Комедони у дітей: чим небезпечні, як позбавитися, симптоми

Вугровий висип або комедони у дітей часто виникають протягом перших 6 місяців життя. Їхнє утворення обумовлене гормональною перебудовою організму. Поява таких прищів не повинно залишитися без уваги. Маленького пацієнта в обов’язковому порядку слід показати лікаря, який призначить відповідне лікування, що базується на недопущення запалення вугрових точок і швидке позбавлення від них.

Комедоны у детей: чем опасны, как избавиться, симптомы

Чому утворюються?

У немовляти чорні вугри виникають внаслідок закупорки поверхневих сальних залоз шкірного покриву підшкірним салом. Спровокувати цей стан можуть порушення роботи ендокринної системи, а також збої в гормональному фоні. Крім цього, медики переконані, що на розвиток чорних точок може позначитися і спадковий фактор. Якщо у одного з батьків спостерігалися схожі проблеми з шкірним покривом, ризик виникнення комедонів у дитини підвищується.

Які симптоми вказують на патологію?

Головною ознакою розвиток вугрової висипки у немовляти є зміна шкіри. Чорні прищі можуть вразити все тіло, однак найбільш часто утворюються вони на обличчі. Бувають закриті і відкриті комедони. Перший прищ має білий колір і являє собою невеликий горбок на шкірному покриві. Переважно протікає така патологія без запального процесу, оскільки в закрите новоутворення не проникають бактерії і бруд. При цьому таке новоутворення болить, шкірний покрив навколо нього набрякає і може червоніти.

Навіть у маленьких пацієнтів може виникнути дана проблема.

Що ж стосується відкритого комедона, то виглядає він як прищик з чорною крапкою. Всередині пори накопичується підшкірне сало, ороговілі ділянки шкіри і бруд. Якщо в таку освіту потрапляють бактерії, розвивається запальний процес. При цьому маленькі пацієнти скаржаться на біль при натисканні на прищ, масштабна область шкірного покриву близько комедона червоніє, локально підвищуються показники температури. Нерідко спостерігається печіння і свербіж шкіри.

Чим небезпечні?

Чорні крапки у новонароджених не несуть небезпеки, проте без відповідної терапії та виявлення фактора, який спровокував виникнення комедонов, не виключено виникнення наслідків. При попаданні в вугровий висип патогенних мікроорганізмів відбувається сильний запальний процес, впоратися з яким в деяких ситуаціях не представляється можливим без проведення оперативного втручання. Після хірургії на шкірному покриві залишаються шрами і рубці. Усунути їх дозволяє виключно лазеротерапія.

Після позбавлення від закритих комедонов на шкірі можуть утворитися атрофічні плями, які не представляють небезпеки, однак викликають естетичний дискомфорт.

Як позбутися від комедонов?

Якщо батьки виявили у немовляти вугровий висип, в першу чергу потрібно обробити її за допомогою розчину антисептика. При цьому лікарі звертають увагу на те, що видавлювати такі прищики категорично заборонено. Ці маніпуляції можуть тільки погіршити стан речей. Щоб позбутися від комедонов, потрібно відвідати медичний заклад, де будуть проведені діагностичні заходи і прописано правильне лікування.

Комедоны у детей: чем опасны, как избавиться, симптомы
Для запобігання негативних наслідків рекомендується пройти повне обстеження.

На прийомі медик в першу чергу проводить опитування батьків, під час якої з’ясовує, наскільки давно з’явилися проблеми з шкірою. Потім лікар приступає до огляду шкірного покриву і відправляє маленького пацієнта на обстеження. Іноді потрібно взяти зішкріб з шкіри. Для цих цілей комедон розкривають і досліджують його вміст. Якщо є підозра на порушення діяльності ендокринної системи або збій в гормональному фоні, дитину відправляють на загальне дослідження крові.

Коли підтверджуються проблеми з гормонами, вдаються до допомоги медикаментів, за допомогою яких вдається нормалізувати гормональну систему. Крім цього, можуть бути прописані антибактеріальні препарати, гепатопротектори, сорбенти і вітамінно-мінеральні комплекси. Правильне ліки і тривалість його застосування визначає лікар, враховуючи тяжкість перебігу діагностованої патології і особливості організму дитини.

Профілактичні заходи

Щоб не допустити розвиток комедонів у маленького пацієнта, батькам потрібно стежити за раціоном малюка. У меню потрібно додати овочі і фрукти, продукти, що містять багато вітамінів і мінералів. Обмежити слід солодощі, фастфуд, жирну і смажену їжу. Це ж стосується мами, що годує малюка грудьми. Контролювати потрібно і гігієну дитини, використовувати щадні засоби для умивання і купання. Лікарі рекомендують частіше бувати з малюками на свіжому повітрі, заохочувати їх прагнення до занять спортом. Важливою профілактичною мірою є і систематичне проходження медоглядів, які дозволяють на початковому етапі діагностувати будь-які патології та провести своєчасне їх лікування, що дасть можливість запобігти проблеми з шкірою і комедони у дитини.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua