Як поводитися на початку стосунків з чоловіком дівчині правильно

Як поводитися на початку стосунків із чоловіком дівчині правильно

Те, як чоловік і жінка спілкуються на першому етапі – це фундамент, на якому будуватиметься їх подальша взаємодія. І чим він міцніший, тим більш довірливими та довгостроковими будуть їхні стосунки.

Є кілька простих порад, які допоможуть досягти близькості та довіри у парі.

9 прикладів правильної поведінки

Будь сама собою

Як поводитися на початку стосунків із чоловіком дівчині правильно

Фото автора Miriam Alonso: Pexels

Спочатку завжди виникає бажання десь промовчати, десь погодитись із чоловіком, щоб не зіпсувати про себе враження. Тому неусвідомлено люди закривають на щось очі, воліють промовчати, підлаштуватися під іншу людину.

Але якщо ти розраховуєш на довгострокові перспективи, краще від самого початку не зраджувати себе, бути щирою і не вдавати, що ти не є. Тим більше що все життя ти робити цього не зможеш. Не віддавай себе. Це буде чесно не лише до себе, а й до чоловіка.

Не варто вводити його в оману, інакше в таких відносинах не буде довіри та відкритості.

Зберігай інтригу

Не варто вивалювати на чоловіка всю свою біографію, розповідати подробиці дитинства, сімейні стосунки, зв'язки з іншими чоловіками. При спілкуванні важливо пізнавати одне одного поступово, відкривати нові грані своєї особистості.

Це не означає, що треба бути потайливою, напускати якусь загадковість. Краще більше цікавитись іншою людиною. У спілкуванні намагайся знаходити спільні теми, ділитися саме значущими для себе подіями та думками.

Це набагато цікавіше, ніж розповідати, чому ти сьогодні посварилася з подругою та як твій начальник проводив нараду дві години.

Поділися емоціями

Між чоловіком та жінкою на ранніх етапах стосунків формується кілька типів близькості:

  • фізична близькість – коли ви відчуваєте потяг один до одного, хочете торкатися;
  • духовна близькість – коли ви починаєте розділяти захоплення, принципи та світогляд одне одного;
  • емоційна близькість – коли у вас відбувається обмін емоціями.

Останній вигляд дуже важливий. Так склалося, що переважно за нього відповідає жінка, оскільки в багатьох чоловіків є соціальна заборона на прояв почуттів. Тому необхідно прокачувати свій емоційний інтелект, розвивати емпатію.

Як поводитися на початку стосунків із чоловіком дівчині правильно

Як дівчині правильно поводитися на початку стосунків?

Давай емоційний відгук на дії партнера: смійся над його жартами, захоплюйся його вчинками, висловлюй вдячність за допомогу та співчуття у скрутну хвилину.

Не привласнюй собі чоловіка

Здебільшого жінки йдуть на зближення швидше за чоловіків. Вже після кількох зустрічей у тебе може з'явитися бажання почати сприймати людину як свого майбутнього чоловіка. Але така швидкість може налякати чоловіка.

Якщо він самодостатня зріла особистість, то жінки, які швидко прилипають, будують плани на майбутнє, вигадують імена дітям можуть відлякати.

У принципі це цілком здорова реакція. На початку спілкування ви ще не так добре один одного знаєте, щоб з впевненістю сказати, що проживете разом все життя.

Тому на початку відносин потрібно вміти зберігати незалежність, не намагатися контролювати партнера, міняти під себе, обмежувати його соціальні контакти, виявляти зайві необґрунтовані ревнощі.

Не забувай про своє життя

Почуття закоханості змушує людей всю увагу концентрувати на іншій людині, бути завжди поруч, все робити разом. Він стає головною життєвою цінністю.

Щоб не втрачати інтерес один до одного, не втрачати інших ресурсних сфер, не зливатися з партнером, важливо не забувати, що твоє життя не повинно крутитися навколо іншої людини.

Продовжуй займатися своєю роботою, зустрічайся з друзями, спілкуйся з родичами. Займайся тим, що тебе захоплює і приносить задоволення. Це не тільки дасть тобі більше енергії і змусить скучити за партнером, але й зробить тебе цікавішою в його очах.

Люди, які живуть захопленим насиченим життям, виглядають привабливіше. Особливо це важливо, якщо у чоловіка також є свої справи, покликання, соціальні контакти. Твоя захопленість не змушуватиме його відмовлятися від свого життя на користь стосунків.

Це важливо, тому що у здоровій прихильності одне не суперечить іншому. Не потрібно робити вибір між коханням та друзями, роботою, сім'єю.

Не бери чужі ролі

На першому етапі стосунків дуже важливо залишатися у ролі жінки, з якою чоловік будує романтичні стосунки. Тоді в них буде більша пристрасть, що призведе до формування стійкої прихильності.

Деякі дівчата роблять помилку, беручи на себе не роль коханої, а, наприклад:

  • снігової королеви – “Я ще схожу, подивлюся, а потім повернуся”;
  • матусі – «Я тебе виховаю і нагодую, щоб ти мені потребував»;
  • жертви – «Виріш всі мої проблеми, я без тебе помру»;
  • рятівниці – “Я вирішу всі твої проблеми, і врятую тебе від самотності”.

Покажи його значення

Зберігаючи незалежність, важливо показати, що ти потребуєш чоловіка, а не демонструвати позицію «Я сама». Йому буде приємно бути героєм у твоїх очах, це зависить його відчуття значущості.

Для цього можна говорити про невеликі труднощі та дозволяти чоловікові тобі допомогти, якщо він цього хоче. Звичайно, якщо ти хочеш побудувати з ним міцні стосунки, не варто просити сплатити за всі твої кредити. Але допомогти відвезти машину в автосервіс або відкрити банку з варенням цілком.

Подяка, радість, яку ти показуєш чоловікові, підвищуватиме у нього рівень дофаміну, що веде до відчуття щастя поруч із тобою.

Не приймай серйозних рішень

Почуття закоханості прекрасне, воно спричиняє сплеск таких гормонів, як дофамін, серотонін і окситоцин – завдяки їм формується прихильність, а ось рівень критичного мислення знижується.

Закохані люди не бачать вад один одного, схильні ідеалізувати партнера. Тому на початковому етапі відносин не варто ухвалювати серйозних рішень: брати іпотеку, заводити дітей.

Життя поруч із людиною може здаватися казкою, але важливо, щоб ваші стосунки пройшли випробування часом.

Те саме стосується і рішення розлучитися. Якщо на початку стосунків ви не у всьому поділяєте думку один одного – це цілком нормально. Вам ще належить пройти етап притирання, навчитися домовлятися та йти на компроміс.

Можливо, навіть незважаючи на розбіжності, ваша пара має величезний потенціал. Звичайно, якщо суперечлива не стосуються життєво важливих цінностей, за якими ти не готова йти на поступки.

Будь чесною

Не обманюй людину, яка поруч. Якщо тобі щось не подобається – скажи про це. Якщо ти чогось хочеш – теж скажи. Намагайся не брехати, не лукавити, не маніпулювати. Тільки так ти доб'єшся щирості у відповідь.

Звичайно, всі ці поради не можуть гарантувати, що відносини продовжаться довго. Все залежить від почуттів, які ви відчуваєте один до одного, та бажання бути разом. Зійдетесь ви чи ні, чи подолаєте можливі кризи – це лише ваш вибір.

Але дотримуючись цих правил, ти зможеш правильно розпочати стосунки, розставити пріоритети, позначити особисті межі. Це призведе до взаємного інтересу, поваги та прийняття.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua