7 порад проктологів, які допоможуть правильно сходити до туалету

Здавалося б, у самому акті немає нічого особливо складного. Але ходити в туалет при цьому також можна правильно і неправильно. Розповідаємо, яких помилок краще не допускати.

7 порад проктологів, які допоможуть правильно сходити до туалету

Можливо, ти чула, що нормально ходити в туалет «за великим» кожен день. Але насправді поняття норми тут досить розмите. Залежно від того, що і скільки ти їж і який спосіб життя ведеш, ти можеш робити це від двох разів на день до одного разу на два-три дні. І в кожному випадку це буде цілком нормально.

2 Як правильно сидіти?

Щоб акт дефекації пройшов добре, твої коліна повинні бути трохи вищими за таз. Це полегшує прохід калових мас по прямій кишці, яка, незважаючи на назву, не така вже й пряма. Якщо зайняти правильне положення, кишка якраз розпрямляється і по ній досить швидко проходить те, чого організму необхідно позбутися.

3 Як позбутися запорів?

Запори — це не тільки неприємна ситуація, в якій ти вже десять хвилин сидиш у туалеті і не можеш зробити справу. Згідно з Брістольською шкалою форми калу, якою користуються проктологи для діагностики деяких станів, кал із жорсткими шматочками вже буде вважатися запором.

Так, запори справді може провокувати сидяча робота, і тоді справлятися з ними потрібно за допомогою достатньої фізичної активності протягом дня. Але найчастіше проблему можна вирішити раціоном: додай до нього якнайбільше клітковини (фрукти та овочі), яка покращує травлення, і ти відразу побачиш позитивні зміни.

4 Який папір краще вибрати?

Лікарі кажуть, що класичний папір — не найкращий вибір із усіх існуючих. В ідеалі після дефекації потрібно не витиратись «насухо», а підмиватися теплою водою. Так вдасться уникнути анального сверблячки та мікротріщин, які можуть викликати дискомфорт.

Альтернативою підмиванню (ми чудово розуміємо, що це не завжди зручно) може стати вологий туалетний папір. Головне, викидай її у відро, а не змивай, оскільки, незважаючи на запевнення виробників на упаковці, вона не розчиняється у воді і може призвести до засмічення.

5 Як правильно підтиратися?

7 порад проктологів, які допоможуть правильно сходити до туалету

Якщо ти все-таки віддаєш перевагу сухому туалетному паперу, нехай він буде м'яким і без ароматизаторів. Це допоможе мінімізувати ризик будь-яких шкірних реакцій. Підтиратися при цьому потрібно у напрямі від себе. Це особливо важливо для дівчаток і жінок, тому що фекальні бактерії можуть потрапляти у піхву та викликати масу неприємностей.

6 Чому утворюються гази?

Газоутворення – природний процес, яким супроводжується активна робота кишкових бактерій. Норми «пуків» немає. А якщо тобі здається, що ти робиш це занадто часто, то це може бути ознакою тривожності. Ну і того, що у твоєму меню багато продуктів із «газовим потенціалом», таких як капуста, бобові та кефір, наприклад.

7 Як вилікувати геморой?

Почнемо з того, що гемороїдальна тканина є абсолютно у кожної людини. З віком та під впливом факторів способу життя вона може розтягуватися та випадати із заднього проходу. Якщо дивитися з такої точки зору, кажуть проктологи, то позбутися геморою неможливо. Але коли до цього додаються сильні дискомфортні відчуття, проблему можна і треба вирішувати.

Комусь буде достатньо використання протизапальної мазі або свічок, а комусь буде потрібно лазерне видалення гемороїдальних вузлів та надлишків тканини. Лікування підбирається індивідуально разом із фахівцем.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua