Відносини вичерпали себе: як це зрозуміти за ознаками та що робити

Відносини вичерпали себе: як це зрозуміти за ознаками та що робити

Довгі та щасливі стосунки з чоловіком – мрія багатьох жінок. Але якщо вони зійшли нанівець, то як вчинити в такій ситуації? Як зрозуміти, що ваш союз у безвиході? Які ознаки є свідченням того, що немає сенсу продовжувати стосунки далі? Відповідь на ці запитання ти дізнаєшся у нашій статті.

Ознаки того, що стосунки зайшли в глухий кут

Відносини вичерпали себе: як це зрозуміти за ознаками та що робити

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

У сімейному житті не завжди можна відрізнити період кризи і те, що стосунки зійшли нанівець. Якщо ти усвідомила, що ваш союз не приносить радості, ти дратуєшся без приводу, але не можеш піти або через почуття подяки, або через страх засудження, самотності, то перед тобою типове явище того, що ваші стосунки зжили своє.

Ти постійно дратуєшся, перебуваєш у поганому настрої, будь-яка дрібниця виводить тебе з себе. Це — тривожний знак. Інші ознаки, що вказують на згасання почуттів:

 • Зниження потягу.

Інтимне життя не приносить радості, стає рідкішим, іноді повністю зникає. Ти перестала бажати близькості до чоловіка, уникаєш її як вогню. Ви не хочете нічого міняти, розмова між вами не клеїться.

 • Між вами може панувати світ, немає скандалів, сварок, ревнощів. Але при цьому ви віддаляєтеся один від одного. Кожен живе своїм життям. Час, проведений разом, стрімко скорочується.
 • Побутові сварки. Звичайно, конфлікти на ґрунті побуту виникають і в перші місяці сімейного життя, але якщо вони зайняли ключове місце у ваших відносинах, то час терміново вживати заходів щодо зближення.
 • Емоційне відчуження. Ви перестали ділитися між собою переживаннями, проблемами. Все більше мовчіть. Це є свідченням того, що ваші стосунки перебувають у безвиході.
 • Ви не бачите майбутнього у стосунках. Якщо раніше ви сперечалися через колір шпалер, які імена дати дітям, обговорювали загальні цілі, то зараз такі розмови заводяться дедалі рідше. І одного разу ти усвідомлюєш, що ваш шлюб обтяжливий.
 • Нема бажання йти додому. Після роботи ти готова йти куди завгодно, але не додому. Ти вигадуєш нові завдання, йдеш у кафе, безцільно тиняєшся вулицями. Вигадуєш відмовки, щоб уникнути зустрічі з чоловіком, не попереджаєш про те, що запізнишся.

Виявивши ознаки того, що ваші відносини зайшли в глухий кут, потрібно відразу ж вживати заходів щодо порятунку союзу. Для цього знадобиться бажання і праця подружжя. Поодинці вирішити питання не вдасться.

Що робити, якщо відносини зійшли нанівець

Якщо ваші стосунки зайшли в глухий кут, то перш за все поговоріть один з одним, спокійно, не виявляючи агресії. Розкажіть, що важливо для вас. Уважно вислухайте, спробуйте прийняти протилежний погляд. Домовитеся, як діятимете далі.

Відносини вичерпали себе: як це зрозуміти за ознаками та що робити

9 способів реанімації відносин

Відновленню відносин допоможуть такі поради:

 • Знайдіть спільні інтереси.

Згадайте, чим ви займалися на початку розвитку відносин. Намагайтеся звернутися до тієї точки, коли вам було добре. З'їздіть із наметами, сходіть потанцювати. Звичайно, не завжди можна знайти спільні інтереси, навчитеся обговорювати без підвищення голосу і образ, поступатися один одному.

 • Проговоріть один одному взаємні претензії.

Вислухайте, домовтеся. Можливо, чоловікові не вистачає часу, проведеного разом, а тобі – його допомоги по дому. Прийдіть до угоди. Нехай чоловік допоможе тобі у прибиранні чи приготуванні, а ти виділили час на спілкування з ним. Навчіться домовлятися, тоді з'явиться можливість зберегти далі шлюб.

 • Виявіть готовність до обговорення інтимного життя, домовлятися про те, що вам прийнятно.

Не бійся проявляти активність. Купи собі красиву білизну, спробуйте експериментувати.

 • Не забувайте виявляти турботу та ніжність.

Поверніть у ваші стосунки поцілунки. Для близьких стосунків просто потрібні дотики. Це допомагає зберігати теплі відчуття. Проявляйте просту щоденну турботу, приготуй чоловікові сніданок, а він нехай завезе на роботу. Здзвонюйтесь протягом дня, просто так, щоб запитати, як справи.

 • Надайте один одному допомогу.

Візьміть собі за звичку щодня та допомагати, робити щось приємне своїй другій половинці. Ти можеш зробити увечері масаж чоловікові, приготувати улюблену страву на вечерю. Чоловік може помити посуд, пропилососити, взяти на себе готування сніданку. Невеликі приємності відродять між вами стосунки.

 • Зважайте на думку один одного.

Якщо ви вибираєте постільна білизна або шпалери, і чоловік віддає перевагу чомусь, то можна і поступитися. Якщо діти вже виросли, ти вирішила змінити своє життя, почати будувати кар'єру, а не бути зразковою господаркою, то не варто гасити це бажання. Таким чином, ти будеш нещасною.

Те саме і справедливе по відношенню до чоловіка. Якщо чоловік займається двічі на тиждень волейболом, то йому не варто відкладати спорт через те, що тобі це здається марнуванням часу. Незадоволеність будь-кого з подружжя обов'язково виллється в сім'ю.

 • Не замовчуйте образи, проблеми, неприємні речі.

Ти не повинна доносити до чоловіка лише позитивні моменти. Інакше твоє невдоволення накопичуватиметься і рано чи пізно виплеснеться конфліктом.

 • Заведіть правило, щоб чоловік щодня слухав тебе 15-20 хвилин.

Розповідай йому все, що хочеш: свою розмову із сусідкою, новини про подругу, вчительку у школі. Таким чином ти вихлюпнеш свої емоції. Вони не будуть накопичуватись у тобі. Та й розмова завжди зближує подружжя.

Перш ніж чоловік тебе почне слухати, нагодуй його, нехай він перебуває у гарному настрої. Заздалегідь попередь чоловіка, що йому не треба напружуватися, щось вирішувати, кудись бігти, з кимось боротися. Його завдання – лише послухати.

 • Не допускайте образи.

Під час сварки, які б між вами були стосунки, не переходьте на особистості. Які б вас не захльостували емоції, принижень і образ бути не повинно.

 • Дозвольте один одному мати особистий простір.

Кожен чоловік має право на особистий час, який він може провести на свій розсуд, звичайно в межах розумного.

 • Візьми той факт, що в сімейному житті почуття можуть змінюватися.

Це нормально. На початку відносин ми дивимося через рожеві окуляри. Згодом почуття заспокоюються. Ти почнеш у якийсь момент помічати лише недоліки чоловіка. У цей момент виникає бажання розлучитися.

Навчіться домовлятися один з одним, розлучення – це найпростіший, але далеко не завжди найкращий варіант розвитку подій.

Коли краще розлучитися

Бувають такі ситуації, коли краще ухвалити рішення до завершення відносин:

 • Якщо відчуваєш, що спілкування не приносить вам радості. Ти помічаєш, що чоловік віддаляється від тебе. Твоє бажання поговорити сприймається як нав'язливість.
 • Безпричинна ревнощі. Якщо чоловік влаштовує постійний контроль, стеження, допити, перевіряє твій телефон, тобі необхідно виправдовуватись за свої вчинки, то краще припинити стосунки.
 • Відсутня повага. Якщо чоловік ігнорує твої бажання, не прагне тебе зрозуміти, ти не можеш достукатися до нього, значить відпусти.
 • Ти прагнеш виправити ситуацію, а чоловік не виявляє активності, знецінює твої дії.
 • Зради та рукоприкладство. Це прямий шлях саморуйнування.

Якщо ваші стосунки зайшли в глухий кут, то не варто відразу розлучатися. Можна спробувати відновити їх. Щоб цей захід став успішним, повинні в ньому брати участь обоє. Якщо нічого не виходить, спілкування приносить лише муку, то має сенс розлучитися.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua