Що буде з пластичною хірургією далі: як зростуть ціни та які операції можуть зникнути зовсім

Економічна турбулентність впливає на всі сфери та галузі, і пластична хірургія – не виняток. Як зміняться ціни на операції, чи буде дефіцит матеріалів та чи варто відкладати пластику мрії? На гострі запитання відповідає пластичний хірург.

Що буде з пластичною хірургією далі: як зростуть ціни та які операції можуть зникнути зовсім

Так, пластичні операції можуть подорожчати. Це пов'язано насамперед зі зростанням курсу валют та зі змінами поставок матеріалів. Більшість клінік використовують імпортні витратні матеріали, і вони подорожчали відповідно до падіння рубля. Отже, необхідність коригування цін може виникнути, щоб зберігати рентабельність роботи. Клініка естетичної хірургії – це великий, складний бізнес, на його прибутковість впливають багато факторів, і ми не можемо ігнорувати економічні реалії. Але зростання не буде стрімким, підвищення у 2-3 рази не планується. Швидше, це буде легке коригування в районі 10-30% залежно від типу операції.

У цій статті ви дізнаєтеся:

2 Чи буде дефіцит матеріалів для пластики?

Прямо зараз браку матеріалів немає, багато клінік і постачальників зробили закупівлі про запас, щоб забезпечити собі стабільну роботу найближчим часом. Найбільше проблем може бути із силіконовими імплантатами — для них немає вітчизняних аналогів. Інші витратні матеріали (інструменти, нитки, затискачі та інше) виробляються в Росії, тому з ними проблеми не виникне. Крім того, є китайські виробники, які за останні роки помітно виросли як пропонована продукція. Наразі основна проблема полягає у порушенні ланцюжків поставок, звичні схеми логістики неможливі, і дистриб'ютори шукають нових шляхів ввезення матеріалів до країни. Тож суворого дефіциту ми не очікуємо, але деякі перебої можливі.

3 Які операції можуть стати недоступними?

Гіпотетично може виникнути дефіцит імплантатів, і тоді доведеться відмовитися від маммопластики. Але на практиці такої ситуації, швидше за все, не станеться. Завжди можна підібрати альтернативний імплантат з того, що є, зробити альтернативну операцію або відкласти втручання. Цікавий факт: силіконові імплантати були повністю заборонені в США з 1992 до 2006 року, але це не паралізувало індустрію. Тому варіанти є завжди і зараз постачальники активно працюють над новими схемами логістики, щоб не допустити дефіциту на російському ринку.

4 На що варто звернути увагу під час прийняття рішення про пластику в умовах кризи?

Що буде з пластичною хірургією далі: як зростуть ціни та які операції можуть зникнути зовсім

У складні часи завжди активізуються шахраї та несумлінні фахівці, які грають на бажанні споживачів заощадити. Потрібно бути вкрай уважною у виборі спеціаліста, ставитись із настороженістю до будь-яких пропозицій щодо зниження ціни на операцію. Не соромся ставити питання про походження витратних матеріалів, особливо імплантатів. На будь-якому ринку є підробки та нелегально ввезені товари, на які немає гарантії виробника, і в кризу сірий ринок як ніколи сповнений. Якщо з неякісним імплантатом щось трапиться, ти ризикуєш не лише своєю зовнішністю, а й здоров'ям. Тому варто виявляти обережність і настороженість, якщо тобі пропонують зробити ендопротезування молочних залоз або сідниць за ціною, нижчою від ринку.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua