Гормональні прищі: лікування, причини, діагностика

Часто у жінок в положенні і дітей підліткового віку з’являються гормональні прищі. Вплинути на порушення може підвищений або знижений рівень в крові таких гормонів, як естрадіол, тироксин, естроген та інші. Позбутися від вугрової висипки на обличчі і тілі, що виникає на тлі дисбалансу, можливо за допомогою гормональної терапії, яка прописується виключно лікуючим лікарем.

Гормональные прыщи: лечение, причины, диагностика

Якщо пацієнт при гормональних порушеннях буде намагатися самостійно усунути прищі за допомогою «Эутирокса» та інших гормональних препаратів, що містять естрогени та інші гормони, то ймовірні незворотні ускладнення.

Причини проблеми

Гормональний фон у чоловіків і жінок може змінюватися під дією зовнішніх і внутрішніх факторів. На висипання вугрів впливають підвищені показники андрогенів, естрогенів, а також прищі можуть проявитися від тироксину, який в організмі пацієнта в надмірній кількості. Висип здатна виникнути, якщо підвищені гормони надниркових залоз або яєчників у представниць слабкої статі. З подібною проблемою часто стикаються жінки під час виношування малюка або в період клімаксу. З-за підвищеного гормонального фону з’являються прищі на спині, обличчі та інших ділянках тіла. Гормональна висип є наслідком таких причин:

 • синдром Кушинга;
 • запальна реакція в органах репродуктивної системи;
 • гормон андроген, який виробляється в посиленому кількості.

У нормі гормональні часто з’являються прищі в підлітковому віці, що пов’язано з посиленою функцією сальних залоз. Шкірні покриви не в змозі вивільнятися від посиленого скупчення жиру, внаслідок чого пори закупорюються і з’являються вугрі. Не рідше одного з проблемою гормонального збою стикаються чоловіки, що відбувається під дією таких чинників:

 • регулярні стреси, які призводять до послабленню імунітету та надмірній вироблення шкірного сала;
 • відхилення з боку ендокринної системи, з-за чого організм страждає від підвищеної кількості деяких гормонів;
 • надмірний прийом стероїдних препаратів.

Які гормони впливають?

Підвищений вміст тестостерону буде видно у підлітка на шкірі.

Подібні прищі не є рідкістю, і на їх розвиток впливають жіночі і чоловічі біологічно активні речовини, які в організмі з надлишком. Патологічні ознаки і висипання спостерігаються при підвищених показниках естрогену і інших гормонів, таких як:

 • андроген;
 • тестостерон;
 • тироксин;
 • дегидротестостерон;
 • дегідроепіандростерон;
 • інсуліноподібний фактор росту-1;
 • кортизол.

Характерні симптоми

При підвищеному вмісті деяких гормонів вискакують гормональні прищі у жінок і чоловіків, які вкрай рідко проходять самостійно. Патологічна висип здатна проявитися в області обличчя, на животі, верхніх або нижніх кінцівках. Як правило, у пацієнта утворюються червоні прищики невеликої величини. Нерідко при висипаннях на тлі гормонального дисбалансу спостерігається сильний свербіж і почервоніння шкіри. У рідкісних випадках формуються гнійні прищі, які вражають глибокі шари шкірного покриву.

Як проводиться діагностика?

При акне в різних ділянках тіла варто звернутися до дерматолога або ендокринолога, які визначать у чому криється причина патології і допоможуть підібрати необхідне лікування. Якщо з’явилися прищі через гормонів, то необхідно пройти комплексне обстеження, яке включає лабораторні та інструментальні техніки. Після візуального огляду ураженої ділянки шкірного покриву і з’ясування тривожних симптомів, лікар призначить робити такі діагностичні процедури:

 • УЗД щитовидної залози обов’язкова процедура при даній проблемі.

  аналіз на вміст естрогену, тестостерону, ТТГ і інших гормонів;

 • обстеження щитовидної залози, наднирників, яєчників за допомогою ультразвукових хвиль;
 • тест на чутливість до антибактеріальних засобів;
 • загальне лабораторне дослідження урини і крові.

При гормональних прищах пацієнту додатково може призначатися обстеження на визначення активності підшкірного кліща Демодекса.

Що робити і як лікувати висипання через гормонів?

Лікарська терапія

Позбутися від гормональних прищів допомагає ендокринолог після комплексної діагностики. Пацієнту, як правило, прописуються медикаменти, заповнюють нестачу деяких гормонів або пригнічують їх вироблення при надмірному кількості. При цьому прибрати прищики однієї тільки гормональною терапією проблематично, тому призначаються інші ліки, представлені в таблиці:

Медикаментозна група Назва
Антиандрогени для жінок «Спіронолактон»
«Флутамид»
«Кетоконазол»
«Фінастерид»
Пероральні контрацептиви, що містять естроген і прогестерон «Дроспиренон»
«Норгестимат»
«Норетиндрон»
Препарати, що містять тироксин «Эутирокс»
«Левотироксин натрій»
«L-тироксин»
Антибактеріальні засоби «Доксициклін»
«Левоміцетин»
«Юнідокс Солютаб»
«Кліндаміцин»
Ретиноїди, позбавляють від прищів будь-якої локалізації «Роаккутан»
«Адапален»
«Третиноїн»
«Акне-Мицин»
«Изотрексин»
Ліки, очищають організм «Лактофільтрум»
«Ентеросгель»

Нетрадиційне лікування

Гормональные прыщи: лечение, причины, диагностика
Відвар з ромашки корисно вживати всередину, а також вмивати обличчя.

Впоратися з гормональними прищами можливо за допомогою природних компонентів, які використовуються після узгодження з лікарем. Важливо розуміти, що така міра не дозволяє стабілізувати рівень гормонів в крові, а є лише допоміжним умовою для поліпшення стану шкіри. Усунути висип на тлі гормонального дисбалансу вдається за допомогою відварів та настоянок, виготовлених з різних рослин і трав. Нетрадиційні ліки підходять для внутрішнього використання. А також можна отримані суміші і розчини наносити на уражені області шкірного покриву. Ефективні при патології такі природні компоненти:

 • ромашка;
 • календула;
 • чебрець;
 • череда;
 • алое;
 • каланхое.

Для якнайшвидшого одужання і усунення гормональних прищів рекомендується приймати Бади і вітамінні комплекси, які зміцнюють імунну систему.

Корекція харчування

Збільшений прогестерон і прищі є поширеною проблемою, яку можна вирішити за допомогою дотримання правильного харчування. Хворому важливо максимально обмежити вживання цукру і вуглеводів, які негативно позначаються на стані шкірного покриву. Замість швидких вуглеводів, хворому показана їжа, що має невеликий глікемічний індекс. Лікування прищів можливо за допомогою щоденного вживання каш, цільнозернового хліба та інших страв. Завдяки подібній дієті значно знижується вміст тестостерону і андрогену в крові, з-за чого прищики з’являються рідше.

При можливості відмовляються від молочних продуктів, оскільки вони збільшують ризики порушення гормонального фону. При надмірному надходженні в організм подібної продукції збільшується вміст інсуліну, а також посилюється виробництво андрогенів яєчниками. При выскакивании прищів потрібно звернутися до лікаря, який підбере дієту індивідуально. Вся їжа повинна бути наповнене вітамінами і корисними мікроелементами, що зміцнюють імунітет. Не менш важливо вживати побільше рідини і намагатися уникати стресових ситуацій.

 

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua