Навіщо людині кохання та стосунки в житті

Навіщо людині кохання та стосунки в житті

Після чергового невдалого роману, ти ллєш солоні сльози в келих вина і клянешся подружкам, що більше ніколи. Але через кілька тижнів, у гіршому випадку, місяців, обіцянка виявляється забутою. Ти одягаєш найкрасивішу сукню і вирушаєш на побачення.

Багато хто задається питанням, навіщо наступати на ті ж граблі, і чи потрібне людині кохання. Адже можна просто жити, займатися своїми справами, будувати відносини, що ґрунтуються на взаємній симпатії, але не занурюватися в них глибоко. Чи все ж таки не можна? Що таке дає людині любов, і як вона впливає на життя загалом?

Навіщо людині кохання та стосунки в житті

Навіщо людині кохання та стосунки в житті

Фото автора Anna Pou: Pexels

Кохання стоїть на чолі піраміди Маслоу. Саме вона потрібна, щоби повністю самореалізуватися. Тому що справжнє кохання передбачає не тільки потяг до партнера, але й щире і всепоглинаюче почуття теплоти, подяки та турботи до батьків, дітей, тварин.

 • Кохання створює особливий зв'язок з іншою людиною.

Головна відмінна риса розвиненого суспільства від інших соціальних груп – це здатність взаємодіяти, будівельник довірчі та близькі стосунки. Людина не може прожити на самоті. А кохання — це найшвидший і найлегший спосіб поєднатися з кимось.

 • Кохання зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Любов змушує твій мозок виробляти безліч корисних гормонів: дофамін, окситоцин та норадреналіну. Спільно вони сприяють зниженню ризику серцево-судинних захворювань. Цікаво, що символ кохання – це серце!

 • Кохання підвищує твою самооцінку.

Неможливо знайти людину без комплексів. Як правило, крім зовнішності, нас не влаштовують у собі ті чи інші риси характеру. Ми можемо бути грубими, різкими та агресивними. Але коли є людина, яка нас любить та підтримує, повага до себе зростає. Ти розумієш, що все не так погано.

 • Любов вчить прийняттю.

Він розкидає речі, чмокає під час їжі і ніколи не передзвонює, хоча тисячу разів обіцяв тримати тебе в курсі своїх планів, але ти все одно його любиш, і тільки це світле почуття утримує тебе від того, щоб усе йому висловити. Любов згладжує недоліки і вчить смиренності: ми всі не ідеальні, але хіба це є причиною розлучення?

 • Кохання – це шлях до пізнання себе.

Кохання може відкрити в тобі ті якості, про які ти не підозрювала. Або зворотний бік тих рис характеру, про які невтішно відгукувалися сторонні. Для когось ти тривожна дамочка з манією контролю, а для свого коханого – відповідальна та завбачлива мати сімейства.

 • Кохання допомагає отримати задоволення від близькості.

Навіщо людині кохання та стосунки в житті

Що таке любов?

Як і з ким бавити ночі — справа кожного. Якщо ти можеш отримати задоволення від короткострокових відносин, це чудово, і ніхто не має права засуджувати тебе. Але за визнанням багатьох жінок, саме любов до партнера допомогла їм повністю розкритися у ліжку та дізнатися багато нового та цікавого про своє тіло.

 • Кохання – відмінний мотиватор.

Діяти наперекір всьому іноді набридає. Кожній сильній жінці хочеться зійти з п'єдесталу успіху, прийти додому і опустити голову на коліна коханої людини, яка пошкодує, похвалить і зрозуміє. Коли за твоєю спиною стоїть підтримка близьких, багато рішень даються легше.

 • Кохання вчить мислити позитивно.

Проблеми на роботі, дрібні сварки та конфлікти не можуть серйозно і надовго зіпсувати тобі настрій, поки ти знаєш, що поряд є люди, які завжди на твоєму боці. Під час закоханості мозок починає посилено виробляти дофамін. У тебе покращується настрій та самопочуття.

 • Кохання робить тебе красивішим.

Закоханість підвищує рівень естрогену. Шкіра виглядає більш щільною і пружною, волосся довше залишається чистим і свіжим, нігті рідше ламаються. В цілому, ти виглядаєш привабливіше, що не може бути непоміченим для оточуючих.

Саме тому, коли ти закохуєшся, відбувається класична історія: твої колишні, колеги та випадкові знайомі різко активізуються та починають добиватися твоєї уваги. Не звинувачуй їх, це сама природа їм підказує, що треба робити.

 • Кохання знижує рівень стресу.

Кортизол – це гормон, який твій організм активно виділяє як природну реакцію на стресову ситуацію.

Навіщо людині кохання та стосунки в житті

Фото автора Yan Krukov: Pexels

Ти починаєш гірше спати та налягати на шкідливу, жирну їжу. Закоханість пригнічує вироблення кортизолу та зменшує руйнівну дію стресу. Стан ейфорії заважає тобі зациклюватись на негативних моментах.

 • Кохання допомагає вірити у світле майбутнє.

Кохання – це фундамент, на якому можна побудувати майбутнє твоєї мрії. Якими б неймовірними були б твої плани, ти знаєш, що поруч є хтось, хто вірить у тебе, підтримує і прислухається. Ти розумієш, що все, що ти робиш – недаремно.

 • Кохання – це один із елементів самореалізації.

Навіщо потрібні стосунки, і яке місце у житті займає кохання? Таким питанням ніколи не задасться людина, яка щиро щаслива зі своєю другою половиною. Неможливо порахувати, скільки написано картин, пісень та віршів закоханими людьми. Любов спонукає вдосконалюватись і ризикувати.

 • Кохання дає сили жити.

Ти легше сприймаєш невдачі і сама не розумієш, звідки беруться сили все встигати. Якщо накреслити коло балансу та розділити його на зони, ти побачиш, що за кожною сферою стоїть бажання щось робити у цьому напрямі. І кохання його дає.

 • Кохання дозволяє відчувати себе безпеці.

Ти знаєш, що не одна. Тобі є з ким розділити радість та смуток. Залученість до твоє життя інших людей допомагає тобі почуватися впевнено. Великий викид ендорфінів по дії можна порівняти з прийомом антидепресантів. Ти починаєш насолоджуватися життям, а не виборювати існування.

 • Любов робить життя значним.

Безумовне кохання відрізняється від тимчасового захоплення. Любляча людина більше не сприймає себе в однині. Будь-які рішення позначаються всіх, кого він об'єднує словом «ми». Ти любиш своїх дітей, рідних та друзів і хочеш бути з ними. Це робить твоє життя особливо цінним.

Щоб любов не руйнувала тебе, а спрямовувала і мотивувала на добрі вчинки, найголовніше, це вибрати людину, яка розділятиме твої поняття про те, якою має бути міцна спілка.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua