Як зберегти дружні відносини: 5 важливих порад

Часом досить однієї помилки, щоб зруйнувати навіть найміцнішу багаторічну дружбу. Zmorshki.in.ua розповідає, як цього не допустити.

Як зберегти дружні відносини: 5 важливих порад

Фото: pixabay.com

Чи не замовчуйте проблеми

Недопонімая, сварки трапляються в кожних стосунках – це абсолютно нормальне явище. Важливо вміти вчасно і грамотно їх «погасити». Але, якщо людина постійно «проковтує» образи, накопичує всередині негатив, рано чи пізно відносинам прийде кінець.

Часом це пов'язано з тим, що через накопичені образ негативних моментів в спілкуванні стає більше, ніж позитивних. Іноді справа в тому, що друзі просто неправильно зрозуміли один одного, накрутили себе замість того, щоб поговорити і розібратися в ситуації.

Частіше спілкуйтеся наживо

Вчені виявили: щоб незнайомці стали приятелями, потрібно приблизно 50 годин живого спілкування, щоб дружба переросла в дружбу – в 4 рази більше. Для підтримки дружніх відносин важливо постійно підтримувати спілкування. При цьому недостатньо тільки листувань і взаємних лайків в соцмережах – потрібно зустрічатися в реальності, а не перетворювати дружбу у відносини на відстані.

У живого спілкування маса переваг. По-перше, ви бачите міміку, жести, чуєте інтонацію один одного – це допомагає легше встановити контакт і уникнути непорозумінь. По-друге, можете доторкнутися до одного, обійняти його, завдяки чому в організмі активізується синтез гормону прихильності окситоцину. Тому частіше вибирайтеся з друзями в кіно, кафе, на прогулянки.

Як зберегти дружні відносини: 5 важливих порад

Фото: pixabay.com

Чи не брешуть

Вчені з'ясували, що пліткують абсолютно все люди. За словами фахівців, ця риса характеру закладена в нас природою і навіть допомагала нашим далеким предкам виживати.

Але не забувайте, що головний супутник дружби – довіру. Ми ділимося з друзями особистою інформацією, переживаннями, які сторонні не повинні знати. Але часом буває складно втриматися, щоб не розповісти чужій секрет або не зміна комусь кісточки. У якийсь момент це може зіграти злий жарт: жодній людині не сподобається, що друзі обговорюють його за спиною і видають його таємниці.

Не зациклюйтеся на собі

Деякі люди люблять бути в центрі уваги, хочуть, щоб слухали тільки їх. Однак у відносинах важливий баланс: якщо хочете щось отримувати, будьте готові стільки ж віддати взамін. Мова не про матеріальні кошти, а, в першу чергу, про витрачені емоції, зусилля і час.

Коли людина постійного говорить тільки про себе, не даючи одному поділитися чимось у відповідь, тому рано чи пізно це набридне. Тому, спілкуючись з друзями, намагайтеся бути вдячним слухачем, стежте, щоб все говорили по черзі.

Не заздріть

У деяких випадках це почуття буває навіть корисним: мотивує більше працювати, пізнавати щось нове. Але іноді заздрість стає руйнівною силою: змушує людину відчувати суцільний негатив, знецінювати близьких і навіть ставити їм палки в колеса, заважаючи досягти цілей.

Найчастіше побороти в собі цієї почуття складно, особливо, якщо воно обумовлено тотальної невпевненістю в собі. Якщо не вдається впоратися з заздрістю самостійно – зверніться за допомогою до психолога.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, як правильно спілкуватися з токсичним людиною.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua