Чому буває важко почати нові стосунки

Часто трапляється, що людина начебто щиро бажає побудувати любовні відносини, але підсвідомо є якась перешкода. Розбираємося з Zmorshki.in.ua, в чому може бути причина.

Чому буває важко почати нові стосунки

Фото: pixabay.com

Завищені вимоги до партнера

Деякі жінки і чоловіки пред'являють до потенційного обранця настільки високі вимоги, що відповідати їм буває дуже складно.

Наприклад, багато панянки хочуть бачити в якості свого супутника виключно багатого чоловіка і навіть не розглядають кандидатуру початківця фахівця, який подає великі надії на подальшу кар'єру. А джентльмени нерідко хочуть зустріти даму, яка буде господарювати вдома, мати престижну роботу з пристойною зарплатою і при цьому завжди бездоганно виглядати.

Почуття до колишньої / колишньому

Якщо у людини ще не охололи почуття до колишнього партнера, вибудувати нормальні відносини з іншою людиною, на жаль, неможливо. Підсвідомо він буде порівнювати попереднього коханого з новим кандидатом, при цьому любовні почуття до першого не дозволять об'єктивно оцінити плюси і мінуси другого.

Щоб почати все з чистого аркуша і побудувати нові здорові відносини, спершу потрібно поставити жирну крапку в минулих.

боязнь відносин

Через те, що минулі стосунки не склалися, до того ж закінчилися на негативі, деякі люди починають боятися пробувати заново і навіть цураються представників протилежної статі. «Якщо я не буду більше ніколи нікого любити – не буде любовних розчарувань і страждань» – така їхня логіка, яка не дозволяє навіть спробувати стати щасливим з новим партнером.

Чому буває важко почати нові стосунки

Фото: pixabay.com

Подобається бути самотнім

Багато людей свідомо не шукають відносин – їм досить комфортно на самоті. Такі особистості впевнені: зв'язавши себе партнерськими узами, вони позбудуться свободи, яку цінують понад усе. Відносини у них, як правило, асоціюються з жертовністю і вічним пошуком компромісів. Тому для таких людей набагато краще залишатися одним.

Невпевненість в собі

Ця особливість характеру негативно впливає на самооцінку людини, не дозволяючи оцінити свої достоїнства і недоліки. Наприклад, хлопець виявляє бажання доглядати за дівчиною, але вона відкидає його, вважаючи молодої людини надто красивим, а себе – поганулею.

Поступаючи так раз за разом, людина програмує в голові негативні сценарії майбутнього, вважає себе негідним відносин і не може нормально спілкуватися з протилежною статтю. Тому так важливо любити і цінувати себе.

Образи на колишніх

Майже у кожної людини в глибині душі є образи на минулих партнерів, які заважають розглянути в інших людях позитивні якості. Багато хто впевнений: раз попередній обранець був поганим і ображав, так само будуть надходити і інші.

Навчіться відпускати образи, негативні емоції, прощати – це необхідно для гармонії з самим собою і оточуючими.

Раніше Zmorshki.in.ua називав 4 відмінні риси токсичного людини.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua