Як налагодити стосунки та спілкування з дітьми чоловіка від першого шлюбу

Як налагодити стосунки та спілкування з дітьми чоловіка від першого шлюбу

Кожна людина має минуле – стосунки або навіть шлюб, у якому він був до зустрічі з тобою. Зрозуміти це буває непросто. Але ситуація ускладнюється ще й тим, що чоловік має дітей від колишньої коханої. Як прийняти його дитину?

Чому складно полюбити чужих дітей

Як налагодити стосунки та спілкування з дітьми чоловіка від першого шлюбу

Фото автора MART PRODUCTION: Pexels

Діти – це значуща, а часом і найважливіша частина життя багатьох людей. Не можна розпочати стосунки з чистого аркуша та змусити чоловіка викреслити зі свого життя дитину. Та це й не потрібне.

Більше того, якщо чоловік продовжує спілкуватися зі своєю дитиною навіть після розлучення з дружиною, це характеризує її у виключно позитивному світлі, адже показує, що він не біжить від відповідальності, не знімає з себе зобов'язання.

Це також говорить про те, як він буде ставитись до ваших спільних дітей. Але навіть усвідомлюючи все це, буває нелегко примиритися з чужою дитиною. Зазвичай, за цим стоїть кілька причин:

 • ревнощі до колишньої дружини чоловіка;
 • страх конкуренції;
 • негативне ставлення дитини.

Ревнощі до колишньої дружини чоловіка

Дитина від першого шлюбу може викликати в тебе почуття ворожості, бо асоціюється з його матір'ю, жінкою, яку колись любив твій чоловік.

Ситуація ускладнюється тим, що, швидше за все, доведеться з нею продовжувати спілкування. Це викликає не лише ревнощі, а й ірраціональний страх, що вони знову зійдуться. До того ж, не дуже приємно усвідомлювати, що двоє людей мають своє минуле, історії, схожі звички.

Страх конкуренції

Тобі може здаватися, що чоловік любитиме цю дитину більше, ніж ваших можливих дітей. До того ж, вони можуть не порозумітися.

Більше того, чоловік буде приділяти увагу своїй дитині, вибудовувати з нею стосунки, а при їх спілкуванні тобі може іноді здаватися, що ти на другому місці, навіть якщо насправді це зовсім не так.

Негативне ставлення дитини

Жінці в принципі важко прийняти дитину від іншої, але коли сама дитина не хоче приймати «нову» маму, це викликає ще більше труднощів. На це можуть бути різні причини:

 • він не вірить, що ти його полюбиш;
 • він звинувачує тебе в тому, що батьки розлучилися;

Як налагодити стосунки та спілкування з дітьми чоловіка від першого шлюбу

Чоловік з дитиною від першого шлюбу

 • він скривджений на батька і намагається йому помститися поганою поведінкою;
 • його мати налаштовує його проти тебе;
 • йому важко адаптуватися до змін, із якими він зіштовхнувся;
 • він боїться, що, якщо буде до тебе добре ставитись, зрадить свою маму.

Як прийняти чужу дитину

Якщо ти хочеш залишитися з чоловіком і прийняти його дитину від першого шлюбу, необхідно підійти до стосунків свідомо.

По-перше, визнати реальність. Ти обрала цього чоловіка, хочеш бути з ним. Ти знала, що має дитину. Цього не змінити. Потрібно просто адаптуватись до обставин, з якими ти зіткнулася.

По-друге, важливо розуміти свої емоції та їх причини. Дитина не несе відповідальності за дії, які здійснюють її батьки. Він просто реагує на те, що відбувається. І злишся ти зовсім не на нього. Нагадуй собі про це щоразу, коли відчуваєш роздратування.

По-третє, саме від тебе зараз багато в чому залежить, як складатимуться ваші сімейні стосунки, причому не лише з дитиною, а й із її батьком. Пам'ятай, що ви дорослі люди, тому обов'язково зможете з усім упоратися, якщо будете заразом у цьому питанні.

Щоб прийняти дитину чоловіка від першого шлюбу, тобі допоможуть 5 порад.

Зміни свою установку

Поки ти сприймаєш дитину як частину іншої жінки, тобі важко буде знайти для неї місце у своєму серці. Подивися на ситуацію по-іншому. Він не лише її, а ще й твого коханого.

Шукай подібність між ними. Як виглядають, як поводяться, які спільні у них звички, захоплення. Чим більше ти знаходитимеш цього, тим легше тобі буде прийняти його.

Багато жінок незадоволені тісним спілкуванням чоловіка з дитиною від іншого шлюбу, але найкраща стратегія для тебе – це, навпаки, заохочувати їхню близькість, давати їм більше часу проводити одна з одною.

Чим більше вони спілкуються, тим більше малюк буде схожим на батька, а не на матір. Тобі важливо чітко розмежовувати почуття чоловіка. Нагадуй собі, що його любов до дитини ніяк не пов'язана з її стосунками з колишньою.

Постав себе на місце дитини

Уяви, що він відчуває по відношенню до тебе, до розлучення, до своєї рідної матері та батька. Так тобі легше буде зрозуміти його можливу ворожість. Вона, як правило, продиктована тим, що малюк:

 • не усвідомлює, що відбувається у його житті;
 • збитий з пантелику змінами і не знає, як на них реагувати;
 • у нього втрачено почуття безпеки;
 • відчуває підсвідомий страх, що його покинуть, відкинуто, що йому не знайдеться місця у сім'ї.

Погана поведінка – лише перевірка на довіру, бажання підтвердити надію, що він буде прийнятий навіть не ідеальним, що його не викинуть з вашого життя. Подумай над тим, наскільки важлива твоя роль – саме ти можеш стати його опорою, варто лише зробити крок йому назустріч.

Постав себе на місце чоловіка

Уяви, якби ти опинилася у його ситуації. Якби ти мала дитину від іншого шлюбу. Як би ти хотіла, щоб твій коханий ставився до нього? Яке б значення це мало для тебе та для ваших стосунків?

Твоє прийняття цього малюка закладе фундамент того, наскільки у ваших стосунках з чоловіком буде довіра, близькість і відкритість. Ти це робиш не лише для дитини, а й для себе.

Ваш шлюб стане тільки міцнішим, якщо в ньому буде місце для цієї дитини. А чоловік тебе любитиме ще більше, довірятиме тобі, дбатиме про вас обох. Тому не сприймай чужого малюка як загрозу, сприймай його як спосіб зміцнити стосунки.

Потоваришуйте з дитиною

Ти не зобов'язана любити дитину і ставитися до неї як до рідної. Кохання не виникає на порожньому місці лише тому, що він є і тобі треба прийняти його у своє життя. Над стосунками треба працювати.

Почни з того, щоб просто зблизитися з ним. Дізнайся його краще. Чим він займається, що любить, у що грає, які у нього друзі, захоплення, прагнення. Він – це вже особистість, яку тобі треба впізнати.

Шукай спільне між вами. Знаходь точки дотику. Щоб допомогти розкритися дитині, вона має усвідомити, що ти сама відкрита. Не бійся говорити про свої почуття. Скажи, що ти розумієш, як йому непросто. Що розумієш, чому він сердиться, чому боїться.

Покажи, що ви на одному боці і ти теж відчуваєш суперечливі почуття, але, якщо ви постараєтеся, ви зможете стати ближче. Не одразу, але крок за кроком.

Зроби так, щоб йому було зручно знаходитися у вас вдома. Нехай у нього буде своя кімната, або куточок, де він відчуватиме, що не чужий. Якщо тобі важко спілкуватися, поговори із чоловіком. Нехай він вам допоможе, знайдіть хобі, яким займатиметеся втрьох.

Запасися терпінням

Довіра та близькість приходять із досвідом взаємодії. І ти, і дитина ще не знаєте, чи зможете полюбити одне одного. Важливо не квапити події, рухатися поволі, день за днем знаходячи точки дотику, показуючи свою надійність та відкритість до діалогу.

Важливо розуміти, що будуть і проблеми, і конфлікти, і образи. Але лише долаючи їх, ви зможете налагодити спілкування та стати справжньою родиною.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua