8 незвичайних способів розслабитися

Чи відчуваєте, що закипаєте як чайник і ось-ось зірветься? Скористайтеся цими Лайфхак від Zmorshki.in.ua, щоб впоратися з емоційним напруженням.

8 незвичайних способів розслабитися

Фото: pixabay.com

Використовуйте кольоротерапія. Доведено: деякі відтінки допомагають розслабитися і боротися зі стресом. При цьому потрібно враховувати ваші спосіб життя і внутрішній стан. Так, людям, які втомлюються на роботі, а також люблять змагатися, підійдуть «водні» відтінки – синій, зелений, бірюзовий. Заспокійлива дія надають пастельні, земляні гами. Застосовувати кольоротерапія можна в одязі, в інтер'єрі будинку і на роботі.

Не сидіть в соцмережах з телефону. Залиште такі додатки на комп'ютері: цього цілком достатньо, щоб бути на зв'язку з друзями. Наявність соцмереж на мобільному змушує людину часто туди заходити, перевіряти повідомлення, читати новинну стрічку. У підсумку він постійно відволікається, не може зосередитися на реальності, робочих завданнях і не отримує задоволення від життя.

Розслабляйтеся з самого ранку. Пробудження по дзвінку будильника для багатьох – справжній стрес. Щоб його уникнути, візьміть за правило починати новий день з релаксації. Знайдіть 10-15 хвилин, щоб помедитувати, почитати улюблений журнал або книгу або просто посидіти в тиші. Це допоможе налаштуватися на майбутній робочий день і легше справлятися зі справами.

Користуйтеся аромамаслами. Багато хто чув, що добре допомагає розслабитися масло лаванди. Але, виявляється, куди ефективніше знімають напругу і борються зі стресом апельсинове і рожеве масла. Їх аромат відмінно розслаблює тіло і розум. Можна капнути пару крапель в воду, коли будете приймати ванну, або в улюблений лосьйон для тіла.

8 незвичайних способів розслабитися

Фото: pixabay.com

Пам'ятайте про «правило 16 секунд». Фахівці стверджують: цього часу достатньо, що заспокоїтися, якщо ви на взводі. Як це працює? Сконцентруйтеся на тому, що вас турбує, дратує останнім часом. Потім глибоко вдихніть, відчуйте, як повітря надходить в легені. Затримайте дихання на кілька секунд і повільно видихніть, пропускаючи потік повітря через горло і ніс.

Спілкуйтеся з друзями. Неспроста багато з нас діляться з одним своїми переживаннями. В ході досліджень з'ясувалося: спілкування з друзями працює як своєрідний амортизатор для стресового гормону кортизолу. Крім того, є шанс прогулятися з одним на свіжому повітрі – а це додаткова можливість розслабитися.

Подумки винесіть себе «за дужки» стресовій ситуації. Як тільки відчуєте, що рівень тривожності стрімко зростає – вдамося до нескладній техніці. Замріть на 5 секунд, потім відкиньтеся на спинку стільця або на п'яти – так ви відокремте себе від співрозмовника або статі і немов опинитеся поза ситуацією. Це допоможе не наговорити опонентові зайвого.

Посміхніться. Неважливо, гарне у вас в даний момент настрій або не дуже. Психологи кажуть, що звичайна усмішка завжди сприяє розслабленню. Це підтвердив незвичайний експеримент: у випробовуваних, які після пережитого стресу зберігали нейтральне вираз обличчя, пульс був вище, ніж у тих, хто посміхався.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, як пов'язані безлад в будинку і психологічний стан людини.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua