними факторами.

Якщо спочатку воно зумовлене виробленням певних гормонів, то згодом закріплюється позитивними реакціями на дії. Наприклад, спільні приємні спогади, що виробляється почуття власності, звичка, бути поруч і отримувати певну відповідь на свої дії.

Вплив жінки на чоловічий інтерес

Здійснюючи певну дію, чоловік отримує деяку емоційно забарвлену відповідь. Наприклад, розповідаючи історію, ділячись новинами по роботі, він бачить у відповідь зацікавленість, співпереживання, що підкріплюється зовнішнім чином та особливостями, такими як посмішка, поза, жестикуляція.

Це формує образ рідної, близької людини, з якою чоловік пов'язує себе вже на підсвідомому рівні. Зв'язок посилюється, коли в людей є спільні цілі, що об'єднують їхні ідеї, що посилює взаємну прихильність.

Паталогічне потяг до жінки

Крім здорового потягу, обумовленого позитивними дитячими спогадами, із якими співвідноситься образ жінки, є нездорова прихильність, яка має хворобливий характер.

Ця адиктивна поведінка викликана особливим психологічним станом, зумовленим патологічною прихильністю до жінки. Це призводить до втрати людиною власної особистості, вона живе лише проблемами партнера та співпереживає через все, що з нею відбувається.

Адиктивна поведінка виникає через такі фактори:

 • Нездатність відповідати за власні вчинки та емоції.
 • Негативне емоційне тло – тривожність, невпевненість у своїх силах, образа, сумніви.

Самостійно впоратися з таким станом людині дуже важко, тому часто доводиться звертатися за підтримкою психолога, психіатра. Любовна залежність від особистості виникає на тлі взаємовідносин, що бурхливо розвиваються.

Ці люди весь час були нерозлучні, отримували задоволення від спільного проведення часу та супутніх цьому відчуттів.

Інші люди з оточення закоханих відійшли на другий план, тому що вони вважають, що у них немає необхідності спілкуватися ще з кимось. Сильне емоційне потяг спочатку обумовлено гормональними реакціями і позитивними емоціями.

З часом відбувається зміна гормонального фону, і почуття стихають. Партнери прагнуть урізноманітнити своє життя та починають зустрічатися з іншими людьми, приділяти час новим заняттям.

Якщо для людей складаються здорові взаємини, всі вони нормально переживають цей період і переходять на новий етап. Коли в одного з партнерів спостерігається розлад психіки оборотного характеру, то він починає спостерігатися патологічні прояви:

 • відчуття відсутності кохання з боку партнера;
 • ревнощі;
 • образа через відсутність уваги;
 • незадоволеність.

Чоловік почувається покинутим, відданим через що формується хвороблива прихильність.

Що не можна вважати потягом до жінки

Потяг до однієї жінки може сформуватися лише у моногамного чоловіка, для якого характерно створення сім'ї з однією обраницею. Полігамні чоловіки швидко втрачають інтерес до жінки і перемикаються на інший об'єкт.

Іноді вони повертаються до певної жінки, будучи мучитися позитивними емоціями, пов'язаними з нею. Це відбувається в періоди самотності, коли чоловік почувається всіма покинутим.

Така поведінка ніяк не пов'язана із стійким інтересом та викликана нестабільністю емоційного стану. Наприклад, людина переживає стрес і згадує, що завдяки якійсь жінці вона змогла з нею впоратися у певний період життя.

Тоді він намагається просто повторити свій досвід та стабілізувати таким чином психоемоційний фон. Після цього він знову розлучається з цією жінкою, тому що у нього немає стійкого та інтересу, а його дії викликані бажанням задовольнити власні потреби.

Стійкий потяг до жінки супроводжується обов'язковим прагненням дбати про неї, задовольняти її інтереси і бути поруч постійно, а чи не іноді. Це бажання тільки зміцнюється з роками, що дозволяє створити тривалі відносини, що дозволяють побудувати сім'ю.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua