Звички, які шкодять психіці

Багато хто навіть не підозрюють, що деякі особливості способу життя і мислення можуть завдати непоправної шкоди ментальному здоров'ю.

Звички, які шкодять психіці

Фото: pixabay.com

перфекціонізм

На перший погляд це непогана якість – за яку б справу не взявся перфекціоніст, швидше за все, воно буде виконано на відмінно. Таких людей зазвичай цінують домочадці, колеги.

Але дуже часто перфекціоністи ставлять перед собою нездійсненні завдання або бояться, що робота буде зроблена неідеально, а це загрожує серйозними проблемами з психікою. Людину можуть переслідувати почуття тривожності, боязнь зазнати невдачі або не виправдати довіру. Крім того, від завищених вимог до себе можуть сильно постраждати самооцінка і самолюбство.

Низька фізична активність

Дослідження довели: фізичні навантаження не тільки допомагають підтримувати струнку фігуру, але і необхідні для психічного здоров'я.

Тренування викликають особливі хімічні і гормональні реакції в організмі, які сприяють виробленню ендорфінів, що пригнічують речовини і радикали, що викликають розвиток депресії, тривожності, стресу. Тому обов'язково включіть в свій розклад спорт.

Залежність від соціальних мереж

Вчені з'ясували, що тривале сидіння в соціальних мережах викликає у людини тривожність і зниження самооцінки. Багато, переглядаючи публікації інших людей, мимоволі порівнюють своє життя з їх, що, в свою чергу, провокує почуття заздрості, псує настрій і підсилює сумніви у власній значущості.

Занадто серйозно ставитися до життя

Деякі люди, допустивши навіть незначну помилку, замість того, щоб просто посміятися і відпустити ситуацію, починають «грузиться», відчувають почуття сорому чи провини.

Звички, які шкодять психіці

Фото: pixabay.com

Разом з тим, численні експерименти доводять, що сміх корисний для фізичного та ментального здоров'я. Він сприяє виробленню ендорфінів і пригнічує стресові гормони. Тому намагайтеся до всього ставитися з позитивом і в усьому бачити щось хороше.

недосипати

Звичка жертвувати сном на догоду навчанні, роботі, перегляду серіалу теж вкрай негативно позначається на психічному здоров'ї. Через дефіцит сну сильно страждає взаємодія клітин головного мозку. Більш того, дослідження встановили, що до 90% хворих на депресію страждають безсонням.

Фахівці пов'язують це з тим, що недолік нічного відпочинку не дає тілу і мозку нормально відновитися і побороти наслідки накопичився стресу.

Постійно про щось шкодувати

Подумайте: як часто ви роздумуєте над тим, що зробили або сказали в минулому? Або шкодуєте, що відмовилися від хорошої роботи, зруйнували відносини? Що б це не було, такі думки і супутні їм почуття провини, сорому руйнівно впливають на психіку. Якщо постійно «зависати» в минулому, зациклюватися на своїх помилках, можна запросто спровокувати безсоння або депресію.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, як подолати «недільну» тривогу перед робочим тижнем.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua