Як побороти «недільну» тривогу перед робочим тижнем

Багато людей перед початком нової трудового тижня починають сильно нервувати і псують собі вихідний. Zmorshki.in.ua розповідає, як позбутися гнітючого відчуття і вступити в трудові будні на позитиві і у всеозброєнні.

Як побороти «недільну» тривогу перед робочим тижнем

Фото: pixabay.com

Знайдіть час вийти з «режиму відпочинку»

Складаючи плани на вихідні, врахуйте: було б дуже корисно виділити в неділю трохи часу – від 10 хвилин до години – щоб переключитися з «режиму відпочинку» в «режим буднів». Можна, наприклад, накидати плани на майбутню трудову тиждень, подумати, що будете готувати в найближчі дні, або просто прогулятися і обдумати робочі справи.

Прислухайтеся до своїх почуттів

Протягом неділі стежте за своїми відчуттями, емоціями і все, що викликає найменшу тривогу, змушує нервувати, фіксуйте на папері. Через якийсь час можна буде проаналізувати записи, виявити закономірності і розібратися, що саме викликає у вас неспокійні відчуття.

Наприклад, якщо зрозумієте, що тривога зумовлена надмірним обсягом роботи на майбутньому тижні і ви можете не потягнути його, слід задуматися, щоб передати частину завдань колегам або змістити дедлайн.

Складіть плани на ранок понеділка

Дуже часто «недільна» тривога з'являється через гложущую думок з приводу ранку понеділка і накопичених за вихідні справ. Спробуйте максимально чітко і повно спланувати перший ранок нової трудового тижня. Маючи план дій, вам буде набагато простіше подолати стрес і спокійно заснути.

Як побороти «недільну» тривогу перед робочим тижнем

Фото: pixabay.com

Вирішіть, що ви надягнете, і заздалегідь приготуйте речі, визначитеся з сніданком, щоб з ранку не стояти півгодини біля холодильника в роздумах. Можна перевірити робочу пошту, щоб бути в курсі майбутніх робочих справ. Але не захоплюйтеся: все-таки у вас законний вихідний, і ви маєте повне право відпочивати, а не присвячувати його робочих справах.

порадуйте себе

Щоб початок тижня не було таким страшним, візьміть за правило вранці понеділка балувати себе чимось приємним – улюбленим десертом, новим сортом кави або навіть оновленим плейлистом в плеєрі. Сенс в тому, щоб в неділю ви знали, що у вас попереду не тільки робоча рутина і купа завдань, а й щось радісне.

Для тих, хто працює на «удаленке» …

Коли працюєш дистанційно, налаштуватися на робочий лад зазвичай набагато складніше. Щоб відокремлювати вихідні від буднів, можна завести особливі ритуали. Наприклад, визначитеся, який одяг буде у вас «робочою», і одягайтеся в неї, приступаючи до виконання завдань.

Ще варіант: з огляду на, що вам не потрібно добиратися від будинку до офісу, цей час можна провести не в ліжку з телефоном, а з користю для здоров'я: наприклад, зробити зарядку, помедитувати або зробити коротку прогулянку.

Раніше Zmorshki.in.ua називав ознаки того, що обранець вас не цінує.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua