Огида до чоловіка – чому його дружина відчуває і що робити

Огида до чоловіка – чому його дружина відчуває і що робити

«Вони одружилися і жили довго та щасливо», — так закінчуються усі добрі казки. Герої пройшли всі випробування свого кохання, жертвували собою заради коханих, і прийшли до щасливого завершення – до весілля. Але якщо в казці весілля це щасливий кінець, то в житті людей, які одружилися – це лише початок.

Що насправді

Огида до чоловіка – чому його дружина відчуває і що робити

Фото автора mentatdgt: Pexels

І насправді, коли закінчується медовий місяць, і починаються «трудові будні», молодята поринають у побут. І ось уже квіти не щодня, а лише у свята. І твій коханий не лише перестає говорити компліменти, а часом і просто не помічає, що на тебе надіто.

І ти бачиш «треники», що розтягнулися на колінах, триденну щетину і шкарпетки, розкидані під ліжком.

І людина, яка ще недавно викликала в тебе захоплення, бажання, стає, раптом, не просто не цікавою, а ще й гидкою. Що ж сталося? Чому ми так змінюємось?

До весілля були мрії про прекрасне життя, після нього пішли розчарування. Як говорила одна клієнтка на прийомі у психолога: «Я мріяла про свій будуар з білими меблями та килимом винного кольору, де на величезному ліжку, вкритому хутром, я лежу в негліжі. А в їдальні на обід борщ обов'язково подається у супниці. А вийшов маленький, хоч і зручний диван у тісній спальні, на який я падаю наприкінці дня від втоми. А борщ чоловік їсть часом просто ополоником із каструлі».

Дівчина з ролі принцеси потрапляє в стан служниці, гарне життя розчинилося, як ранковий туман, пішли сімейні турботи, брудний посуд, зміна памперсів малюкові.

І якщо в період цукерково-квіткового періоду наш організм виробляв гормони задоволення, супутні пристрасті, то після півроку спільного проживання їхнє вироблення припиняється. Зрозуміло, не можна зводити любов до хімічних реакцій, що відбуваються в організмі, але й не можна недооцінювати їхню дію. Тож у чому причина взаємного охолодження чи навіть нетерпіння?

Причини подружнього нетерпіння

Що ж робить спільне проживання щасливим? За статистикою мусульманські шлюби найнадійніші. З'ясовується, що більшість мусульманських шлюбів здійснюється за домовленістю між батьками нареченого та нареченої. А домовляються між собою близькі за статусом та світоглядом сім'ї.

А в Африці є племена, де дівчинку в майбутню сім'ю чоловіка віддають ще в семирічному віці, вона росте разом з іншими дітьми, вчиться побуту, звикає до сімейних цінностей і коли сягає статевозрілого віку, вона виходить заміж, але життя її не сильно змінюється.

Огида до чоловіка – чому його дружина відчуває і що робити

Як налагодити стосунки на стадії огиди?

  • Першою причиною подружнього нетерпіння можуть бути абсолютно різні цінності двох людей.

Коли люди відчувають пристрасть, вони намагаються не завдавати іншому болю, виконують будь-які бажання партнера, поки метелики пурхають у животі. Але пристрасть пройшла, а звички, правила та норми, засвоєні у сім'ях, залишилися. І якщо люди не намагаються створювати свою власну сімейну конституцію, то до розладу недалеко.

  • Другою причиною сміливо можна назвати споживче ставлення одне до одного.

Час споживачів проявляється у всіх сферах, зокрема й у любовних. Що це означає? Людина у коханні хоче «взяти», а не «дати». І коли об'єкт кохання втрачає свою привабливість, та ще кожен день миготить перед тобою, те, що від нього візьмеш?

Еріх Фромм у книзі «Мистецтво кохання» так описав споживчі відносини, що «дві людини закохуються тоді, коли відчувають, що знайшли найкращий об'єкт, що є на ринку, враховуючи при цьому межі власного обмінного фонду».

Усі великі письменники, намагаючись розібратися у структурі кохання, зазначали, що головне у коханні — це вміння давати, а не брати. Як чудово про це сказав Ромен Роллан в «Зачарованій душі»: «Душа, багата любов'ю вмирає, якщо не може мати голодних. Давати! Вічно віддавати себе всю!».

  • Третя причина вияву нетерпимості — особистісна криза.

У житті будь-якої людини трапляються кризи, переломні моменти, коли треба переосмислити прожите, подумати про майбутнє.

Коли криза відбувається у жінки, вона може подумати, що втратила привабливість, «усю свою красу цьому віддала», що ніколи, навіть у кошмарних снах, не могла уявити себе «прислугою».

У чоловіка особистісний криза може виявитися в тому, що він стає неохайним, відчуваючи свою неспроможність, часто вживає спиртне, безглуздо «витріщаючись» у телевізор. Такий чоловік навряд чи викличе у жінки бажання.

Але кожна криза закінчується, і якщо зроблено правильні висновки, життя переходить на новий щабель.

Отже, що ж робити, якщо не відчуваєш колишніх почуттів до чоловіка?

Як поводитися, якщо чоловік став противний

Ще у своєму «Трактаті про кохання» великий Стендаль писав, що коли люди закохані, навіть зовнішні недоліки іншого можуть викликати трепет у душі. І «горобина» на обличчі коханої може викликати захоплення та розчулення. Але час іде, і недоліки вже не розчулюють закоханих, а дратують і викликають огиду.

Але якщо через півроку спільного існування пристрасть минула, можна створити любов самим, створити її із серця. Вона вже не буде такою божевільною і божевільною, як романтичне кохання, а більш рівним і спокійним. Якщо результатом спільного проживання є грамотно побудовані відносини, то почуття виникатимуть наново.

«Коли зближуються два тліючі вугілля, вони зігрівають одне одного. За достатньої потужності між ними спалахує полум'я», — написав у своїй книзі «Як ставитися до себе та людей», психолог Микола Козлов.

Які ж поради можуть допомогти, запитаєш ти? Перш ніж дати поради, домовимося, що люди, які одружилися, один одного люблять і поважають. Бо якщо між людьми існували лише споживчі відносини, то коли бажаний товар втратив свою привабливість, жодні поради не зможуть зберегти такий шлюб. Порожнеча плодить лише порожнечу.

Отже, у нас здорова сім'я, але у певний період життя раптом коханий чоловік став жінці гидкий, і вона не хоче з ним близькості.

  • У житті будь-якої жінки трапляються гормональні збої.

Це відбувається під час вагітності та пологів, і в період клімаксу. Не кажучи навіть про банальні місячні цикли. Це дуже позначається на сексуальних бажаннях жінок.

Є жінки, які просто ненавидять всю чоловічу стать перед настанням «червоних днів календаря». Якщо період відрази до близькості з чоловіком виникає в такі критичні дні, то варто про це прямо сказати чоловікові, щоб він поставився з розумінням.

  • Ще однією причиною небажання близьких стосунків у жінки може бути відсутність довіри до інтимної близькості.

Якщо спочатку відносин, потяг також природно, як схід сонця, то надалі для задоволення від близькості потрібен час і майстерність. Слід повідомляти чоловіка у тому, що подобається, що не подобається і разом шукати варіанти інтимних відносин, які приносять найбільше задоволення обом партнерам.

  • Якщо в тебе виявилася особистісна криза.

Найкраще в цьому випадку усамітнитися, почитати психологічну літературу. Або сходити на виставку разом із близькою подругою, влаштувати вечірку для дівчаток. Добре допомагає медитація та будь-які інші заняття спортом.

  • Якщо все набридло, і близькість стала чимось звичайним і тому небажаною.

Можна разом із чоловіком взяти відпустку, залишити дітей у бабусі, насолодитися відпочинком удвох. Знову спробувати викликати один одного інтерес, щоб розкрити нові грані своєї особистості. Тільки розвиток відносин допомагає пробудити у партнерів зрілу сексуальність.

Всі ці поради хороші лише за зрілих стосунків, коли між подружжям є діалог і взаєморозуміння.

«А я чула, що справжнє кохання — це коли задихаються від пристрасті.

– Ні. Справжнє кохання – це коли задихаються від ніжності». Леонід Жуховицький.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua