Сумніви у відносинах у жінок – це нормально? Що робити

Сумніви у відносинах у жінок – це нормально? Що робити

Без довіри важко збудувати міцні стосунки, але що робити, якщо чоловік викликає сумніви? Якщо ти не знаєш, чи можеш покластися на нього? Чи варто продовжувати стосунки чи саме час відмовитися від них?

Причини сумнівів

Сумніви у відносинах у жінок – це нормально? Що робити

Фото автора Photography Maghradze PH: Pexels

Безумовно, довіра – найважливіша основа міцних відносин. Тільки відчуваючи довіру до чоловіка, ти можеш на нього покластися, відкритися йому, бути самою собою.

А головне – ти можеш дозволити собі бути вразливою, знаючи, що він не завдасть тобі страждань, не зрадить, не зруйнує твою цілісність та самооцінку. Особливо це важливо, якщо ти плануєш заводити дітей.

Але сама собою недовіра виникає з двох причин: або воно пов'язане з реальними проблемами у відносинах, або з проблемами у твоєму світогляді та ставлення до світу в цілому.

Виправдана недовіра

Воно виникає з урахуванням досвіду спілкування саме з цим партнером. Ти вже зіткнулася із ситуацією, коли він дав зрозуміти, що на нього не можна покластися.

Часом такі ситуації цілком очевидні, а часом здається, що сумніви у людині виникають на порожньому місці. Але це не так, просто ти ще не усвідомила, що саме викликає в тобі недовіру до партнера.

До ситуацій, що призводять до подібного відношення, можна віднести:

 • зраду чоловіка;
 • обман, нехай навіть у дрібницях;
 • коли він не дотримався слова, хоча знав, що для тебе це важливо;
 • якщо партнер підвів у скрутний період часу;
 • не надавав допомогу, коли міг її надати, хоча бачив, що ти її потребуєш;
 • уникав відповідальності чи прийняття важливих рішень;
 • він не йде на поступки, не зважає на твою думку;
 • він у всіх проблемах перекладає вину на тебе;
 • знецінення значимості будь-якої проблеми у відносинах.

Подібні ситуації, особливо, якщо вони повторюються щоразу, призводять до відчуття, що на цю людину не можна покластися. Він не став тобі опорою, оскільки підсвідомо ти розумієш, що все лягає на твої плечі.

Спілкуючись з таким чоловіком, жінка відчуває самотність, незахищеність, тривогу, тому що виявляється наодинці зі своїми проблемами.

Навіть якщо чоловік не зраджував твою довіру, але в дрібницях ти помічаєш, що не можеш на нього покластися, спертися, це цілком обґрунтовано викликає у тебе сумнів у тому, чи варто пов'язувати своє життя з цією людиною.

Сумніви у відносинах у жінок – це нормально? Що робити

Довіра у відносинах: як її створити чи відновити?

Як діяти в такому разі

Важливо проаналізувати ваші стосунки. Подумай, як багато відношення тобі дають, а як багато тобі самій доводиться вкладатися в них. Якщо ти відчуваєш недовіру, то проблема глибша, ніж просто «Він не зустрів мене з аеропорту, хоч я на нього сподівалася».

Це означає, що у цих відносинах не задовольняється базова потреба будь-якої людини – потреба у безпеці.

Можливо, він сам не розуміє, як чинить, не помічає твоїх сумнівів. Зазвичай така поведінка – це результат виховання, у якому батьки поставили дитину на певний «п'єдестал», де відчував себе центром сім'ї.

Виростаючи, такі люди не те, що не вміють «ділитися», вони навіть не усвідомлюють, що роблять щось не так.

Якщо чоловік тебе дійсно любить і дорожить вашою спілкою, він буде готовий змінитися заради того, щоб його зберегти, переосмислити свої дії.

Перше, що необхідно зробити – сказати про свої почуття і донести до партнера, наскільки тобі це значимо. У розмові важливо не звинувачувати його, не заганяти в кут, бути відкритою і готовою до конструктивного діалогу.

Уникай узагальнень, типу «Ти завжди так робиш». Наводь конкретні приклади, щоб донести свою думку.

Також варто замислитися, чи йдеш ти на поступки у стосунках, чи тільки вимагаєш допомоги від чоловіка. Іноді люди самі не помічають цього, і постійно почуваються обділеними увагою. Буває, що поведінка партнера, це лише реакція на твою власну поведінку.

Невиправдана недовіра

Якщо ти, проаналізувавши ваші стосунки, не змогла знайти конкретних причин, які привели до цього, то можливо твої сумніви в людині ніяк з ним не пов'язані. Вони або результати твого негативного досвіду попередніх відносин, або базової недовіри до світу.

Зазвичай це можна зрозуміти за декількома ознаками:

 • тобі важко сходитися з новими людьми;
 • ти ніколи не просиш допомоги навіть у близьких та друзів;
 • коли з тобою спілкується хтось малознайомий, ти завжди вважаєш, які приховані мотиви він переслідує;
 • вже на початку стосунків ти припускаєш, що можливо вам доведеться розлучитися і плануєш шляхи відступу;
 • коли тобі потрібно зблизитися з іншою людиною, щось у нього попросити або пройти співбесіду, ти спочатку налаштовуєшся на вороже ставлення до себе;
 • ти підсвідомо припускаєш завжди найгірший варіант розвитку подій;
 • ти вважаєш, що в цьому житті можна покластися тільки на себе.

Якщо в твоєму житті багато таких ознак, велика ймовірність, що в тебе є базова недовіра до світу в цілому. Зазвичай воно формується ще в дитинстві і ґрунтується на взаєминах з батьками.

Як діяти в такому разі

Проаналізуй своє життя та зрозумій причину недовіри до людей. Якщо справа у відносинах, які завершилися зрадою і мали травмуючий вплив, важливо закрити цей гештальт, усвідомити, що зараз ти зустрічаєшся з зовсім іншою людиною.

Постарайся подивитись на нього критично і зрозуміти, скільки його вчинків викликали в тобі почуття довіри, а скільки навпаки його перекреслювали. Твоє завдання прокачати свою об'єктивність та відокремити реальність від негативного досвіду. Адже він заважає тобі будувати близькі стосунки.

У такому разі повертати довіру доведеться крок за кроком:

 • завжди нагадуй собі, що твої сумніви не стосуються реальності;
 • коли в голові з'являються негативні думки, піддай їхньому критичному аналізу;
 • вчися покладатися на іншу людину – просто відкрийся їй і подивися, як вона на це реагує, чи відгукується, виявляє участь, чи дотримується своїх обіцянок тощо;
 • проси допомоги у близьких і сама надай їм допомогу.

Сумніви у відносинах у жінок – це нормально?

Сумніви, які ти відчуваєш – це сигнал твоєї підсвідомості, яка хоче, щоб ти в чомусь розібралася, щось змінила у своєму житті. Головне правильно зрозуміти, що цей сигнал вказує.

Можливо, він підказує, що ти перебуваєш поруч із людиною, на яку не можна покластися, яка тобою маніпулює, хай і неочевидним способом. Або він тебе вже зрадив, але ніяк не намагається загладити провину.

Тоді це привід замислитися, чи потрібно продовжувати ці відносини.

Можливо, цей сигнал – відлуння минулих стосунків, які психологічно ти так і не завершила. Тоді тобі потрібно розібратися з цим і поставити крапку, щоб почати з чистого аркуша з іншою людиною.

А можливо, це сигнал про те, що тобі в принципі складно довіритися людям, тоді потрібно не розривати стосунки, а, навпаки, з їхньою допомогою навчитися знімати захист і зближуватися з людиною, яка тобі подобається.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua