Що робити, якщо чоловік обманює жінку – поради психолога

Що робити, якщо чоловік обманює жінку – поради психолога

Часто питання, чи варто прощати чоловіка, чи ні, стосується зради. Це самий, м'яко сказати, неприємний чоловічий вчинок. Відповісти на нього однозначно не вийде. Як зробити, якщо виявилася зрада? Спробуємо відповісти на це питання.

Чи варто прощати зраду

Що робити, якщо чоловік обманює жінку – поради психолога

Фото автора August de Richelieu: Pexels

Обман у відносинах – це завжди неприємно та боляче. Тільки думка про це здатна вивести з рівноваги. Якщо така ситуація сталася, то емоції просто зашкалюють і проконтролювати себе вже непросто.

Нерідко з гарячою приймається рішення про розлучення. Ти, напевно, зустрічалася з таким, що після того, як емоції вщухнуть, жінка шкодує про скоєне. Проте повернути ситуацію назад вже пізно. Тому до питання про розлучення після зради слід підходити без емоції, з холодною головою.

Якщо з тобою стався такий неприємний момент, зроби паузу. Найкраще якийсь час пожити окремо для того, щоб розібратися зі своїми почуттями, щоб обдумати все, що сталося, прийняти рішення, як далі жити.

Якщо чоловік буде весь час перед очима, то роздратування тільки наростатиме, у тебе не вдасться адекватно оцінити ситуацію. Перш ніж приймати рішення, відповідай собі чесно на запитання: «Чи зможеш ти знайти після розставання спокій і щастя, чи не додасться у тебе стрес на тлі розлучення?».

Зістав всі мінуси і плюси розлучення, оціни, як зміниться твоє життя після цього. Будь чесна із собою, постарайся не переоцінювати свої сили. Якщо ти ніколи не пробачаєш зради, у тебе будь-який обман стоїть наче «ком у горлі», то немає сенсу продовжувати стосунки з чоловіком.

Приймати рішення, чи варто прощати чоловіка після обману у стосунках, якщо у сім'ї є діти, варто дещо під іншим кутом. Чоловік може тиснути, запевняти, що заради дитини важливо зберегти союз.

Але таку аргументацію краще не розглядати. Дитині комфортно у сім'ї, де є довіра, де батьки люблять одне одного. Діти тонко відчувають обман, і страждають, живучи в сім'ї, де має бути удавання.

Коли варто пробачити чоловіка

Якщо чоловік обдурив, то не варто «рубати з плеча», дай йому шанс, адже кожен з нас може зробити помилку. Буває, що чоловік змінив одного разу, після чого сильно переживав, каявся, зрозумів, що він поставив під загрозу швидкоплинної інтрижки найдорожче в житті.

Що робити, якщо чоловік обманює жінку – поради психолога

Чи варто пробачати зраду?

Можна подумати про факт вибачення у таких ситуаціях:

 • Якщо ти дуже любиш чоловіка, не бачиш свого життя без нього. До зради у вас були чудові стосунки, ви розуміли та цінували одне одного, допомагали у вирішенні побутових завдань. Разом сміялися над одними жартами. Раніше тобі на думку не спадала й думка про розлучення.
 • Якщо зрада – це єдиний випадок, короткочасний зв'язок, а не стосунки, які ховаються вже тривалий час і які втягнули емоційну прихильність.
 • Якщо чоловік кається про скоєне. Він щиро жалкує, намагається робити якісь вчинки, не властиві йому, щедрий на емоції. Він страждає через те, що сталося.
 • Якщо ваша спілка зручна для обох. Чоловік – чудовий сім'янин. Він забезпечує і тебе, і дітей. Коли ти втечеш від нього, то краще точно не буде.

Дати другий шанс чоловікові можна лише тоді, коли ви небайдужі одне до одного. Якщо між вами присутні яскраві емоції, нехай навіть негативні, це є хорошим знаком. Це свідчення того, що між вами є стосунки і їх можна врятувати.

Коли не варто прощати чоловіка

Бувають ситуації, коли прощати чоловіка немає сенсу, краще одразу з ним розірвати стосунки. Якщо в тебе емоційний чоловік, який регулярно ходить «ліворуч», після чого благає вибачення, клянеться у вічному коханні, то такий шлюб приречений на провал, причому не має значення, любиш ти чоловіка чи ні.

Чи рано пізно у тебе виникне розчарування, ти не зможеш перебувати з ним на одній території. Тому не потрібно мучити себе. Краще розлучитися одразу. Зазвичай обман чоловіка у стосунках стає останньою краплею у такому разі:

 • Між вами давно вже немає стосунків. Ти страждаєш від байдужості та холодності до чоловіка, часом відчуваєш ненависть. Ти розумієш, що без нього тобі буде лише краще. Думка про розлучення приходила тебе ще до з'ясування факту зради.
 • Чоловік систематично обманює, вимолює прощення, обіцяє, що це був останній раз. Після цього все повторюється знову. Прощати тут безглуздо.
 • Зрада чоловіка була не швидкоплинна, а довготривала. Він вів подвійне життя, обманював, вигадував різні відмовки. І тут тут замішана як фізична близькість, а й емоційна прихильність.
 • Після зради чоловік не покаявся. Він звинувачує в обмані тебе, що це ти винна, що призвела до таких його дій. Йому не вистачає уваги, кохання. У такому разі зради повторяться. Ти візьмеш на себе роль жертви.

Як вибачити чоловіка

Навіть, якщо ти прийняла рішення пробачити чоловіка, це не вдасться зробити одним махом, по клацанню пальця, на навіювання собі, за прийнятим рішенням. Ти страждаєш від болю, зради. Важливо розуміти, що негативні почуття нікуди не подінуться.

Чоловік не може повністю позбавити тебе цього болючого почуття. Навіть, якщо ти вирішиш не прощати чоловіка, піти від нього, бути готовою до нових відносин, то на них ти зможеш дивитися через біль, «усі мужики однакові».

Тобто новий шанувальник тобі ще нічого поганого не зробив, а ти вже дивишся на нього з каверзою, підозрою. Тому дай відповідь собі на запитання: «Тобі з цими почуттями добре?», або ти хочеш позбутися цього негативу.

Якщо ти вирішила позбавитися емоцій, викликаних обманом чоловіка, ти повинна зрозуміти, що немає чарівного способу, який допоможе виправити це тобі. Щоб позбавитися негативу важливо пропрацювати ситуацію з психотерапевтом.

Як жити після обману

Ти боїшся, що після обману житимеш з очікуванням каверзи, час іде, а біль не вщухає? Вже почала сумніватися, а чи правильний ти зробила вибір, коли зважилася на стосунки, спробуй прийняти поради американського сімейного психолога Ендрю Дж. Маршалла:

 • Попрацюй над своїми думками.

Наші почуття є продуктом наших думок. Часто підсвідомість поєднує в одну подію з різних періодів життя. Таким чином ми отримуємо доказ катастрофи в ситуації. Веди щоденник, записуй у нього всі свої думки, у такий спосіб звільняючи мозок від них.

 • Візьми свої почуття.

Не дорікай собі, що не можеш залишити трагедію в минулому, не намагайся жити так, ніби нічого не сталося. Будь готова до того, що біль час від часу повертатиметься.

 • Проаналізуй спогади про зраду.

Вони нагадують, що якісь моменти залишилися не вирішеними. Допустимо, ви менше часу проводите разом або інтимні стосунки втратили колишню яскравість. Доки ти намагаєшся ігнорувати спогади, несвідоме тобі посилатиме їх знову.

 • Не чекай на диво від чоловіка.

Не думай, що після прощення чоловік на знак подяки в рази приділятиме більше уваги, зміниться чи стане іншим. Приймай як його позитивні, а й негативні сторони.

 • Не чекай на диво від себе.

Ти в якийсь момент усвідомлюєш, що недостатньо добре поводилася в якихось ситуаціях. Почнеш вишукувати в собі причину факту обману. Залиш за собою право на недоліки.

Якщо тобі довелося зіткнутися з обманом чоловіка, то перш ніж ухвалити рішення, добре проаналізуй ситуацію. Можливо є сенс зберегти союз, але тільки в тому випадку, якщо між вами є повага і любов. Візьми для себе і обговори з чоловіком одне золоте правило: обман прощається лише один раз.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua