Як позбавитися від почуття власництва у відносинах

Як позбавитися від почуття власництва у відносинах

Почуття власника може виражатися по-різному. Це і ревнощі, і бажання контролювати партнера, і спроби робити все разом, образа, яка виникає, коли чоловік хоче побути один або зі своїми друзями.

Інша ознака – нав'язування чоловікові своєї думки, своїх інтересів, у своїй ігноруючи його потреби. Все це призводить до проблем у відносинах, тому що між людьми зростає прірва непорозуміння, збільшується психологічна дистанція.

Як позбавитися від почуття власництва у відносинах

Як позбавитися від почуття власництва у відносинах

Фото автора Ron Lach: Pexels

Є 10 способів, як перестати відчувати власність:

  • Розберися у причинах

Як правило, вони лежать зовсім не в цих конкретних відносинах. Почуття власництва з'являється у людей, яких часто ігнорували батьки, або, навпаки, виконували будь-які забаганки, формуючи в людині егоцентризм та нарцисизм.

Інша причина – страх самотності, страх бути знехтуваним, втратити чоловіка, який поруч. Всі ці страхи приховують у себе невпевненість у собі, спробу уникнути відповідальності упродовж свого життя.

Такій людині здається, що вона не впорається.

Важливо зрозуміти, звідки у тебе виникла схильність до власництва. Навіть не опрацьовуючи її із психологом, ти зможеш навчитися відокремлювати реальність від своєї психологічної травми.

  • Не дозволяй собі зациклюватися на стосунках

Відносини – це важлива частина життя, але не єдина. Якщо твій світ крутиться тільки навколо чоловіка, ти хоч-не-хоч, починаєш сприймати його як невід'ємну частину себе, як щось, що має належати тільки тобі, бо нічого іншого немає.

Щоб такого не відбувалося, тобі потрібно наповнити своє життя позитивними емоціями, адже ендорфіни, дофамін та серотонін – це не лише «гормони радості», вони допомагають тобі повернути впевненість у собі.

Щоб це зробити, згадай про ті захоплення та заняття, які ти любила колись, про друзів, яких ти мимоволі «засунула» на другий план. Займайся самопізнанням, розширюй коло знайомих, спілкуйся з цікавими людьми, будь відкрита новим досвідом, знайди себе у професії.

  • Зніми почуття напруги або сублімуй його

Бажання контролювати, вимагати уваги, ревнувати – це все наслідок внутрішньої тривоги, з якою ти не можеш впоратися.

Коли ти відчуваєш тривогу, у тебе підвищується рівень адреналіну та кортизолу, які спонукають тебе до дії, наприклад, зателефонувати чоловікові у 10 разів.

Знайди найприйнятніші способи виходу для тривоги. Наприклад, займися спортом, почни гуляти на природі, знайди себе у творчості, ходи на масаж, дбай про себе.

Як позбавитися від почуття власництва у відносинах

Прив'язаність та почуття власності

  • Визнач життєві цілі, які не пов'язані з стосунками

Це ще один спосіб не дозволяти собі зациклюватися на чоловікові, а також підвищити рівень дофаміну та частіше відчувати відчуття щастя. Згадай про свої мрії, прагнення. Склади план для їх досягнення.

Став як довгострокові і глобальні цілі, наприклад, опанувати нову професію або почати свою справу, так і короткострокові цілі, наприклад, навчитися грати на гітарі.

Ти зможеш не тільки зайняти вільний час і відволіктися від думок про чоловіка, але й збагатиш свій досвід, підвищиш упевненість у собі та навчишся діяти більш незалежно.

  • Почни міняти свою поведінку день за днем

Слідкуй за своїм бажанням вкотре зателефонувати чоловікові, образитися за те, що він затримується на роботі або спробу вимагати від нього, щоб він підлаштувався під тебе. У момент, коли у тебе з'являється такий порив, зупинити та дай собі 5 хвилин.

Усвідом, що ти робиш і чому. Подумай, як по-іншому можна висловити, що ти сумуєш за ним?

  • Промовляй свої почуття або веди щоденник

Пам'ятай, зміни завжди наступають поступово і вимагають терпіння, не можна змінитись за один день і не можна це вимагати від себе. Негативні емоції, переживання, страхи, тривога, ревнощі – все це буде з тобою якийсь час.

Але замість того, щоб дозволяти їм впливати на ваші стосунки, дай їм іншу можливість вийти – озвучуй їхній подрузі чи мамі, ще краще – почни записувати у щоденник усе, що ти переживаєш.

  • Подумай про наслідки своєї поведінки

Почуття власництва продиктоване бажанням утримати людину поряд, зберегти стосунки. Але, як правило, саме воно їх руйнує.

Як позбавитися від почуття власництва у відносинах

Фото автора Alex Green: Pexels

Ревнощі, контроль, вимогливість, яку ти демонструєш, сприймається чоловіком як щось негативне. У нього підвищується рівень кортизолу, він відчуває сильний стрес. І чим його більше, чим менше залишається місця для кохання.

Зрештою, чоловік починає обманювати, уникати спілкування просто тому, що в якийсь момент усвідомлює, що у відносинах більше негативних почуттів, ніж позитивних.

  • Навчися довіряти людям

Це одне із найскладніших завдань. Важливо розуміти, що ніякий контроль не зможе утримати людину поряд, якщо вона хоче піти. А ось довіра, навпаки, зміцнить ваші стосунки, зменшить напругу між вами.

  • Працюй над своєю самооцінкою

Необхідно підвищувати впевненість у собі, навчитися спиратися він, свою думку, не применшувати свої переваги і приймати недоліки.

Довіра складається з того, що ти довіряєш самій собі, знаєш, що чоловік вибрав тебе, що він хоче бути з тобою, що ваші почуття справді серйозні.

  • Пропрацюй свої страхи

Подумай чому ти так боїшся втратити чоловіка. Часто страх самотності з'являється від того, що людина не може уявити своє життя без свого партнера, вона не може самостійно «стояти на ногах».

Щоб це виправити, важливо опанувати професію, здобути фінансову незалежність, мати своє коло спілкування, близьких та друзів, які тебе підтримуватимуть попри все.

Якщо ти хочеш зберегти стосунки, знадобиш їхню якість і досягти порозуміння з чоловіком, важливо усвідомлювати, що які б сильні почуття ви не відчували, він – окрема особистість. Навіть перебуваючи у відносинах, ви маєте право на свободу.

Чим більше ти порушуєш його межі, пригнічуєш, контролюєш, чим вищий його опір і бажання ці межі відстояти. Але коли ти показуєш довіру, повагу та розуміння, коли не намагаєшся підлаштувати його під себе чи переробити, чоловік починає відповідати тим самим.

У таких відносинах з'являється глибоке розуміння один одного, люди більше цінують свій союз і дійсно хочуть його зберегти, а не втекти від нього, щоб зітхнути на повні груди.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua