Вільні відносини між чоловіком та жінкою з точки зору психології

Вільні відносини між чоловіком та жінкою з точки зору психології

У кожних відносинах є свої правила, домовленості та умови. Все це допомагає вибудовувати взаємодію, ґрунтуючись на інтересах та принципах обох партнерів. Як правило, це класичні моменти, такі як турбота, повага, порозуміння та вірність.

Нестандартною та рідкісною формою взаємовідносин є вільні відносини. Хоча останнім часом про них дедалі частіше можна почути. Що ж таке вільні стосунки і чим вони відрізняються від класичної моделі кохання?

Поняття та особливості

Вільні відносини між чоловіком та жінкою з точки зору психології

Фото Naassom Azevedo on Unsplash

Вільні відносини – це взаємозв'язок двох людей, засновані на легкості, зручності, свободі та відсутності претензій. Такі відносини не передбачають відповідальності, обов'язків та зобов'язань. У вільних відносинах пара приємно проводить час, насолоджується суспільством один одного в ті моменти, коли обом зручно.

Коли їм це не хочеться, кожен із розумінням ставиться до бажання партнера. Основною відмінністю вільних взаємовідносин є свобода в інтимному житті. Справді, вірність, сталість та надійність – не характерні для таких спілок.

Чому люди будують вільні стосунки

Такі відносини готові будувати далеко не всі. Більшість до них ставляться насторожено і навіть не допускають думки про них. Як показали дослідження, чоловіки частіше за жінок хочуть вибудовувати вільні взаємини.

Це пов'язано з тим, що жінки більше схильні до прихильності та потребують партнерства, а також піклування та захисту, що неможливо в рамках свободи та незалежності одна від одної.

Деяким чоловікам властива безвідповідальність і небажання приймати рішення за двох. Він готовий ручатися лише за себе.

Які фактори впливають на бажання перебувати у вільних відносинах:

 • Помилки виховання.

Не щеплене почуття відповідальності та моральних норм; дитячі травми, пов'язані з відходом батька із сім'ї; і навіть авторитарна постать матері у ній. Усі ці чинники впливають формування у чоловіка позиції безвідповідального і несерйозного партнера.

 • Болючий досвід.

Чоловік неодноразово обпалювався, тому вибрав вільні відносини у вигляді захисної реакції від хворобливих переживань. Він упевнений, що якщо з партнером домовитися заздалегідь не відчувати один одного прихильностей, це дозволить йому вберегтися від страждань.

 • Інтерес.

Можливо, людині просто цікаво, як це, мати вільні стосунки. Припустимо, чоловік почув від друга, що є такий формат взаємодії, і чоловікові стає цікаво, що нового і незвіданого він може осягнути за допомогою такого союзу.

Позитивні сторони вільних відносин

Як у будь-якому прояві, у вільних відносинах є свої позитивні сторони:

 • Свобода.

У класичних відносинах існують обмеження, які допомагають зберігати мир та спокій у союзі. Ці обмеження можуть тиснути і створювати відчуття утисків партнеру.

Вільні ж відносини дозволяють бути незалежним від думки іншого, рішення приймаються одноосібно, не потрібно ні перед ким звітувати. Тільки легкість, невимушеність і навіть вільність супроводжують такі стосунки.

 • Відсутність претензій.

У зв'язку з тим, що на початку люди домовляються про відсутність тиску з боку партнера, люди в парі не мають права висловлювати один одному невдоволення. Особливо якщо вони пов'язані з ревнощами та суперництвом.

Вільні відносини між чоловіком та жінкою з точки зору психології

Вільні відносини. Кому підходять вільні стосунки?

Простіше кажучи, партнери в подібній парі завжди всім задоволені, адже у них відсутні очікування та вимогливість один до одного.

 • Відсутність брехні та зрад.

Коли ви один одному нічого не обіцяєте із самого початку, то й сенсу прибріхувати, перебільшувати немає жодного. А зрад не існує й поготів. Вільні стосунки дозволяють не будувати плани, очікування та згодом не розчаровуватись.

 • “Свіжість” почуттів.

Класичні відносини з'їдає побут і існує ризик того, що вони будуть оточені рутиною та нудьгою. Вільні відносини можуть зберігати в собі новизну та сміливість, що для деяких є ключовою умовою побудови відносин.

Такі відносини пікантні, екзотичні та оригінальні. А можливість зустрічатися з різними партнерами, дозволяє урізноманітнити своє інтимне життя.

Мінуси вільних спілок (оборотна сторона)

Вивчивши позитивні сторони, складається враження, що свобода у відносинах це щось таке приємне, легке та повітряне. Насправді ж за перерахованими плюсами стоїть маса негативних наслідків:

 • Відсутність відповідальності.

Небажання партнерів нести відповідальність один перед одним однозначно є негативним аспектом, адже насамперед це свідчить про їхню несерйозність, корисливість та егоцентризм.

Розвинене почуття відповідальності притаманне порядним та високо моральним людям, з моральними життєвими принципами. Небажання відповідати за партнера криється в комплексах, образах та травмах.

 • Холодність та байдужість.

Вільні відносини не можуть бути теплими, відкритими та глибокими. Вони, як правило, поверхневі, байдужі. Партнеру все одно, що з тобою відбувається, що турбує тебе, які у тебе проблеми. Ставлення як до послуги, виконавця якої він може змінити.

 • Неможливість впливати на стосунки.

Навіть у вільних відносинах є речі, які здатні бути неприємними і які б ти хотіла змінити. Проте навряд партнер буде радий претензіям, адже спочатку була домовленість про небажання чути невдоволення.

Через деякий час, можливо зіткнутися з усвідомленням, що ти не вирішуєш у відносинах нічого. Це, зрештою, призведе до розриву такого союзу.

 • Приреченість таких відносин.

На жаль, такі вільні стосунки приречені на провал. Адже відсутність партнерства, можливості вирішувати всі проблеми разом, а також посереднє залучення до життя один одного, рано чи пізно поставить такий союз у глухий кут.

Та й у якийсь момент кожній людині стає необхідно бути чимось більшим для партнера. Це і зруйнує ілюзію потреби в автономному коханні.

 • Негативний вплив на подальші стосунки.

Насправді, подібні відносини незабаром закінчаться, оскільки вони швидко набридають і втрачають свою актуальність. Проте, досвід може негативно відкластися на людині. Усвідомлюючи, що люди можуть так легко ставитись один до одного, буде втрачено базову довіру до представників протилежної статі.

Як зрозуміти, чи потрібні тобі вільні стосунки

Незважаючи на описані плюси та мінуси, приймати рішення, перебувати у вільних відносинах чи ні, приймати лише тобі. Однак для початку варто розібратися, що саме тобі важливо і потрібно.

Розпиши на аркуші паперу, що ти чекаєш і що хочеш отримати від спілки з чоловіком. Докладно описуй, зупиняючись на кожному пункті. Подумай, що ти здатна допускати у відносинах, і які пункти не є для тебе важливими.

Якщо ти не бажаєш зобов'язань і серйозності, до інтимного життя ставишся легко, а також вмієш не прив'язуватися до чоловіків, то, можливо, такий формат відносин може тобі сподобатися.

Однак якщо ти хочеш сім'ю, бажаєш повноцінних стосунків і готова сама вкладати в них зусилля, вільні стосунки тобі точно не потрібні.

Варто зрозуміти одне, відповідальність та зобов'язання – це не страшно і не нудно. Жити, думаючи про почуття інших людей, а також спільно приймати всі рішення, теж здатне внести в життя безліч приємних емоцій і містити в собі новизну.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua