Як дізнатися аб'юзера на початку нових відносин – 10 ознак

Як дізнатися аб'юзера на початку нових відносин - 10 ознак

Аб'юзер – ґвалтівник, маніпулятор, тиран. Відносини з такою людиною несуть лише руйнування твоєї особистості, у крайніх формах здоров'я та життя.

Форми насильства

Як дізнатися аб'юзера на початку нових відносин - 10 ознак

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

В аб'юзних відносинах зустрічаються всі форми насильства: фізичне, психологічне та сексуальне. Якщо фізичне та сексуальне насильство для нас вважається крайньою формою, то психологічне дуже підступне, яке не завжди можна розпізнати.

Саме психологічне насильство використовує аб'юзер на ранніх етапах відносин, щоб задовольнити свої потреби у емоційній розрядці. Завдяки йому, аб'юзер розставляє мережі для своєї жертви, з яких дуже важко вибратися.

ТОП-10 ознак аб'юзеру

  • Знецінення

Щоб надалі жертва не зірвалася з гачка, аб'юзер спочатку повинен максимально знизити її самооцінку. Для цього він знецінює всі твої досягнення. Вселяє тобі, що він розумніший і краще за тебе розбирається в твоєму житті.

Переконає, що ти недостойна кращого. Що, окрім цього тирана, ніхто з тобою не буде.

  • Заклик до жалості

Жаль – поширена зброя маніпулятора на початковій стадії відносин. Саме жалість до партнера-аб'юзера заплющує очі жертві на його поведінку, яка приносить їй біль.

  • Газлайтінг.

Один із видів психологічного насильства. Його суть полягає в тому, щоб змінити сприйняття реальності жертви, щоб вона почала сумніватися у своїй адекватності та перестала бути впевненою у правильності своїх думок.

Аб'юзер часто використовує такі вирази: я такого не говорив/не робив, не вигадуй, ти сама винна, тобі потрібно лікуватися і т.д.

На початковому етапі відносин із боку партнера можуть виникнути образливі глузування на твою адресу. На твої зауваження, що це неприйнятно, аб'юзер відповідає тим, що в тебе просто немає почуття гумору, а він просто пожартував.

  • Подвійні стандарти.

Саме протиріччям просякнута поведінка аб'юзера. Він дозволяє і схвалює зі свого боку те, що засудить і лає, якщо це зробиш ти.

Як дізнатися аб'юзера на початку нових відносин - 10 ознак

10 ознак аб'юзеру

Мучаючи тебе своєю необґрунтованою ревнощами, аб'юзер легко дозволяє собі вільності з протилежною статтю. Засуджуючи тебе чи твої вчинки у колі знайомих, аб'юзер лютує за прилюдну критику на свою адресу.

Вимагаючи від тебе повного звіту за прожитий день, аб'юзер прихований у своїх діях і не збирається посвячувати тебе в них. Ігноруючи твої бажання та потреби, аб'юзер вимагає, щоб його потреби стояли у тебе на першому місці.

Це мала частина того, що можна навести приклад. Але все це викликає у тебе відчуття того, що тебе використовують. Вимушує тебе чинити таємно і приховувати свої наміри.

  • Ревнощі.

Почуття власності у випадку з аб'юзером має неадекватну та нездорову силу. На початку стосунків, насамперед, варто звернути увагу на критику партнера твоїх подруг та знайомих. Йому не подобається, коли вони висловлюють свою привабливість.

Грубо критикує макіяж, зачіску або одяг словами: вульгарний, зухвалий, доступний; швидше за все надалі тебе теж чекає подібного роду звинувачення та безпричинна підозра, яка призведе до відмови від найближчого оточення, тотального контролю та позбавлення тебе права вибору.

  • Контроль.

Постійні звіти з твого боку з ким, де та коли ти була. Надмірні розпитування, як ти провела день і спроби не тільки знати, а й впливати на твоє життя. Зазвичай все це починається з наростаючої: від «я ж мушу знати, як ти провела день» до перевірки телефонних дзвінків та повідомлень, а може дійти і до постійного переслідування.

  • Емоційна гойдалка

У аб'юзера немає мети «знищити» тебе, навпаки, в його інтересах, щоб ти якомога довше, а краще назавжди, підживлювала його емоційне тло. Тому він всіляко клянчить прощення, співатиме про неземну любов до тебе, обіцятиме все те, що тільки ти захочеш.

Після того як примирення відбудеться, настає медовий місяць. Аб'юзер показує себе з найкращого боку. Він лагідний і уважний, дбайливий і ніжний. Не забуває про слова любові та спільне прекрасне майбутнє.

Але довго перебувати в хорошому настрої аб'юзери не в змозі. Як не намагайся догодити, конфлікту не оминути. Партнер зможе знайти привід для сварки, навіть якщо його нема. І знову все по новій, поки аб'юзер не змусить тебе його пробачити

  • Агресія

Партнер надмірно агресивний. Він не вміє спокійно та адекватно вирішувати конфлікти чи спірні питання. Все призводить до сварки, де з боку аб'юзера йде агресія, образи, приниження. У таких відносинах ти втрачаєш почуття безпеки, а набуваєш вічного страху чимось образити партнера.

  • Покарання

Щоб відчути силу твоєї залежності, він використовує метод покарання. У найвразливіші моменти партнер може знайти причини для образи, і під приводом «ти сама винна» позбавити тебе того, чого ти на той момент дуже потребуєш.

Наприклад: фінансів, підтримки, сексу.

  • Зміна у твоїй поведінці

Ознаки психологічного впливу, яке використовує маніпулятор спочатку, можуть бути дуже приховано і грамотно використовуватися аб'юзером, так що у тебе не виникнуть сумніви в його правоті.

У такому разі токсичність відносин із боку партнера ти можеш помітити собою. Твоя поведінка змінюється не на краще.

З'являється страх перед партнером, втрачаєш впевненість у собі, контролюєш свою розмову та вчинки, підлабузнюєшся перед партнером, обмежуєш себе через партнера у спілкуванні з людьми, з якими ти любиш проводити час.

Близькі прямо повідомляють, що ти змінилася, і вони турбуються про тебе.

Не варто чекати, поки партнер почне прямо використовувати насильство у відносинах. Найчастіше це говорить про те, що ти міцно сидиш на гачку тирана. Прислухайся до «дзвіночків», які надходять від партнера ще на початку ваших стосунків, і приймай правильне рішення.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua