5 незвичайних психічних розладів

За статистикою кожен четвертий житель планети має проблеми з психічним здоров'ям.

5 незвичайних психічних розладів

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Zmorshki.in.ua розповідає про самих нестандартних станах.

синдром Піка

Це рідкісна форма розлади харчової поведінки. Люди, які страждають на цю патологію, відчувають непереборне бажання вживати неїстівні, а іноді і зовсім небезпечні для здоров'я предмети. Наприклад, пісок, батарейки, мило, іноді фекалії, камені, фарбу зі стін. Такі смакові пристрасті можуть привести до серйозних пошкоджень травного тракту. Як правило, дана патологія зустрічається у людей зі зниженими інтелектуальними функціями – наприклад при шизофренії.

синдром Котара

Це розлад також називають синдромом «ходячого трупа». Багато людей, які страждають цим синдромом, вважають, що вони померли, втратили свою душу або важливі органи, а також позбулися крові. Патологія може супроводжуватися обездвиженностью, хворі перестають стежити за собою, вживати їжу. Синдром Котара часто є результатом перенесеного травмуючої події або психічного захворювання.

Синдром Аліси в країні чудес

Відноситься до неврологічних розладів. При цій патології у хворого відбувається спотворення просторового сприйняття об'єктів: він може їх сприймати істотно більшого або меншого розміру, втрачає відчуття часу і простору. Іноді людина може неправильно оцінювати розміри власного тіла. При цьому порушення сприйняття реальності відбувається епізодами: може тривати від декількох хвилин до декількох днів. Найчастіше це відбувається при поганій видимості, наприклад в темряві, або під час нападу мігрені. Як правило, синдром Аліси в країні чудес зустрічається у дітей у віці 5-10 років.

Синдром рибного запаху

Наукова назва цієї патології – триметиламінурію. Люди, які страждають цим синдромом, мають дуже неприємний запах тіла, який часто порівнюють із запахом тухлої риби. Однак синдром рибного запаху викликаний не поганою гігієною, а генетичними особливостями. Всьому виною дефектний ген: при його мутації порушується процес розщеплення деяких речовин, в результаті чого в тілі накопичується шкідлива речовина тріметіламін, що і викликає «рибний запах». Патологія сильно позначається на якості життя людини: у нього виникає депресія, страждає самооцінка. В даний час повністю побороти недугу неможливо.

хвороба Моргеллонів

Це рідкісне захворювання, яке ще називають «маячнею Паразитози». Хворі відчувають постійне печіння, свербіж, біль у суглобах. Їм здається, що під шкірою живуть крихітні істоти – комахи, черви, які намагаються вибратися назовні. Людина постійно свербить, в результаті чого на тілі утворюються виразки.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав про симптоми, які змусять всерйоз задуматися про здоров'я.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua