Як розпізнати чоловіка маніпулятора.

Як розпізнати чоловіка маніпулятора.

Будь-які маніпуляції – правильний спосіб зробити стосунки токсичними. Маніпуляція – це емоційне насильство. Проблема в тому, що найчастіше людина, яка її використовує, добре знає, як приховати свої дії, щоб тримати жертву під контролем.

Він намагається змусити жінку думати, що така поведінка є нормальною, прийнятною або просто нічого не сталося. Ось чому жертві маніпулятора важко розірвати такі відносини. Партнер, який звертається до маніпуляцій, змушують відчувати, що проблема не в ньому.

Чому чоловіки маніпулюють у стосунках

Як розпізнати чоловіка маніпулятора.

Фото автора Daniele La Rosa Messina: Pexels

Чоловік, який маніпулює, має чітку мету: домінувати та показати, що він незамінний у твоєму житті. Така людина не допомагатиме рости тобі вгору, тому що чим більше сили та самосвідомості ти проявляєш, тим більший ризик і ймовірність, що ти підеш.

Маніпулятор не підтримує, не приймає тебе такою, якою ти є. Життя з ним – це пекло, хоча ти можеш не усвідомлювати цього повною мірою. Зазвичай, такий чоловік вибирає психічно слабких жінок, але не завжди. Маніпулятор розуміє де слабке місце жінки і відмінно маніпулює цим.

Поради психолога, як розпізнати чоловіка маніпулятора

Тобі це звучить знайомо? Ось десять найпоширеніших рис, що характеризують деструктивного маніпулятора:

  • Він завжди звинувачує тебе

Навіть із найменшої дрібниці може зробити великий скандал. Автобус спізнився, квітка впала зі столу, кішка зіпсувала диван — винна лише ти. Це ти не перевірила, котра година, перш ніж вийти, не закріпила вазу, не привчили кішку до порядку. І це ще не все.

Маніпулятор дбає про те, щоб ти усвідомила, як багато не зробила. Він нагадуватиме тобі про це при кожному зручному випадку, і застосовуватиме емоційний тиск.

  • Він регулярно радить тобі працювати над собою

Так склалося, що маніпулятори часто є ентузіастами особистісного розвитку. У їх інтереси входять тренінги НЛП та різні види коучингу. Це звучить ірраціонально, адже у суспільстві такого типу мають бути люди, які усвідомлюють себе, прагнуть внутрішньої рівноваги. Так, але серед них є й ті, кого варто уникати.

Маніпулятор має високий рівень знань у галузі людської психології і справляє враження емоційно і життєво «освіченої» людини. При цьому такий чоловік будь-що доводить тобі, що більшість твоїх рішень помилкові. Він також розповість і доведе тобі, що помилки, які ти робиш, викликані твоєю некомпетентністю та дурістю.

Як розпізнати чоловіка маніпулятора.

Маніпуляції у стосунках. Улюблені фрази маніпулятора

Хоча на початку стосунків маніпулятор зачаровуватиме тебе своїм лестощами та своєю чарівністю. Він змусить тебе думати, що він наймиліша, найдобріша і найдбайливіша людина.

  • Він дуже чутливий до себе

У тебе може скластися враження, що він сильний. Однак, як правило, це чоловік з дуже нестійким почуттям власної значущості, що залежить переважно від зовнішніх факторів.

  • Дуже підозрілий

Маніпулятор не заспокоюється. Він щодня нервує, тому що ніколи не впевнений у тому, що його дії дадуть бажаний результат. Він постійно спостерігає, аналізує і, якщо потрібно, швидко змінює тактику дій.

Він спостерігає за тим, що ти робиш і намагається по-своєму зрозуміти твої дії. Його інтерпретації рідко збігаються з реальністю, але це нормально, тому що він здатний довести тобі, що його точка зору є вірною. І найчастіше, ти повіриш у це.

  • Шантаж

Це основна риса маніпулятора. Шантаж (в основному емоційний) варіюється від найпомітнішого і іноді навіть невинного до такого, що ранить глибоко і надовго. Він часто проявляється в тому, що маніпулятор шкодує себе, перебільшує свої почуття, надмірно перебільшує свою хворобу чи погане самопочуття.

Його реакції перебільшені, всі вони спрямовані на те, щоб змусити тебе зламатись і зробити те, що він хоче.

Як розпізнати чоловіка маніпулятора.

Giphy

Так само маніпулятор постійно переінакшує твої слова на свою користь. Він не просто намагаються «заднім числом» змінити зміст своїх слів та дій. Він робитиме те саме з твоїми словами та діями.

  • Філантроп

Часто це одна з масок маніпулятора. Звичайно, є люди, які віддають гроші на благодійність та займаються волонтерством – це чудово! Але маніпулятор обов'язково переверне цю допомогу, ти відчуватимеш, що винна йому. Вирватися із цієї системи складно. Він також любить показувати, як мало ти означаєш, якщо не користуєшся його підтримкою.

  • Перфекціоніст

Не кожен маніпулятор – перфекціоніст, і не кожен перфекціоніст – маніпулятор. Однак якщо ти зустріла людину, яка має всі перераховані вище риси, і при цьому надзвичайно стурбована, наприклад, чистотою свого будинку і власною гігієною, остерігайся.

  • Провокування почуття сумніву

Однією з найчастіше використовуваних зброї маніпулятора є сумнів. Чоловік може настільки поміняти твоє мислення та сприйняття себе, що ти починаєш сумніватися, чи ця ситуація є «проблемою».

  • Постійна брехня

Маніпулятор постійно використовує брехню. Він змушує тебе ніколи не бути впевненою в тому, що істинно, а що хибно, це шалено пригнічує. Він намагається змусити тебе повірити у його версію подій, навіть якщо для цього немає жодних підстав.

  • Пасивно-агресивна поведінка

Чоловік, який маніпулює, рідко каже прямо, зазвичай він вдається до пасивно-агресивної поведінки. Він постійно дає маленькі натяки на те, що ти зробила щось не те. Так по маленькій крапельці маніпулятор досягає свого.

Для маніпулятора немає особистих кордонів в іншої людини. Він вважає, що має право чинити так, як йому заманеться. Пам'ятай, перший крок – це навчитися розпізнавати тактику маніпулятора, щоб ефективно захищатись від нього.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua