Прищі з-за щитоподібної залози: діагностика, лікування, локалізацію

Шкіра обличчя будь-якої людини відображає стан всього організму, якщо він здоровий, то і шкірний покрив чистий. Прищі з-за щитовидки в період статевого дозрівання, ні в більш дорослому віці не є нормою, це повинно насторожити кожного. Такі висипання сигналізують про захворювання щитовидної залози і всієї ендокринної системи.

Прыщи из-за щитовидки: диагностика, лечение, локализация

Чому при проблемах зі щитовидкою виникають прищі?

Щитовидна залоза і надниркові залози виділяють гормони, необхідні для природного функціонування організму. Збої в роботі щитовидки заявляють про себе появою прищів в результаті порушення обмінних процесів в шкірі. Основні патології з-за гіперфункції та дисфункції щитовидної залози показано в таблиці:

Функції Виробляється к-сть гормонів Симптоми
Гіпертиреоз Набагато вище норми Безсоння
Підвищена температура
Втрата ваги
Тремтіння рук і ніг
Потовиділення
Прыщевая висип на обличчі
Гіпотиреоз Істотно нижче норми Запаморочення
Набряклість шкіри
Збій регул
Швидка стомлюваність
Анемія
Гнійні вугри на шкірі обличчя

Прищі на обличчі можуть виникати внаслідок йододефіциту. На обмін речовин на шкірних покривах впливає гормон трийодтиронін, недолік його відразу позначається на роботі потових і сальних залоз. Він регулює потовиділення, відновлення клітин шкіри і насичення її киснем. При нестачі йоду щитовидка починає працювати зі збоями і з’являються прищі і вугри.

Прищі і вугри на обличчі можуть з’явитися при дисфункції щитовидної залози, також може викликати і гіперфункція щитоподібної залози.

Як зрозуміти і локалізація

Набряклість обличчя може бути ознакою хвороби щитовидної залози.

При гіпотиреозі з’являється набряклість на обличчі, анемія, клітини шкірного покриву не можуть боротися з інфекціями і з цієї причини з’являються гнійні вугри. Гіпертиреоз викликає посилену пітливість, пори забиваються, що веде до появи прыщевых висипань. Також акне на шиї і тканинах обличчя часто викликає нестача йоду і підвищений рівень ТТГ — тиреотропний гормон, що виробляється гіпофізом для нормальної роботи щитовидної залози і регулювання дітородної функції у жінок. Надлишок його сприяє гормонального збою, що відображається появою висипки.

Діагностика

При появі тривожних симптомів гіпертиреозу або гіпотиреозу негайно потрібна консультація лікаря-ендокринолога. Він проведе діагностичні процедури і призначить лікування щитовидної залози. Для встановлення всієї картини захворювання проводяться такі дослідження:

  • аналіз крові на ТТГ;
  • УЗД горла;
  • перевірка на вироблення гормонів зв’язаної і вільної формі.

Лікування щитовидки

Прыщи из-за щитовидки: диагностика, лечение, локализация
При прийомі препаратів доповнюють недолік гормону акне не повинно турбувати.

Щоб вилікувати висипання, потрібно лікувати щитовидну залозу і нормалізувати її функції. Тоді і прищі зникнуть самі собою. Для лікування при гіпотиреозі використовують препарати, що компенсують недолік йоду в організмі, це «Йодомарин» і корінь перстачу білої, коригувальні роботу щитовидки. Терапія гіпотиреозу використовує застосування «Л-Тироксину», який за дією тотожний ендогенним тиреоїдних гормонів в людському організмі. Він сприятливо впливає на ріст і регенерацію клітин і обмінні процеси.

Профілактичні рекомендації

Щоб уникнути проблем зі щитовидкою і появи прищів, важливо не допускати йододефіциту в організмі. Найкраще вживати в їжу морську капусту, мідії, креветки, кальмари і інші доступні морепродукти. Цілющі властивості мають фейхоа, цитрусові, хурма, суниця і смородина. Їх рекомендують регулярно. Будуть корисні прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом та відмова від шкідливих звичок. Дуже важливо пам’ятати, що самолікування небезпечно для здоров’я, потрібно регулярно проходити медогляди, щоб виявити захворювання якомога раніше.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua