Як поводитися, якщо чоловік хоче розлучитися

Як поводитися, якщо чоловік хоче розлучитися

Будь-який розрив стосунків – це завжди стрес. Ти втрачаєш значну (чи не дуже) частину себе. Але це травма, що впливає на самооцінку. Тому що розлучення психологічно сприймається як програш.

Тобі треба зберегти самовладання, не наробити помилок та пом'якшити наслідки для свого ментального здоров'я.

Як поводитися, якщо чоловік хоче розлучитися

Як поводитися, якщо чоловік хоче розлучитися

Фото автора Liliana Drew: Pexels

Настав той момент, коли твоя половинка повідомляє тобі, що більше не хоче мати з тобою жодних стосунків. До такого не можна бути готовою, навіть якщо було помічено передумови.

Причини, з яких хлопець захотів розлучитися, можуть бути різними. Він може прямо сказати, що його не влаштувало, а може й обмежитися банальною «справа не в тобі, а в мені». Але тактика твоєї поведінки від цього не дуже залежить.

І ось, як правильно поводитися і не наробити помилок, які потім можуть відгукуватися ще протягом довгого часу.

  • Не намагайся його утримувати.

Тобою опанували емоції: ти хочеш поговорити та прояснити ситуацію. Але ситуація зрозуміла – ви вже не разом. Якщо чоловік захотів піти, він іде. Їм рухає логіка, а чи не емоції. Він довго думав і вирішив.

Це дівчина в пориві почуттів може крикнути: “Все, ми розлучаємося!”, але насправді не хотіти цього. Сильній підлозі потрібен привід. Безперечно, є й хлопці-істерички, яким хочеться, щоб їх поговорили. Але від таких краще тікати ще швидше і самій.

Якщо ти почнеш умовляти хлопця залишитись, то він може це зробити з жалю до тебе. Але як ти почуватимешся при цьому? Так буде болючіше вам обом. Краще бути однією, ніж із тим, хто тебе шкодує.

  • Не звинувачуй у тому, що сталося.

Відносини – це ваш танець, який ви танцювали разом. Ти не відповідаєш за обох. Причина розлучення завжди в обох. Але після того, як хлопець вирішив піти, ти починаєш копатися в собі. Тобі здається, що ти не додала кохання, турботи, з тобою щось не так.

Можливо, певною мірою це й було. Але якщо він про це ніколи не згадував, це вже його провина. Тому не варто займатися самоїдством: краще від цього не буде нікому.

Відносини системні і можуть розвиватися за трьома сценаріями. Перший – це деградація. Саме тоді все йде під укіс. Другий сценарій – статичний. Тут все нагадує день бабака. Рутина, застої та побут. І останній сценарій – зростання. І розлучення відноситься саме до третього сценарію.

  • Не набридає йому.

Як поводитися, якщо чоловік хоче розлучитися

Що робити, якщо коханий хоче розлучитися? Як реагувати на розлучення?

Так, після прощання всіляко хочеться нагадати про себе, показати йому, кого він втратив, і ненав'язливо поставити лайк. Але не варто. Ти тільки робиш болючіше собі і дратуєш хлопця. І твої емоції починають хвилюватися ще сильніше.

Попроси подруг допомогти тобі. Нехай, наприклад, видалять номер або заблокують його скрізь з твого телефону. Попроси їх контролювати та відволікати тебе. Будь-яка хороша подруга захоче тебе «врятувати» і з радістю вплутається в таку авантюру.

Спрямуй енергію, що звільнилася, в інше русло. Живи своїм життям і максимально обмежити свою взаємодію з хлопцем, який кинув тебе.

  • Не замикайся у собі.

Якщо ти від усіх зачинишся, то відчиниш двері до депресії, яка призведе до проблем зі здоров'ям. Перебуваючи в такому стані, ти не зробиш жодних висновків, а отже, ситуація ніяк не вирішиться.

Людина – соціальна істота. Маючи підтримку, можна впоратися з будь-яким станом. Якщо ти не можеш поділитися емоціями з друзями чи рідними, зверніться до психолога. Але не пригнічуй своїх почуттів, які необхідно прожити.

  • Не йди на шантаж.

Часто скривджена дівчина, яка прагне помсти, може почати ставити ультиматуми та загрожувати. Від досить безневинного “я розповім про тебе все твоїм друзям” до “я вистрибну у вікно”. Хлопець, певна річ, може злякатися. Але здебільшого він подумає, що не дарма від тебе пішов.

Займаючись шантажем, ти тільки настроїш проти себе всіх інших. Хлопець з часом поверне прихильність друзів, якщо ти раптом здійснила свій план і очорнила його. А ось ти так і залишишся неадекватною.

Як поводитися, якщо чоловік хоче розлучитися

Giphy

  • Не ставай мстивою.

Зберігай почуття власної гідності і не показуй, наскільки ти слабка, принижена і не впораєшся з собою. Не потрібно писати гнівні коментарі, поганословити при ваших спільних друзях, і псувати фарбою його машину.

Ви разом опинилися в цій ситуації і суспільство втягувати сюди не потрібно. Згадай, який резонанс викликають скандали між медійними особами. Але ці люди завжди під прицілом, а ось у тебе є вибір. Тому, не виноси сміття з хати – будь мудрішим.

  • Не зациклюйся і рухайся далі.

Світ не повинен крутитись навколо одного чоловіка. Він повинен крутитись навколо тебе. Ти маєш згадати, що ти теж існуєш, і в тебе є свої інтереси. Тому що ти страждатимеш, якщо відчуєш, що твій партнер чогось тобі не додав.

Це означає, що на першому місці у себе завжди має бути ти, а потім вже всі інші. І це – здоровий егоїзм. Налагодивши свій внутрішній стан, ти транслюватимеш свої позитивні думки, дії та емоції у цей світ.

Коли твоїм єдиним інтересом у житті стає «догодити чоловікові», він починає розвиватися у цих відносинах, а ти – згасати. Таким чином, ти автоматично стаєш йому нецікавою, і він йде.

Розлучення – це твій шанс все переосмислити, адекватно оцінити ситуацію та зробити висновки. Тоді ти будеш щасливою. Дай час і собі та хлопцю все переосмислити, перевести дух. Може, ви навіть зійдетеся, коли попрацюєте над собою.

Але якщо ні, то вступіть у нові щасливі стосунки з іншими людьми. Головне, не кидатися одразу «вибивати клин клином». Спочатку віднови свій внутрішній ресурс.

Тепер ти знаєш, як треба поводитися, якщо потрапила в таку нелегку ситуацію. Цінуй себе, поважай, і не засуджуй. Пам'ятай, що у розлуці завжди винні двоє. Тому, проживи цей момент, та йди вперед оновлена та готова на подвиги!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua