6 захворювань, які можуть ховатися за звичайним нежитем

Часто при нежиті всі одразу тягнуться за краплями. Але чи все так просто? І чи скрізь вони допоможуть? Давай розбиратись.

6 захворювань, які можуть ховатися за звичайним нежитем

За банальним нежитем може зустрічатися безліч захворювань, які потребують індивідуального підходу, вибору методу діагностики та відповідного лікування.

Насамперед, це синусити , які можуть бути викликані як вірусною інфекцією, так і бактеріальною. Синусит – це запальне захворювання слизової оболонки пазухи носа, що супроводжується закладеністю носа, головним болем, а також виділеннями з носа різного характеру, залежно від стадії процесу. Синусит – це загальна назва захворювання, а ось в залежності від того, яка пазуха носа постраждала, так і буде звучати діагноз: фронтит, гайморит, етмоїдит, сфеноїдит.

Не рідше за банальним нежитем може ховатися алергічний риніт. Це запальне захворювання слизової оболонки порожнини носа має сезонність, частіше напровесні, коли все навколо розквітає. Супроводжується не тільки закладеністю носа, а й рясним струмком з носа рідкого характеру, чханням і печінням в носі, очах. Але буває цілий алергічний риніт, на пил, шерсть тварин, різкі запахи побутової хімії або ароматичних засобів, який також супроводжується нежиттю.

В окрему групу хотілося б віднести нежить, за яким ховаються посттравматичні зміни анатомії носа — це можуть бути гематоми носової перегородки, абсцеси носової перегородки, а також викривлена носова перегородка. Всі ці захворювання мають провідний симптом у вигляді нежитю – утруднення носового дихання.

Наступні захворювання, при яких основна скарга буде також нежить – це доброякісні утворення порожнини носа , такі як поліпи носа, аденоїди, папіломи.

На жаль, не рідкість нині злоякісні утворення порожнини носа , провідним симптомом яких також буде закладеність у носі. Це безпосередньо рак, саркома, аденокарцінома, а також ювенільна ангіофіброма (хоча це доброякісна освіта, але ріст має злоякісний та руйнує прилеглі тканини).

Ти колись чула про те, що в носі теж буває каміння? Це риноліти – вони викликають утруднення носового дихання, нежить. Можуть утворюватися роками.

Ось такі захворювання можуть ховатися за банальним нежитем. Лікування кожного з них відрізняється один від одного і потребує ретельної та правильної діагностики.

Як з'ясувати точну причину

6 захворювань, які можуть ховатися за звичайним нежитем

Насамперед, тобі необхідно прийти на прийом до оториноларингологу, де лікар проведе початковий огляд лор-органів за допомогою інструментів: налобний освітлювач, носове дзеркало, шпатель, вушна вирва, гортанне дзеркало.

У сучасних умовах практично всім пацієнтам виробляється відеоендоскопія, у нашому випадку, конкретно, ендоскопія порожнини носа та носоглотки. Даний метод дослідження дозволяє більш детально за допомогою ендоскопа побачити окремі структури порожнини носа, які не візуалізуються при звичайному огляді носового дзеркала. А також за наявності камери та екрану є унікальна можливість подивитися свій ніс ізсередини.

Наступний метод дослідження, який дозволяє побачити поширеність запального процесу, а також зв'язок з оточуючими органами – це комп'ютерна томографія придаткових пазух носа, яка стрімко виштовхує звичну для нас рентгенографію. Різновидів даного дослідження теж безліч, тому слід самостійно призначати собі це дослідження, потрібно порадитися з оториноларингологом для вибору конкретного методу томографії.

Дивовижний метод дослідження відокремлюваного з носа – це мікроскопія, де лікар за допомогою мікроскопа оцінює вміст виділень – риноцитограму. Це дозволяє визначити причину риніту – алергічну чи інфекційну.

Важливе значення має також гістологічне дослідження порожнини носа, що дозволяє точно визначити діагноз. При цьому дослідженні лікар-оториноларинголог шляхом біопсії бере шматочок матеріалу з носа та відправляє на гістологічне дослідження. Далі лікарі-гістологи після кількох етапів обробки матеріалу вивчають його під мікроскопом на клітинному рівні. Отриманий результат дозволяє верифікувати захворювання та призначити правильне лікування.

Це основні спектри дослідження при «банальному» нежиті. Тому не варто довірятися улюбленому нафтизинолікування, а краще відвідати лікаря-оториноларинголога

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua