Лаурилсульфоацетат натрію та його застосування в косметиці

Лаурилсульфоацетат натрію та його застосування в косметиці

Лаурилсульфоацетат натрію (sodium lauryl sulfoacetate або SLSa відноситься до групи ПАР. Хоча він і є твердою аніонною поверхнево-активною речовиною рослинного походження, але це не те саме, що лаурилсульфат натрію (SLS).

Це органічне з'єднання набагато м'якше та відповідає стандартам ECOCERT. У нього висока здатність до піноутворення та низький рівень подразнення шкіри. Тому виробники із задоволенням включають його до складу шампунів, пін, рідкого та твердого мила.

У результаті виходить аніонна несульфатована неетоксильована поверхнево-активна речовина, яка добре переноситься шкірою.

Другою відмінністю SLSa є його в'язкість. При взаємодії з водою лаурилсульфоацетат натрію утворює гель або пасту, що залежить від концентрації основної речовини. Продукт має інтенсивне кремове забарвлення.

Третя відмінність sodium lauryl sulfoacetate від інших його побратимів – це мінімальні емульгуючі властивості, що дає можливість включати масло в будь-яку формулу піняться доглядових засобів: від шампунів до крем-гелів.

А у твердому варіанті створювати кульки для ванн, наприклад, сухі шампуні, душові ролики, пральні порошки. Крім того, sodium lauryl sulfoacetate пом'якшує тверді шампуні, створені на основі сульфату кокосового натрію.

Загальноприйнята концентрація речовини у доглядових засобах – від 1 до 20%, рН – від 5,0 до 7,5. Продукт розчинний у воді будь-якої температури, але не розчинний у олії. Універсальний для будь-якого типу шкіри та волосся.

Показання та протипоказання

Оскільки SLSa відноситься до поверхнево-активних речовин, тобто до додаткових інгредієнтів будь-якого косметичного засобу, жодних показань для його використання не існує за визначенням.

Що ж до протипоказань, то основне – це індивідуальна непереносимість продукту. Перед першим використанням, незважаючи на всю м'якість речовини, рекомендують провести експрес-алерготестування на сумісність зі шкірою.

Крапля засобу на зап'ястя та через чверть години оцінка реакції шкіри. Якщо її немає, значить можна сміливо користуватися доглядовим засобом. Якщо з'явилася почервоніння, свербіж – шукай заміну. Не слід використовувати продукти з SCI, SCS, вони токсичніші. Найімовірніше, тобі потрібна органіка.

Правила роботи в домашніх умовах

Сьогодні стало модним робити сухі шампуні, бомби для ванн та інші доглядові засоби з лаурилсульфоацетатом натрію в домашніх умовах. Це просто, а результат настільки приємний, що процес ставиться практично на потік.

Лаурилсульфоацетат натрію та його застосування в косметиці

Жорсткі та м'які сульфати у косметиці

Однак, щоб працювати з лаурилсульфоацетатом натрію треба обов'язково дотримуватись кількох правил:

 • працювати треба у респіраторі, сьогодні за часів пандемії – це не проблема. Але дихати порошком ПАР у повітрі – дуже неприємно;
 • можна розчинити речовину у теплій воді або перемішати з ефірною олією;
 • можна відразу додати в порошкову фазу бомб для ванн, як один з компонентів.

Рецепти

Насправді їх досить багато. Ми пропонуємо декілька варіантів.

Мигдально-медове молочко для ванни

Це можливість приготувати своїми руками розкішну просто королівську ванну для шовковистості шкіри. Щоб насолодитися цим чудовим моментом необхідно:

 • мигдальне молоко в порошку – 20 г, з концентрацією готовому варіанті близько 20%;
 • коханий тобою косметичний ароматизатор – 2,7 г (2%);
 • порошок кукурудзяного крохмалю – 60 г (60%);
 • порошок екстракту бджолиного меду – 10 г (10%);
 • лаурилсульфоацетат натрію – 9 г (близько 8%)

Алгоритм приготування простий:

 • потрібно підготувати все необхідне до роботи, зокрема – порожні контейнери;
 • перетерти мигдальний порошок із ароматизатором;
 • перемішати суміш до гомогенності;
 • перемістити склад у миску та додати інші компоненти;
 • змішати складові та перекласти в контейнер або скляну банку для зберігання.

Цю суміш використовують у кількості однієї столової ложки одну ванну теплої води. Піна та її якість можна порівняти з настроєм від процедури. Зберігається вона півроку у прохолодному та сухому місці.

Оскільки молочко без води, консервантів, які запобігають зростанню мікробів, не потрібно. Мікроорганізми без води не мешкають. Достатньо стежити, щоб отримане молочко залишалося сухим.

Якщо ти плануєш зберігати його у ванній кімнаті та використовувати мокрими руками, додай до складу 1% фенотипу. Це маслорозчинний консервант широкого спектру дії, який захистить цю суміш на 100%.

Пам'ятай, що будь-яка заміна інгредієнтів змінить кінцевий продукт. Цей рецепт настільки простий, що альтернативні складові кардинально змінять готовий засіб. Але експеримент завжди цікавий. Можна розпочати з ароматизатора.

Якщо і молочко, і аромат є кокосовими, вийде справжня тропічна ванна. SLSA можна замінити на SCI або SCS. А можна просто не додавати ПАР у рецепт. Але тоді розкішної піни просто не буде.

Твердий шампунь

З усіх варіантів нам здався найцікавішим аюрведчий склад, для приготування якого необхідно:

 • по 4 г порошку Амли та Шикакая;
 • по 25,5 г косульфату натрію та SLSA;
 • 12 г мінералки або відфільтрованої води;
 • кокосове біомасло – 9 г.

Усі складові змішують у мисці, підігрівають на водяній бані, доводячи помішуванням до однорідності суміші. якщо необхідно використовують маточка, розтираючи тверді грудочки об краю миски.

Товкач повинен бути керамічним або з хірургічних сплавів – неокислюваним. Важливо отримати густу гомогенну масу, не перегрів її, щоб не випарувалася вся вода. Готову масу перекладають у форми до повного застигання.

Потім вміст витягають з форми і залишають на просушування при кімнатній температурі на дві доби. Інгредієнти можна змінювати до смаку: нейтральна хна, алтей, хвощ, кропива, інше базове масло.

Якщо змінюється база, звертають увагу до її потенціал окислення. Або додають вітамін Е, як стабілізатор, або краще взагалі відмовляються від олій, що мають високий рівень окислення.

Суха піна для ванн

Останнім часом суха піна витіснили всі рецепти із SLSA за рахунок абсолютно утилітарної ефективності. Йдеться саме про очищення шкіри, а не лише про задоволення від пишної піни.

Пропонуємо незвичайний рецепт німецьких косметологів. Тут акцент зроблений саме на SLSA – м'який за своїми властивостями ПАР з відмінною піняною піною, що працює і в жорсткій воді. Він знімає поверхневий натяг і не дратує шкіру.

Крім того, в такій же кількості використовують соду як інгредієнт, що чистить. Інші компоненти дають зволоження дерме – гліцерин, відлущують рогові лусочки – лимонна кислота.

Необхідно взяти:

 • соду – 100 г;
 • крохмалю – 40 г;
 • лимонної кислоти – 20 г;
 • дві столові ложки гліцерину;
 • SLSA – 100 г.

Соду перетирають у мисці з крохмалем, додають лимонну кислоту та гліцерин. Усі ретельно перемішують. Додають SLSA та перетирають склад до порошкоподібного стану. Зберігають у скляній ємності, стежать за тим, щоб до складу не потрапляла волога.

Використовують по їдальні ложці порошку на ванну. Ефект – приголомшливий: шкіра шовкова та скрипить від чистоти. Спробуй!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua